Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Kuldīgas slimnīcas mediķes stāsta, kā jūtas nedēļu pēc Covid-19 vakcīnas saņemšanas
Kuldīgas slimnīcas mediķes nedēļu pēc Covid-19 vakcīnas saņemšanas nekādas veselību pasliktinošas blaknes nav piedzīvojušas. (Foto: kuldiga.lv)

Kuldīgas slimnīcas mediķes stāsta, kā jūtas nedēļu pēc Covid-19 vakcīnas saņemšanas 10

Esi vesels
15. janvārī 06:02 2021. gada 15. janvārī 06:02
 
Elmārs
Barkāns
| Jauns.lv
Kuldīgas slimnīcas mediķes nedēļu pēc vakcīnas pret Covid-19 saņemšanas nav piedzīvojušas negatīvas blakusparādības un jau kopš tās saņemšanas viņām ne brīdi nav bijis jāizkrīt no darba ierindas. Vienīgi pāris dienas pēc vakcīnas saņemšanas sūrstējusi potes saņemšanas vieta, bet tas ir normāli – tas novērojums arī pēc cita veida vakcinēšanās. Viņas iedrošina cilvēkus vakcinēties pret Covid-19.

Kuldīgas slimnīcas mediķes pastāstījušas, kā jūtas nedēļu pēc Covid-19 vakcīnas saņemšanas. Slimnīcas medicīnas darbinieki pirmo no divām vakcīnām saņēma pirms nedēļas – 6. janvārī, un tagad atzīst, ka nav novērojušas būtiskas blaknes, kas liktu satraukties. Kāds ir minējis īslaicīgu miegainumu pēc vakcīnas saņemšanas, cits – galvassāpes, taču lielais vairums novēroja tikai sāpes un apsārtumu potes vietā, vēsta Kuldīgas pašvaldībā.

Slimnīcas galvenā ārste Svetlana Serpāne pastāstīja: “Cilvēkus vienmēr baida viss jaunais un nezināmais, tāpēc sākumā bija nelielas šaubas par vakcinēšanos. Ieklausījos ekspertu atzinumos un pētījumos, kā arī citu atsauksmēs pēc vakcinēšanās un šaubas ātri pagaisa. Turklāt iespējamā saskarsme ar Covid-19 inficētu cilvēku var notikt jebkurā laikā un vietā, pašam to nezinot. Arī darba ikdienā Covid-19 pacientiem sniedzam nepieciešamo medicīnisko palīdzību un ārstēšanu līdz pārvešanai uz tuvāko infektoloģijas nodaļu”.

Ārste pauda, ka izjūtas pēc vakcinācijas ir tādas pašas, kā pēc citām potēm: “Ir bijušas vakcinācijas pret citām saslimšanām, pēc kurām ir nepatīkamākas izjūtas – sāp roka vai neliela temperatūra. Pēc potes pret Covid-19 nākamajā dienā tikai nedaudz sāpēja roka”.

Reanimācijas un anestezioloģijas nodaļā vakcinējies teju viss personāls. Vecākā māsa Lolita Dabra pauž, ka nevienam kolēģim sūdzību nav: “Pirmajās dienās sāpēja roka, bet tas tā ir arī no citām vakcīnām. Citu nepatīkamu izjūtu nebija. Manuprāt, šī vakcīna ir sākums, lai atgrieztos pie ierastā dzīves ritma – bez bažām satiktu bērnus un mazbērnus, apmeklētu koncertus vai aizbrauktu ceļojumā”.

Citi viņu kolēģi minēja nelielas galvassāpes vai paaugstinātu temperatūru, taču arī tie ir blakusefekti, kurus minējis “Pfizer" un "BioNtech” vakcīnas izstrādātājs.

Bērnu nodaļas vecākā māsa Līga Vera teica: “Pašsajūta pēc vakcīnas bija laba. Izjutu tikai pastiprinātu miegainumu un nelielas rokas sāpes, kas ātri pārgāja. Pēc gripas vakcīnas roka sāpēja nedēļu. Daudzi man jautā par blakusefektiem, bet no savas pieredzes nevienu nevaru minēt. Pirms potēšanas mums bija iespēja iepazīties ar vakcīnas iespējamām blaknēm, taču ārpus normas neko papildus nenovēroju”.

Arī slimnīcas galvenā māsa Ilze Lude pastāstīja, ka bez rokas sāpēm, kas ir normāla reakcija, neko citu nenovēroja. Pēc vakcinācijas nav nekādu ierobežojumu atgriezties ikdienas dzīvē.

Vakcīnas saņemšana ir nozīmīga arī slimnīcas Ilgstošas sociālās aprūpes nodaļas personālam. Tās vadītāja Dace Upleja nedēļas laikā blakusefektus nenovēroja: “Nedaudz sāpēja plecs, bet tas bija ātri pārejošs. Es potējos bez bažām, jo uzskatu, ka tas ir nepieciešams. Strādājam tādā vietā, kur ir jāsargā cilvēki un, ja pote mūs un citus pasargā, tad, manuprāt, tas ir jādara”.

Saistītās ziņas

FOTO: pirmā lēdija Andra Levite šorīt vakcinējusies pret Covid-19 5
Paļāvība uz vakcīnu: ceļojumu aģentūras Lielbritānijā novēro vēl nebijušu tendenci 2
Vai tiešām daudzi mediķi Latvijā kategoriski atsakās vakcinēties? Skaidrojam, kā ir patiesībā 24

No potēšanās ar “Pfizer" un "BioNtech" ir iespējamas šādas blakusreakcijas:

* lokāli – apsārtums, pietūkums, sāpes vakcīnas injekcijas vietā. Šīs lokālās reakcijas parasti parādās pāris stundu laikā pēc injekcijas, ir viegli noritošas un pašlimitējošas, tās ir bieži sastopamas un tās pat būtu jāgaida. Tām nav alerģiskas izcelsmes;

* vispārēji jeb sistēmiski – drudzis, nogurums, slikta pašsajūta, reibonis, galvassāpes, slikta dūša, vemšana. Parasti šie simptomi izzūd dažu dienu laikā (vienā-trīs dienās) un ārstēšana nav nepieciešama.

Citi šobrīd lasa

"Dzīvojam katrs savā kaktā, jo bail iziet ārā," - Ludmila no Balviem pastāsta par dzīvi Covid-19 plosītajā mazpilsētā 11
Ilgi nezināja, ka dēls nedzird... kā liepājnieks Dāgs iekļaujas dzirdīgo pasaulē 1
Simtiem sirmgalvju Latvijas pierobežā Covid-19 pandēmijas laikā praktiski palikuši bez ārsta un medikamentiem 4
Skatīt visus komentārus

"Я сделала ему предложение": стриптизерша собралась замуж за 19-летнего сына Наташи Королевой

"Зачем надо было рушить семью?": звезды, которые жалеют о разводе