Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Zbigņevs Stankevičs

Zbigņevs Stankevičs

Nepareizi baznīcā nolasīta nelaiķes vārda dēļ tulkotāja Silvija Brice sarīko jezgu internetā: iesaistās pat eirodeputāte un arhibīskaps 2

Pazīstamā tulkotāja Silvija Brice, kura pārsvarā latviski no vācu un angļu valodām tulko daiļliteratūru, sociālajā tīklā “Facebook” paudusi savu kādā Vecrīgas katoļu baznīcā piedzīvoto vilšanos, kurā viņā iemājoja “dusmu velns”. Garīdznieks aizlūguma laikā no lapiņas nepareizi nolasīja viņai tuva un mīļa miruša cilvēka vārdu. Diskusijā par šo pārpratumu jeb negadījumu baznīcā iesaistījās pazīstami kultūras cilvēki un arī politiķi. Katoļu arhibīskaps Zbigņevs Stankevičs tulkotājai atvainojies par garīdznieka kļūmi.

18. septembrī

Kas ir Latvijas lielākās katoļu baznīcas prāvests Krišjānis Dambergs, kuru vaino seksuālajā vardarbībā? 4

Kristiešiem nozīmīgajā Baltajā jeb Dieva Žēlsirdības svētdienā (pirmajā svētdienā pēc Lieldienām), 16. aprīlī, aizdomās par seksuālu vardarbību tika arestēts Latvijas lielākās katoļu baznīcas - Rīgas svētā Alberta draudzes prāvests Krišjānis Dambergs. Pēdējo gadu laikā šis nav pirmais gadījums, kad Latvijā par seksuālu vardarbību aiz restēm nokļūst garīdznieks. Jauns.lv ielūkojas aizdomās turētā biogrāfijā un baznīcā, kurā viņš kalpoja.

27. aprīlī