Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Bērnu klīniskās universitātes slimnīca. (Foto: Rebeka Žeire/LETA)

Trīs no slimnīcā ar saindēšanos nogādātajiem bērniem joprojām ir smagā stāvoklī un atrodas reanimācijā 39

Esi vesels
2019. gada 14. septembrī 13:55 2019. gada 14. septembrī 13:55
  Jauns.lv / LETA
Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) no Siguldas puses ar saindēšanos kopumā nonākuši desmit bērni, bet smagā stāvoklī joprojām ir trīs no viņiem, pastāstīja slimnīcas pārstāve Vita Šteina.

Aizvadītajās brīvdienās un pirmdien BKUS nonāca pieci bērni vecumā no trīs līdz sešiem gadiem ar akūtu zarnu infekcijas izraisītu saslimšanu, un trīs bērnu stāvoklis ir ļoti smags. Savukārt piektdien hospitalizēti vēl divi bērni ar aizdomām par inficēšanos ar mikroorganismu "E.Coli" jeb zarnu nūjiņu.

Šteina informēja, ka kopumā līdz šim palīdzība bijusi nepieciešama desmit bērniem, bet "E.Coli" baktērija tika pastiprināta tikai trim. Mediķi patlaban atturas apgalvot, ka arī pārējie bērni būtu inficējušies ar šo baktēriju. Precīzāk tas būšot zināms nākamnedēļ.

Pēc Šteinas teiktā, divi no sasirgušajiem bērniem jau devušies mājās, trīs no bērniem joprojām ir smagā, bet stabilā stāvoklī reanimācijā, savukārt divi ārstējas infekciju nodaļā un trīs bērniem tiek veiktas analīzes.

Vienlaikus viņa piebilda, ka slimnīcā nakts tika aizvadīta mierīgi, jo jauni pacienti ar līdzīgiem simptomiem netika uzņemti.

Saistītās ziņas

Infekcijas skarto Siguldas bērnudārzu ēdinātājs komentē notikušo, uzsverot, ka ievēro visas sanitārās prasības 34
Trīs bērndārznieki no Siguldas ir ļoti smagā stāvoklī - viņiem konstatēta nieru mazspēja
Nieru mazspēja, zarnu trakta asiņošana - bērnudārzos Siguldā smagi saindējušies 5 bērni 9

Pēc Siguldas novada pašvaldības rīcībā esošās informācijas ir konstatēti pieci saslimšanas gadījumi: trīs bērni no bērnudārza "Saulīte" dažādām grupām, viens bērns no bērnudārza "Pīlādzītis" un viens - "Ieviņā". Bērni hospitalizēti laikā no 5. līdz 11.septembrim. Bērnudārzos "Tornīši", "Pasaciņa" un "Ābelīte" bērnu saslimšanas nav konstatētas.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) pirmsskolas izglītības iestādes par bērnu saslimšanas gadījumiem informēja 11.septembra pēcpusdienā, savukārt Siguldas novada pašvaldība tika informēta 13.septembrī plkst.9.30, vienlaicīgi informējot par to medijus. 13.septembrī aptuveni plkst.11 tika sāktas PVD un SPKC pārbaudes.

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) apsver iespēju veikt pārbaudes arī citos objektos, kuros ēdināšanas pakalpojumus nodrošina SIA "Baltic Restaurants Latvia".

Meistere teica, ka notikušā kontekstā PVD veic apjomīgas pārbaudes, par kuru rezultātiem ziņos, tiklīdz tie būs. Primāri pārbaudes notiek pirmsskolas izglītības iestādēs, kurās konstatēti saslimšanas gadījumi, kā arī pārbaudīts tiek "Baltic Restaurants Latvia".

Citi šobrīd lasa

"Atceramies, kā viņa raudāja." 15 gadus veco Elīnu Liepājā nonāvēja mirušā piecgadīgā Ivana tēvs, apgalvo Infoliepaja.lv
Horoskops jūnijam visām zodiaka zīmēm: gatavojieties lielām pārmaiņām
"Tā ir pļauka sejā Harijam" - Megana aizvainota par karaļnama attieksmi pret hercogieni Ketrīnu
Skatīt visus komentārus

"Кэтрин щелкает пальцами, и дворец суетится": герцогиня Меган пожаловалась на несправедливость

«Остались кожа да кости»: Михаил Боярский поразил изможденным видом