Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Medmāsa aiziet no darba, jo viņai liek strādāt bez sejas maskas, cita slima strādā nedēļu. Atklāti par notiekošo 10

Par veselību
4. aprīlī 05:31 2020. gada 4. aprīlī 05:31
  Jauns.lv
Ar saukļiem “Nesūtiet mūs cīņā bez ieročiem”, “Jūsu izdzīvošana ir atkarīga no mūsu izdzīvošanas”, “Mēs esam karā, mums vajag bruņas, lai izdzīvotu” - šonedēļ Ņujorkā protestēja Montefiores medicīnas centra darbinieki. Šis ir tikai neliels ieskats no reālās situācijas, kas šobrīd valda Amerikas medicīnas sektorā.

Kāda medmāsa sociālajā vietnē “Instagram” ievietojusi atklātu ierakstu, kurā dalās informācijā par notiekošo veselības aprūpē. Dodoties uz nodaļu, kur aprūpē Covid-19 pacientus, viņa sagaidījusi, ka viss medicīnas personāls lietos N95 maskas, bet realitāte esot pārsteigusi, jo tās neesot bijušas.

Tā kā viņai bijusi pašai sava N95 maska, tad vēlējusies to vilkt, bet menedžeris neesot to atļāvis. Tāpat viņa norādījusi, ka tās maskas, kas personālam pieejamas, tiekot lietotas atkārtoti.

Video atreferējums:

“Es šodien aizgāju no darba. Es gribēju strādāt, bet tiku norīkota pie pacienta, kas inficējies ar Covid-19. Neviena no medmāsām, kas strādā šajā nodaļā, nelieto maskas, pat ne ķirurģiskās, kad gaiteņos nodod ziņojumus.

Man pašai bija sava N95 maska. Es pateicu savam menedžerim, ka saprotu, ka nav pietiekamu piegāžu, bet ļaujiet man aizsargāt sevi. Ļaujiet justies droši! Man mājās ir ģimene. Un tas, kā viss pašreiz izskatās, nešķiet, ka kļūs labāk. Amerikāņi nav sagatavoti. “

View this post on Instagram

I chose 𝓂𝓎 𝓁𝒾𝒻𝑒 today... ⠀ & my family members who have pre-existing conditions that wouldn’t get a ventilator if they contracted #COVID19 from me ⠀ I had a different idea in mind when I got to my #ICU this morning; I expected to see ALL OF OUR #NURSES & STAFF wearing #N95 masks but 𝙣𝙤 𝙤𝙣𝙚 𝙝𝙖𝙙 𝘼𝙉𝙔𝙏𝙃𝙄𝙉𝙂 𝙊𝙉... ⠀ Each ICU room had ‘make-shift’ ante-rooms attached to them created with plastic tarp & massive amounts of tape.. ⠀ A charge Nurse was passing out single N95 masks to nurses with a brown paper bag for them to store their mask in which was to be in inside their plastic ante-rooms & to 𝙗𝙚 𝙧𝙚-𝙪𝙨𝙚𝙙 𝙖𝙣𝙙 𝙧𝙚-𝙖𝙥𝙥𝙡𝙞𝙚𝙙 𝙖𝙡𝙡 𝙙𝙖𝙮... ⠀ I asked “well what if there’s possible contamination to that N95 mask..? What about my safety” ⠀ My manager told me “well our staff safety is our main priority right now ... if we get enough masks, we may consider having staff wear surgical masks in the weeks to come..” ⠀ I replied, “But it’s Airborne... those surgical masks won’t protect us ..” ⠀ My manager then tells me “ we’ve kept up with the CDC & it is only when the COVID patient has any aerosol type treatments like a ventilator, nasal cannula, nebulizer etc that’s it’s airborne..otherwise it’s droplet ..” ⠀ I replied “& 90% of our patients are intubated, paralyzed, & positive for COVID.. people not even in the hospital environment are spreading it .. we have to assume everyone is infected..especially in the hospital environment, & 𝕟𝕠 𝕠𝕟𝕖 𝕙𝕖𝕣𝕖 𝕖𝕧𝕖𝕟 𝕙𝕒𝕤 𝕒 𝕕𝕣𝕠𝕡𝕝𝕖𝕥 𝕞𝕒𝕤𝕜 𝕠𝕟” ⠀ I then told her of nurses wearing a surgical droplet masks on their units & now intubated & fighting for their lives ... ⠀ Tears were streaming down my face & fog in my glasses at this point.. ⠀ I thought to myself.. 𝘏𝘰𝘸 𝘸𝘪𝘭𝘭 𝘐 𝘤𝘰𝘷𝘦𝘳 𝘳𝘦𝘯𝘵 𝘰𝘳 𝘣𝘶𝘺 𝘨𝘳𝘰𝘤𝘦𝘳𝘪𝘦𝘴, 𝘮𝘺 𝘣𝘪𝘭𝘭𝘴..? ⠀ I asked one last time pleading with tears in my eyes.. ⠀ “Can I please just wear 𝐦𝐲 𝐨𝐰𝐧 𝐍𝟗𝟓 𝐦𝐚𝐬𝐤... I understand we have a shortage but I have my OWN ” ⠀ My manager told me that they couldn’t allow me to wear it. ⠀ So I gave report, & left. ⠀ America is NOT prepared & Nurses are NOT safe. Plz DM me any telehealth jobs.

