Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Pieredzes stāsts atklāj cik vērtīga mūsu organismam ir krila eļļa?

Esi vesels
2023. gada 19. oktobrī 13:37 2023. gada 19. oktobrī 13:37
  Reklāmas projekts
Reizēm ar uztura bagātinātāju izvēli ir tāpat kā ar ēdienu gatavošanu: it kā visu dari pēc receptes, bet atliek tikai pielikt vienu nepareizu sastāvdaļu, un visas pūles vējā, tevi pārņem bezcerība, un sāc kritiski skatīties uz ikvienu ieteikumu… Bet stāsts būs par pareizās sastāvdaļas atrašanu.

Ja pirms mēneša man būtu vienā vārdā jāatbild uz jautājumu, kā jūtos, es atbildētu: “Nogurusi.” Nepārtrauktā steiga un stress darbā (strādāju telekomunikāciju uzņēmumā ar klientiem un viņu vajadzībām), dēlēna biežā saaukstēšanās (kas nozīmē vešanu pie ārsta, uz analīzēm, zāļu iemānīšanu, tam sekojošo organisma atslābumu un atkal restartēšanu), vīra uztraukumi viņa mazajā biznesā, rudens tuvošanās un citi faktori mani bija tā notrulinājuši, ka pat direktorei izdīktā atvaļinājuma nedēļa šī gada skaistajā atvasarā nenesa cerēto atjaunošanos. Vai trīsdesmitgadīgam cilvēkam būtu jāredz spogulī sausa āda? Vai pēc darbošanās datorā acīm būtu jāsāk sūrstēt jau ap pusdienlaiku? Vai nepārejošai saguruma sajūtai jābūt normai?


Saņēmos un devos pie ģimenes ārstes. Uzmanīgi mani uzklausījusi, viņa painteresējās, vai es lietoju omega-3 taukskābes. Teicu, ka jau gadu mūsu ģimenes brokastu rituālā ietilpst arī pa zivju eļļas kapsulai katram, tomēr īsti nesaredzu tām jēgu, jo cerēto uzlabojumu veselībai neviens no mums nav jutis. Varbūt jāpamēģina cits produkts vai ražotājs? “Tieši to arī gribēju jums ieteikt – jaunākie pētījumi un pacientu pieredze liecina, ka daudz vērtīgāks omega-3 taukskābju avots ir krila eļļa. Krili ir sīki vēžveidīgie, kas atrodas okeāna planktonā, un tajos rodamās taukskābes cilvēka organisms atpazīst daudz labāk – tās ir fosfolipīdu formā –, un tāpēc tās uzreiz nonāk šūnās. Bet zivju eļļā omega-3 ir triglicerīdu formā, ko organismam nākas ilgi pārstrādāt,” skaidroja ārste.

Tikusi pie datora, meklēju vairāk informācijas par krila eļļu un omega-3. Lai gan jau sen biju dzirdējusi par šo taukskābju nozīmīgumu veselībai, tikai tagad uzzināju, kāpēc tās ir vērtīgas: no omega-3 ir veidots mūsu organisma šūnu apvalks, taukskābes ietekmē jaunu šūnu rašanos, dara tās stiprākas un attiecīgi ir neaizstājami palīgi jebkura orgāna darbībā. Šīs taukskābes organisms nespēj uzkrāt, tāpēc tās jāuzņem papildus.[1] Tāpat atradu, kāpēc omega-3 labāk meklēt krila, nevis zivju eļļā: krila eļļas sastāvā vēl papildus augstā koncentrācijā ir dabisks holīns – B4 vitamīns – un antioksidants astaksantīns (kas nozīmē, ka tas cīnās ar nevēlamajiem brīvajiem radikāļiem, veicina organisma aizsargspējas un spēj novērst vīrusu uzbrukumus), savukārt konservantus tās nesatur vispār, neoksidējas un, kas ir īpaši patīkami, neatstāj mutē zivju garšu.

Citos avotos atradu sīkāku skaidrojumu par krila eļļas priekšrocībām. Tiklīdz taukskābes nonāk organisma šūnās, tās tiek nogādātas uz audiem un orgāniem – smadzenēm, sirdi, acīm, aknām, ādu, kā arī locītavām, uzturot un uzlabojot to darbību.[2] To, ka eļļa ir 100  procentu tīra no ķīmiskiem un radioaktīviem produktiem, garantē paši krili – mazās jūras radības ir tik jutīgas, ka iet bojā mazākā piesārņojuma dēļ, tāpēc dzīvo tikai tīrākajos ūdeņos un ēd tikai tīrāko barību. Vēžveidīgie barojas no mikroaļģēm, uzņemot astaksantīnu, kas nodrošina nemainīgu produkta kvalitāti un piešķir eļļai skaistu tumšsarkanu toni. Savukārt, pateicoties omega-3 fosfolipīdu formai, krila eļļa sajaucas ar kuņģa saturu, tiklīdz tajā nonāk, garantējot, ka pēc eļļas lietošanas nepaliek ne pēcgarša, ne atvilnis.[3]

