Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Latvijas vēsture

Teatrālā drāma: kaislības ap Eduarda Smiļģa portretu uz teātra brandmūra. Cīņa pret Staļina pakalpiņu vai latviešu kultūras kanonu? FOTO. VIDEO 3

Jaunā Rīgas teātra (JRT) mākslinieciskā vadītāja Alvja Hermaņa paziņojums, ka turpmāk uz JRT ugunsmūra vairs nebūs redzams par latviešu teātra patriarhu uzskatītā Eduarda Smiļģa portrets izraisījis plašu rezonansi. Kamēr vieni gandarīti par to, ka nu uz “mākslas tempļa” sienas vairs nebūs Staļina prēmijas laureāta seja, citi atkal sašutuši par latviešu kultūras kanona apgānīšanu. Jauns.lv skaidro kolīzijas ap ikoniskā režisora lielformāta portretu, kas teju trīs gadu desmitus bija neatņemama “kulturālās Rīgas” ainavas sastāvdaļa.

19. februārī

Pēterbaznīcas “afēra”: 5. stāsts. Svētā Pētera baznīcu Rīgas rāte konfiscēja jau pirms 500 gadiem

Šogad aprit tieši 500 gadi kopš Rīgas Pēterbaznīca no katoļiem pārgāja luterāņu īpašumā, kad pilsētas pašvaldība (toreiz – rāte) dievnamu konfiscēja katoļiem un to pārņēma savā pārraudzībā. Šī jubileja arī ir labs iemesls, lai palūkotos uz 815 gadus vecā dievnama vēsturi, ap kuru kaislības nav rimušās līdz pat mūsu dienām.

27. janvārī