Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

Kā padarīt gaļu mīkstu un garšīgu?

Sastāvdaļas
Tirgū gaļu lielākoties varam izvēlēties tādu, kāda ir vairāk pa prātam, bet veikalā pirktajā, it sevišķi, ja tā ir iesaiņota, gadās arī vilties. Taču katrā virtuvē ir atrodami palīglīdzekļi, ar ko sīkstu gaļu var padarīt gan mīkstu, gan garšīgu.

Pagatavošana

1
Sīpoli un sīpolu sula No sīpoliem gaļai tiek divi labumi: pirmkārt, sīpola sula padara gaļu mīkstu, otrkārt, piešķir tai garšu un aromātu. Ar sīpoliem var rīkoties dažādi: var pārgriezt tos uz pusēm, pēc tam sagriezt plānās ripiņās, var smalki sakapāt, var sarīvēt vai pat samalt gaļas mašīnā. Ja paredzēts gatavot veselu gaļas gabalu, to viscaur apziež ar sīpoliem vai arī apliek ar sīpolu ripiņām, noslogo un atstāj uz pāris stundām. Ja gaļu griež gabalos, sīpolus iemaisa gaļā. Jārēķinās, ka gaļas mīkstināšanai sīpolu vajag krietni vien vairāk nekā garšas uzlabošanai.
2
Gāzēts minerālūdens Pārbaudīts līdzeklis sīkstas gaļas padarīšanai par irdenu. Gaļu uz stundu vai ilgāk iemērc gāzētā minerālūdenī; sevišķi ieteicami ir Boržomi un Esentuki tipa minerālūdeņi.
3
Skābētu kāpostu sula un gurķu sālījums Kā viens, tā otrs ir lieliski mīkstinātāji, turklāt ar pievienoto vērtību – piešķir gaļai patīkamu garšu un aromātu. Ja sālījums bijis tāds pikantāks, nereti pat sāli nevajag gaļai pievienot.
4
Citrona sula, granātābola sula, ananasa sula Šīs sulas ļoti labi mīkstina gaļu, taču – līdz vienam brīdim. Ja pārāk ilgi notur sulas marinādē, gaļa, tieši pretēji, var kļūt vēl sīkstāka. Iesākumā der pamarinēt apmēram stundu un tad pārbaudīt, vai gaļa ir kļuvusi pietiekami mīksta. Ja ne, var vēl kādu pusstundu pamarinēt.
5
Kefīrs un jogurts Gaļu var mīkstināt gan ar vienu pašu skābpiena produktu, gan ar uzlabotu tā variantu – jau sākumā pievienot garšvielas un sakapātus zaļumus. Rezultātā gaļa sanāks mīksta un aromātiska.
6
Sojas mērce Sojas mērce arī pilda vairākus uzdevumus: mīkstina gaļu, piešķir tai savdabīgu garšu un pie reizes arī iekrāso. Optimālais marinēšanas ilgums 1–1,5 stundas.

Pievienot komentāru

Gaļas ēdieni