Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pagājušajā diennaktī infekcija apstiprināta 42 cilvēkiem. (Foto: ZUMAPRESS.com / Scanpix)

Jaunākā informācija: jau 347 cilvēkiem Latvijā apstiprināts Covid-19 34

Esi vesels
29. martā 09:46 2020. gada 29. martā 09:46 | Papildināts, 29. martā 10:04
  Jauns.lv / LETA
Iepriekšējā diennaktī veikti 1057 izmeklējumi personām ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19, infekcija apstiprināta 42 cilvēkiem, ziņo SPKC (Slimību profilakses un kontroles centrs).

Latvijā kopā veikti 13805 izmeklējumi, infekcija apstiprināta 347 personām. 24 pacienti stacionēti (tsk. 21 ar vidēju slimības gaitu, 3 ar smagu slimības gaitu).

SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs trešdien preses konferencē paziņoja, ka epidemiologiem vairs neizdodas iegūt informāciju par vairāku Covid-19 slimnieku inficēšanās gaitu, līdz ar to uzskatāms, ka Latvijā ir sākusies Covid-19 transmisija sabiedrībā.

Līdz šim Covid-19 pārsvarā tika atklāta gados jaunākiem cilvēkiem, un, pēc speciālistu teiktā, tas liecina par epidēmijas agrīnu stadiju. Kā iepriekš skaidroja Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis, "vispirms slimo jaunie un kustīgie, kas pēc tam inficē vecākos, mājās sēdošos".

Ņemot vērā minēto, Latvijas stratēģija Covid-19 apturēšanai pamatā būtu pastiprināti pievērst uzmanību gados jaunākajiem inficētajiem, kamēr viņi nav paspējuši inficēt seniorus, skaidroja Dumpis.

Jau ziņots, ka no 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Saistītās ziņas

Igaunijā jau trīs cilvēki miruši no Covid-19
Īsi pēc pusnakts Latvijā nogādāts gandrīz miljons sejas masku un respiratoru 6
Lietuvā publicē Covid-19 inficēto pārvietošanās maršrutus

Citi šobrīd lasa

Trīs mēneši gadā, kad dzimst paši skaistākie puikas 6
10 rupjākās kļūdas, ko pieļauj trauku mazgājamo mašīnu lietotāji
Zinātnieki atklājuši, kādas izskatās perfektas krūtis 1
Skatīt visus komentārus

Часть плана: Выяснилось, зачем Петросян женился на Брухуновой

В маске и перчатках: Галкин впервые за время эпидемии побывал в салоне красоты