Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Covid-19 Latvijas novados: lielākā daļa inficēto tiek reģistrēti Rīgā
REUTERS/SCANPIX

Covid-19 Latvijas novados: lielākā daļa inficēto tiek reģistrēti Rīgā

Esi vesels
19. novembrī 16:58 2020. gada 19. novembrī 16:58
  Jauns.lv / LETA
No aizvadītajā diennaktī atklātajiem kopumā 366 Covid-19 inficēšanās gadījumiem teju divas trešdaļas jeb kopumā 231 inficētais reģistrēts Rīgā un Daugavpilī, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Rīgā aizvadītajā diennaktī reģistrēti 179 jauni inficētie un kopumā 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits galvaspilsētā pašlaik ir 2023 cilvēki.

Daugavpilī reģistrēti 52 jauni saslimušie un kopējais pēdējās divās nedēļās inficēto skaits ir sasniedzis 525 cilvēkus.

Salīdzinoši liels no jauna reģistrēto skaita pieaugums vērojams arī Ādažu un Aglonas novadā, taču šajos novados būtiski nav mainījies pēdējās 14 dienās saslimušo kopskaits. Tostarp Ādažos kopumā šogad reģistrēto inficēto kopējais skaits vakar sasniedzis 97 gadījumus, kas nozīmē, ka iepriekšējā diennaktī reģistrēts 31 jauns saslimušais. Savukārt divu nedēļu saslimušo kopskaits Ādažu novadā joprojām ir 27 cilvēki.

Arī Aglonas novadā situācija ir līdzīga - šogad kopumā novadā reģistrēto saslimušo skaits sasniedzis 82 cilvēkus, kas nozīmē, ka iepriekšējā diennaktī reģistrēts 21 inficētais, bet divu nedēļu saslimušo kopskaits Aglonā ir 18.

SPKC skaidroja, ka šādas nesakritības pacientu skaitā pašvaldībās var būt, jo statistikā netiek iekļauti gadījumi, kas atklāti pirms vairāk nekā 14 dienām. Tāpat centrā norādīja, ka atsevišķos gadījumos pacientiem var tikt precizētas dzīvesvietas, ja sākotnēji norādīta, piemēram, deklarētā, nevis faktiskā dzīvesvieta.

Deviņi jauni saslimušie aizvadītajā diennaktī atklāti Krāslavas novadā, astoņi - Jelgavā, bet pa septiņiem - Jēkabpilī, Kuldīgas un Talsu novadā. Virknē citu novadu aizvadītajā dienā reģistrēts mazāks inficēto skaits.

Vienlaikus Covid-19 ir atgriezies Auces, Lubānas, Ērgļu un Varakļānu novadā.

Lielākais pēdējās divās nedēļās saslimušo kopskaits ir Rīgā - 2023, Daugavpilī - 525, Jūrmalā - 126, Krāslavas novadā - 115, Liepājā - 91, kā arī Rēzeknē - 86 iedzīvotāji.

Jau ziņots, ka pagājušajā diennaktī Latvijā atklāti 366 Covid-19 gadījumi, bet četri sasirgušie miruši, liecina SPKC apkopotie dati.

Aizvadītajā diennaktī veikti 3323 Covid-19 testi, pozitīvo testu īpatsvaram sasniedzot līdz šim augstāko apmēru - 11%. Līdz šim novembrī augstākais īpatsvars ir bijis 12.novembrī, kad tas sasniedza 7,8%. SPKC iepriekš skaidroja, ka šis rādītājs Eiropas Savienībā tiek uzskatīts par būtisku, jo, tam pārsniedzot 4% robežu, slimības izplatība uzskatāma par strauju un nekontrolētu.

Pagājušajā diennaktī mirušas kopumā četras personas, kam bija apstiprināta saslimšana ar Covid-19. Divi mirušie pacienti bija vecuma grupās no 65 līdz 75 gadiem, bet vēl divi no 85 līdz 95 gadiem. Latvijā kopumā miris jau 141 cilvēks, kuram bijusi apstiprināta inficēšanās ar Covid-19.

Līdz šim Latvijā inficēšanās ar Covid-19 ir apstiprināta kopumā 11 722 personām, bet no Covid-19 izveseļojušies 1557 cilvēki.

Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati liecina, ka pagājušajā diennaktī slimnīcās ievietoti 44 Covid-19 pacienti, no tām izrakstīti 12 Covid-19 pacienti, līdz ar to stacionēti patlaban ir kopumā 395 saslimušie.

No visiem stacionētajiem 372 ir ar vidēju slimības gaitu, bet 23 - ar smagu. Kopš Covid-19 parādīšanās no slimnīcām izrakstīti 880 Covid-19 pacienti.

Citi šobrīd lasa

Purvciema veikala pārdevēja: "Dažreiz šķiet, ka neizturēšu un sabrukšu" 20
VIDEO: vectēvs ar kailām rokām pieveic aligatoru, kurš dzelmē ievilka viņa kucēnu 3
"Es jau nekontrolēju ārstu darbu, esmu pacients" - Vidvudam anulē darbnespējas lapas un liek atmaksāt pabalstu 4
Tēmas: Covid-19
Pievienot komentāru

Мелания Трамп с новым цветом волос начала готовиться к последнему Рождеству в Белом доме

Лопез показала лицо без макияжа утром и разочаровала поклонников