Uzzinātais izklausījās pārliecinošs, tāpēc nospriedu, ka neko sliktu jau sev nenodarīšu, ja vismaz pamēģināšu lietot krila eļļu. Atcerējos arī, ka mana skolas laiku draudzene, kas jau vairākus gadus dzīvo Norvēģijā, savulaik rakstīja Facebook tīklā, ka, bērniņu gaidot, lietojusi krila eļļu (lai gan toreiz par to neko nezināju, nosaukums bija aizķēries prātā). Bet kā pie tās tikt? Vai jāsazinās ar draudzeni, lūdzot atsūtīt pāris iepakojumu? Tas varētu paņemt kādu laiku…

Drošības pēc pajautāju savai ārstei, un viņa mani nomierināja – nekādas gaidīšanas nebūs, jo ļoti kvalitatīvu krila eļļu var nopirkt arī Latvijā. Protams, esot jābūt vērīgam – rūpīgi jāizpēta produktu sertifikāti, galvenās sastāvdaļas iegūšanas vieta, lai pārliecinātos, ka uztura bagātinātājs patiešām ir “100 % tīrs”, kā tiek sacīts reklāmās. Kā kvalitatīvāko un uzticamāko viņa ieteica Krill Oil Superba BOOST™, ko piedāvā pašu ražotājs LYL love your life®. Šī produkta iedarbība tikusi izvērtēta klīniskajos pētījumos, un ir atzīts: LYL Krill Oil Superba BOOST™ piedāvā četrus EFSA (Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde) apstiprinātus veselības ieguvumus sirdij, aknām, smadzenēm un redzei. Turklāt pētījumos pierādīts, ka tai ir labvēlīga ietekme uz ādas pretnovecošanās spējām un mitruma līmeni[4]. Šis omega-3 koncentrāts der visām paaudzēm, atšķirīgam veselības stāvoklim un dzīvesstilam! Tāpat augstās kvalitātes garantija ir krila eļļas piegādātājs – pasaules lielražotājs Norvēģijas uzņēmums Aker BioMarine, kuram pieder 80 procenti krila eļļas pasaules tirgus.

Palasīju arī par to, kā norvēģu uzņēmums iegūst krila eļļu. Tas notiek Dienvidu okeānā pie Antarktīdas. Eļļa tiek ievākta turpat okeānā, uzreiz pēc nozvejas, garantējot, ka krila masa nesaskaras ar gaisu un mikrobiem. Process tiek stingri kontrolēts, lai nekaitētu biotopam un neatņemtu barību okeāna dzīvniekiem, arī ieguves tehnika un darbība ir iespējami nekaitīga videi un neietekmē ekosistēmu. Tas ļauj LYL Krill Oil Superba BOOST™ krila eļļu uzskatīt par 100 procenti tīru.[5]

Devos uz aptieku un, apskatījusi krila eļļas piedāvājumu, jautāju farmaceitei, ar ko LYL Krill Oil Superba BOOST™ krila eļļa ir īpaša un Latvijas tirgū tik pieprasīta? Viņa uzskaitīja pa punktiem: pirmkārt, klīniski pierādīts, ka Superba BOOST™ omega-3 fosfolipīdi satur dabā iedarbīgākās EPA un DHA taukskābes un tā fosfolipīdiem bagātais koncentrāts integrējas asins šūnu membrānās, sasniedzot augstāku omega-3 taukskābju līmeni un efektīvākus ieguvumus veselībai. Otrkārt, šī eļļa, tāpat kā visi LYL love your life® uztura bagātinātāji, ir dabiski un nesatur laktozi, ģenētiski modificētus produktus, mākslīgas krāsvielas vai garšas pastiprinātājus. Treškārt, pircēji priecājoties arī par to, ka produkts ir ērti lietojams – kapsulas ir mazas, maigas un viegli norijamas.

Priecājos arī es – tagad, kad jau mēnesi pie brokastu galda visi no rīta iemetam mutē tumšsarkano kapsulu, kopējais noskaņojums ir kļuvis stipri labāks: dēls slimo aizvien retāk, bet mēs ar vīru neizbēgamajām stresa situācijām ejam pretī mierīgāki. Lūk, ko nozīmē pareiza dzīves sastāvdaļas izvēle!

Reklāmas raksts sadarbībā ar SIA Ozermedia.

Uztura bagātinātājs. Uztura bagātinātājs neaizstāj pilnvērtīgu un sabalansētu uzturu.


[1] https://jauns.lv/raksts/par-veselibu/377162-imunitates-sargs-omega-3

[2] https://www.superbakrill.com/blog/what-are-the-krill-oil-health-benefits

[3] https://jauns.lv/raksts/par-veselibu/300793-omega-3-vai-zivju-ellas-zaudejums-krila-ellas-uzvaras-gajiens

[4] A placebo controlled, double blind study to investigate the effect of daily 1g Superba BoostTM krill oil supplementation on skin function, Michael Paul Wakeman, Norway 1st March, 2017. – 8th June, 2017.

[5] https://jauns.lv/raksts/par-veselibu/300793-omega-3-vai-zivju-ellas-zaudejums-krila-ellas-uzvaras-gajiens

Citi šobrīd lasa

Brīvdienu kalendārs 2024. gadam. Uzzini, kurā gada mēnesī šogad jāstrādā vismazāk!
Eksperts: "Rīgas satiksmes" jaunais logo piemērots adīšanas uzņēmumam 6
Jelgavā manīts neparasts putns. Eksperts skaidro, ka tam varētu būt divi iemesli