foto: Shutterstock
Ko ēst, ja esi saslimis ar Covid-19: diētas ārsti dalās rekomendācijās
Diētas
2022. gada 20. janvāris, 15:02

Ko ēst, ja esi saslimis ar Covid-19: diētas ārsti dalās rekomendācijās

Jauns.lv

Skaidrības labad gan jāsaka, ka nav nekādas maģiskās diētas, kas palīdzētu uzveikt koronavīrusu, taču dietologi izstrādājuši dažus ieteikumus, kā ēdiens un dzērieni varētu atvieglot slimnieka pašsajūtu. 

Lai gan Covid-19 gadījumā slimnieks var izjust diezgan plašu simptomu buķeti, ieskaitot garšas un smaržas zudumu, kas var samazināt apetīti, diētas ārsti vietnē “Eatingwell” tomēr iesaka uzņemt barības vielas un daudz šķidruma, tas palīdzēs justies kaut nedaudz labāk. Piemēram, ja ir elpošanas grūtības, jāēd biežāk un mazākām porcijām, kā arī jāseko, cik tiek apēsts. 

Šķidruma uzņemšana ir pati svarīgākā

Dzert daudz ūdens ir ļoti svarīgi pie jebkuras saslimšanas, bet, jo īpaši, ja jums ir drudzis vai caureja, jo šādos gadījumos jūsu ķermenis pastiprināti patērē šķidrumu. Ja iedzert daudz ūdens ir problemātiski, varat to aizstāt ar tējām, sulām vai pat buljonu. Ja jūs nejūtaties labi, ir svarīgi saglabāt hidratāciju un atpūsties, cik vien iespējams.

Uzturam ir nozīme, tāpat kā kalorijām

Lai ķermenim palīdzētu cīnīties ar infekciju, nepieciešama enerģija, ko gūstam no uzņemtajām kalorijām. Noteiktas uzturvielas palīdzēs atbalstīt imūnsistēmu, piemēram, olbaltumvielām bagāti ēdieni, tāpat arī ēdieni ar augstu A, C, D un E vitamīnu daudzumu. 

Smūtijs, kas pagatavots no augļiem un jogurta vai riekstu sviesta, var palīdzēt uzņemt kalorijas, ja neesat izsalcis un grūti ko ieēst. Vistas zupa ir nomierinoša un var būt noderīga, ja jums ir elpceļu infekcija. Ingvers var palīdzēt pret sliktu dūšu.