Tautas metodes, kā palīdzēt sastieptiem muskuļiem un mugurai
foto: Shutterstock
Dabasspēks

Tautas metodes, kā palīdzēt sastieptiem muskuļiem un mugurai

Veselības nodaļa

"100 Labi Padomi"

Kā ar tautas metodēm palīdzēt savilktiem muskuļiem, māca zāļu sieva Līga Reitere. "Dabā aspirīnu var atrast visu vītolu dzimtas koku (vītoli, kārkli, apses, papeles, vīksnas) pamizā," viņa atklāj.

Vītolu dzimtas koki

Kad pēc dārza darbiem sāp mugura un locītavas, palīdzēt var aspirīns, kas mazina sāpes, stiprina asinsvadu sieniņas un pazemina temperatūru, ja gadījies saaukstēties. Dabā aspirīnu var atrast visu vītolu dzimtas koku (vītoli, kārkli, apses, papeles, vīksnas) pamizā. “Nevis tumšajā mizā, bet tajā gļotainajā zaļajā pamizā, kas ir zem tās,” skaidro zāļu sieva. Pēc tam ar sakasīto pamizu mazgājies dušā vai vannā, kā arī lieto kompreses no mizu novārījuma vai to izvilkumu degvīnā.

Ceriņi

Pret sāpēm ļoti labas zāles ir jaunās ceriņu lapiņas un paplaukušie pumpuri. Sagriez, aplej ar degvīnu, atstāj uz nedēļu vai 10 dienām ievilkties un tad rīvē locītavas un muguru. Var arī iztikt bez degvīna, izmantojot kompreses no novārījuma.

Ievas

Dārza darbos nogurušajiem labi palīdzēs arī ieva. Ja ir daudz strādāts un muskuļi savilkti, Līga Reitere iesaka pirtiņu ar ievziedu smaržu. “Noteikti vajag sasildīties un izkarsēties, īpaši pēc lieliem dārza darbiem.” Ievziedu pirts vai vanna, arī ievu kompreses mazina sāpes, atlaiž savilktus muskuļus un dziedē locītavas. Arī no ievām tāpat kā no vītola un ceriņiem var gatavot uzlējumu degvīnā un novārījumu, ko izmantot kompresēm.