Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Shutterstock

Jauniešu vidū milzu popularitāti guvis “TikTok” izaicinājums nāvē noved 12 gadus vecu meiteni 1

Dzīvības loterija
19. janvārī 13:09 2023. gada 19. janvārī 13:09
  Jauns.lv
12 gadus veca meitene Argentīnā mirusi pēc tam, kad mēģinājusi izpildīt sociālajā vietnē “TikTok” izplatītu bīstamu “aizrīšanās izaicinājumu”, kas jauniešu vidū guvis milzīgu popularitāti, vēsta “The Independent”. 

Nelaime notikusi 13. janvārī Santafē provincē, Argentīnā. 12 gadus vecā Milagrosa Soto tika atrasta mirusi savās mājās pēc tam, kad, iespējams, bija mēģinājusi izpildīt "aizrīšanās izaicinājumu" - vienu no daudzajiem virālajiem "izaicinājumiem", kas cirkulē vietnē “TikTok”. 


Meitenes tante sociālajā tīklā “Facebook” rakstīja, ka Milagrosa nomira, pildot “TikTok” izaicinājumu, kura pamatā ir doma sevi smacēt, līdz tiek zaudēta samaņa. Meitenes tante zina stāstīt, ka Milagrosa jau iepriekš veikusi šo izaicinājumu, taču trešā reize izrādījusies liktenīgā. 

“Viņa saņēma saiti ar šo izaicinājumu “WhatsApp” no kāda skolas biedra. Es domāju, ka kāds viņu pamudināja to darīt, jo Milagrosa skolā cieta no apsmiešanas un tika atstumta,” stāsta tante. 

Policija uzsākusi izmeklēšanu, tikmēr septiņu citu bērnu vecāki iesūdzējuši vietni “TikTok” tiesā, jo arī viņu bērni gājuši bojā, pildot izaicinājumu. 

Tiesa gan “aizrīšanās izaicinājums” nav nekas jauns. No 90. gadu vidus līdz 2000. gadu vidum vairāk nekā 82 jaunieši pasaulē ir miruši, piedaloties "aizrīšanās spēlēs".

Šī gan nav pirmā reize, kad “TikTok” izpelnās skarbu kritiku par vietnē pieejamo saturu. 2022. gadā pasauli pāršalca 12 gadus veca britu puisēna Ārčija Battersbija gadījums, kalpojot par piemēru tam, cik patiesībā bīstami spēj izrādīties šie it kā nevainīgie izaicinājumu video. 

Vietne “TikTok” ir pārņēmusi sociālo mediju pasauli kopš tās globālās darbības uzsākšanas 2017. gadā, ļaujot lietotājiem dalīties ar īsiem “satura sprādzieniem”, kas variē no nevainīgām deju rotaļām līdz bīstamiem izaicinājumiem.

“TikTok” lietotnes ierobežojumi nosaka, ka lietotājiem jābūt vecākiem par 13 gadiem. Taču pērn ziņojumā tika konstatēts, ka trešdaļai bērnu vecumā no pieciem līdz septiņiem gadiem ir izveidots “TikTok” konts. Līdzīgs procentuālais īpatsvars bija astoņus līdz 11 gadus vecu bērnu vidū.

Saistītās ziņas

“TikTok” izplatās kārtējais bīstamais "trends". Kas vieniem palīdz labāk gulēt, citus var novest nāvē 1
"TikTok" video, kas apdraud bērnu dzīvības: Ārčija šausminošais stāsts “atver acis” tūkstošiem vecāku visā pasaulē
Vecāku ļaunākais murgs: „TikTok” trends kārtējo rotaļlietu pārvērš dzīvībai bīstamā objektā

Citi šobrīd lasa

Palīdzot “atmaskot negodīgu darbinieku”, Liene zaudēja gandrīz 30 tūkstošus eiro 7
46 gadu vecumā negaidīti miris režisors un videomākslinieks Pēteris Ķimelis
Nosaukti priekšnoteikumi, kas pamudinātu Putinu pielietot kodolieročus Ukrainā
Pievienot komentāru