Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Rīgas Stradiņa universitātes Infektoloģijas katedras vadītāja, profesore Ludmila Vīksna. (Foto: LETA)

Infektoloģe Vīksna uzskata, ka globāla otrā Covid-19 viļņa parādīšanās rudenī ir apšaubāma 2

Par veselību
2020. gada 21. maijā 18:54 2020. gada 21. maijā 18:54
  Jauns.lv / LETA
Ņemot vērā patlaban zināmo, otrā Covid-19 viļņa parādīšanās rudenī, kā tas pagaidām tiek prognozēts, var tikt apšaubīta, sacīja Rīgas Stradiņa universitātes Infektoloģijas katedras vadītāja, profesore Ludmila Vīksna.

"Man nav pietiekami pārliecinošu pierādījumu," uzsver profesore un piebilda, ka viņa nav atradusi skaidrojumu tam, ka būs globāls otrais Covid-19 vilnis. Viņa skaidroja, ka "tas drīzāk varētu notikt, ja blīvā vidē vīruss ienāktu atkārtoti". Taču attiecībā uz Latviju jāņem vērā tādi faktori kā populācijas blīvums, iedzīvotāju disciplinētība un attieksme pret sociālās distancēšanās pasākumiem, klāstīja Vīksna.


Tostarp infektoloģei pagaidām nav gana informācijas, kas apliecinātu, ka Covid-19 varētu tik ļoti izmainīties, lai parādītos atkal, kā tas ir ar gripas vīrusu. Citu novērojumu starpā Vīksna norāda uz to, ka gripa neparādās uzreiz globālā mērogā, kā tas patlaban novērojams ar Covid-19.

Tomēr neatkarīgi no tā, vai otrais vilnis pienāks, profesore zināja teikt, ka ar Covid-19 būs jāsadzīvo ilgtermiņā.

Vaicāta par to, cik liela sabiedrības daļa Latvijā patlaban varētu būt izslimojusi Covid-19 un izstrādājusi antivielas, profesore skaidroja, ka visai aptuveni aprēķini norāda, ka tie varētu būt līdz pat 10% iedzīvotāju. Šāds rezultāts tiek iegūts par aprēķinu bāzi ņemot kopējo inficēto skaitu, kuru inficēšanos apliecina Covid-19 tests.

Jau ziņots, ka vairāki eksperti ir prognozējuši otrā Covid-19 viļņa parādīšanos Latvijā šī gada rudenī vienlaicīgi ar gripas sezonas sākšanos.

Kā ziņots, tad pēdējās diennakts laikā miris viens Covid-19 pacients, savukārt inficēšanās atklāta deviņiem cilvēkiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotā informācija. 

Mirušais pacients bijis vecumā no 55 līdz 60 gadiem un inficējies no ģimenes locekļa. 

Aizvadītajā diennaktī veikti 1870 Covid-19 testi, kamēr kopumā līdz šim veikts 94 621 izmeklējums, saslimušas 1025 personas un 694 izveseļojušās, bet 22 mirušas.

Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka pēdējās diennakts laikā slimnīcā ievietots viens pacients ar Covid-19, kamēr kopumā stacionāros ārstējas 24 pacienti - 22 ar vidēji smagu, bet divi pacienti ar smagu slimības gaitu. Kopumā līdz šim no stacionāra izrakstīti 134 Covid-19 pacienti.

Citi šobrīd lasa

FOTO un VIDEO: "Radio Skonto" ar vērienu nosvin savu 30 gadu jubileju
Slavenā Holivudas aktrise 85 gados sapņo par mazmazdēla vecuma mīļāko
VIDEO: lidmašīna piesalusi pie Minhenes lidostas skrejceliņa 1
Skatīt visus komentārus