Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
unsplash.com

70% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka marihuāna būtu jāatļauj medicīniskiem mērķiem ar ārsta recepti, noskaidrots aptaujā 2

Par veselību
2022. gada 21. februārī 08:47 2022. gada 21. februārī 08:47
  Jauns.lv / LETA
70% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka marihuāna būtu jāatļauj tikai medicīniskiem mērķiem ar ārsta izrakstītu zāļu recepti, liecina Eiropas Parlamenta Eirobarometra aptaujas dati.

Latvijas un Eiropas Savienības (ES) iedzīvotājiem tika lūgts vērtēt, kādas ir viņu domas par marihuānas lietošanu un legalizāciju. Lielākā daļa jeb 70% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka marihuāna ir jāatļauj tikai medicīniskiem mērķiem un tikai ar ārsta izrakstītu zāļu recepti, 13% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka marihuānu jāatļauj lietot pieaugušajiem gan medicīniskiem, gan rekreatīviem mērķiem, 5% uzskata, ka marihuāna jāatļauj tikai medicīniskiem mērķiem un bez ārsta receptes.


Savukārt 10% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka marihuāna nebūtu jāatļauj ne medicīniskiem, ne rekreatīviem mērķiem, bet 2% nespēja sniegt konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Vairums jeb 62% citās ES valstīs dzīvojošo iedzīvotāju uzskata, ka marihuāna būtu jāatļauj medicīniskiem mērķiem un ar ārsta izrakstītu zāļu recepti, 23% uzskata, ka marihuāna jāatļauj lietot pieaugušajiem gan medicīniskiem, gan rekreatīviem mērķiem, vēl 8% uzskata, ka marihuāna jāatļauj medicīniskiem mērķim bez ārsta izrakstītas zāļu receptes.

Savukārt 6% ES citās valstīs dzīvojošo iedzīvotāji uzskata, ka marihuāna nebūtu jāatļauj ne medicīniskiem, ne rekreatīviem mērķiem, un 2% nevarēja sniegt konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Latvijas un ES iedzīvotājiem tika lūgts arī vērtēt, kāda ir viņu attieksme pret narkotiku kā marihuānas un kokaīna aizliegšanu vai legalizēšanu. Precīzi puse Latvijas iedzīvotāju jeb 50% respondentu uzskata, ka marihuāna ir jāaizliedz arī turpmāk, turpretī 48% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka būtu jāregulē marihuānas izplatība. 2% nesniedza konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Lielākā daļa jeb 62% citviet ES dzīvojošo iedzīvotāju uzskata, ka marihuānas aprite būtu jāregulē. 35% uzskata, ka marihuāna būtu jāaizliedz arī turpmāk, bet 3% nesniedza konkrētu atbildi šajā jautājumā.

Par kokaīna aizliegumu Latvijas iedzīvotāji un iedzīvotāji no citām ES valstīm domā līdzīgi, proti, 88% Latvijas iedzīvotāju un 89% ES iedzīvotāju uzskata, ka kokaīns būtu jāaizliedz arī turpmāk. 9% Latvijas iedzīvotāju un 10% ES iedzīvotāju uzskata, ka kokaīna izplatība būtu jāregulē, un vēl 3% Latvijas iedzīvotāju un 2% ES iedzīvotāju nezināja atbildi uz šo jautājumu.

Respondentiem aptaujā tika lūgts atbildēt uz jautājumu par to, cik vienkārši vai sarežģīti būtu iegūt marihuānu nākamo 24 stundu laikā. 30% respondentu no Latvijas atbildēja, ka marihuānu iegūt būtu sarežģīti, gandrīz tikpat liels aptaujāto skaits, 29%, norādīja, ka marihuānu iegūt būtu ļoti sarežģīti. Turpretī 19% Latvijas iedzīvotāju atbildēja, ka marihuānu iegūt būtu vienkārši, un 9% atbildēja ar "ļoti vienkārši", bet 12% nezināja atbildi uz šo jautājumu.

Citās ES valstīs 28% respondentu atzina, ka marihuānu iegūt būtu vienkārši, un tikpat atzina, ka to iegūt būtu pat ļoti vienkārši, toties 18% respondentu minēja, ka marihuānu iegūt būtu ļoti sarežģīti, bet 15% - ka to iegūt būtu sarežģīti. 11% respondentu nezināja atbildi uz konkrēto jautājumu.

Aptaujas tika veikta no 2021. gada 30. jūnija līdz 10. jūlijam, aptaujājot 1002 Latvijas iedzīvotājus un 25 713 ES iedzīvotājus.

Citi šobrīd lasa

Veids, kādā tu runā, var būt demences riska rādītājs
Princis Džordžs vismaz vēl desmit gadus neuzņemsies karaliskos pienākumus. Tā grib viņa vecāki
Igaunija norāda uz Latvijas kļūdām elektrovilcienu iegādē un sola tās nepieļaut 1
Skatīt visus komentārus