A post shared by ❥ Imaris | Nursing & Lifestyle (@nurse.iv) on

Tikmēr kāda cita medmāsa medijiem atklājusi, ka nedēļu strādājusi Ņujorkas slimnīcā, kamēr bija inficējusies ar Covid-19. 

"Pirms divām nedēļām es sajutu stipras muguras sāpes. Vienu nakti es sajutu arī ļoti spēcīgas sāpes krūtīs.

Kad es jautāju, vai man var veikt testu, atbildēja, ka slimnīca neveic testus darbiniekiem."

Viņa norāda, ka visu dienu ir viena un tā pati maska, lai arī vīruss pārvietojas pa gaisu. Tāpat visu dienu bijis jāvalkā viens un tas pats halāts. 

Medmāsa esot noraizējusies, ka šādi aplipinājusi citus medicīnas darbiniekus un apmeklētājus. 

Vēl kāda cita medmāsa no Ņujorkas arī sniegusi anonīmu interviju BBC.

Ko Jūs esat pieredzējusi pēdējās nedēļās?

Mums ik dienu ir pacientu pieplūdums, kas ierodas ar tipiskiem Covid-19 simptomiem - drudzi, klepu, iekaisušu kaklu, sāpēm plaušās un krūtīs. Citiem cilvēkiem ir arī  - slikta dūša, vemšana, caureja.

Esam arī pamanījuši, ka daudzi mūsu pacienti ierodas ar sarkanām acīm. Tā arī ir norāde par inficēšanos ar Covid-19.

Mums šobrīd trūkst medicīnas personāla, kas rada vēl lielāku slodzi.

Kāda ir situācija ar medicīnas aprīkojumu?

Tas šobrīd ļoti trūkst. Gan mums kā medicīnas personālam, gan pacientiem. Mums ir izdalītas N-95 maskas, bet diemžēl mums tās jālieto atkārtoti pat piecas maiņas pēc kārtas. Tās nav paredzētas atkārtotai izmantošanai, bet tagad mums nav izvēles. Mums pateica, ka maskas pēc maiņas jāieliek papīra maisiņā un tikai pēc piecām nostrādātām maiņām mēs varēsim dabūt jaunu masku.

Mums tikko no Covid-19 nomira viens kolēģis. Tā kā viņš bija menedžeris, tad viņam nemaz nebija jāiet strādāt tiešā kontaktā ar pacientiem, tomēr, redzot situāciju, viņš nolēma palīdzēt. Viņš nomira, esot īsts komandas spēlētājs un rūpējoties par saviem pacientiem.

Kas Jums neļauj naktīs gulēt?

Man bail, ko šī pandēmija izdarīs ar Ņujorku. Bail par to, ka šī situācija var vēl vairāk pasliktināties. Mums trūkst medicīnas iekārtu, lai cīnītos ar šo vīrusu un trūkst aizsardzības tērpu un masku mediķiem. Vēl man bail, ka būs jāpāriet uz kara laika medicīnu. Bail, ka būs jāizvēlas starp pacientiem, kuru glābt.

Kādas Jūs redzat tuvākās nedēļas?

Es uzskatu, ka šī pandēmija turpināsies vismaz līdz maijam vai jūnijam. Vienīgais veids, kā mēs varam tikt ar šo infekciju galā – ir jāveic pilnīga bloķēšana valstī. Pretējā gadījumā – infekcija turpinās izplesties.

Kādu ziņu Jūs velētos pateikt cilvēkiem?

Visi, kas neatrodas veselības aprūpē, palieciet mājās. Ziniet, es arī ienīstu palikt mājās, bet tas ir jādara. Covid-19 skar ne tikai vecos un slimos, bet visus.

Jauns.lv jau ziņoja, ka ASV ļoti strauji aug inficēšanās ar Covid-19.  Kopš pandēmijas sākuma ir reģistrēti teju 6000  nāves gadījumi, bet kopējais inficēto skaits ir virs 243 000.

Citi šobrīd lasa

Viņa nekaunas: publicē "pirms" un "pēc" fotogrāfijas; arī citas seko viņas piemēram 4
Latviešu puišu trijotne, kas kājām nāca no Vācijas, ir veiksmīgi atgriezusies mājās 24
Fotogrāfam Garkalnē izdodas nofilmēt četrus mazus lapsēnus, kuri jestri spēlējas
Tēmas: Koronavīruss, ASV
Skatīt visus komentārus

Жена Робби Уильямса заявила о нежелании скрывать от детей его "распутное" прошлое

"В институте я была - пацан!": Агата Муцениеце удивила подписчиков неожиданным фото