Ziemassvētku tirdziņš Doma laukumā

No sestdienas, 3. decembra, 23. reizi durvis vēris arī tradicionālais Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš Doma laukumā. Tie, kas vēlēsies, tur varēs ...

gallery icon
74
Sabiedrība
2023. gada 3. decembris, 20:40

FOTO: Doma laukuma Ziemassvētku tirdziņā var nogaršot karstvīnu, putraimdesas luņķi un pat cūkas šņukuru! Bet cik tas maksā?

Jauns.lv

No sestdienas, 3. decembra, 23. reizi durvis vēris arī tradicionālais Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš Doma laukumā. Tie, kas vēlēsies, tur varēs sajust Ziemassvētku atmosfēru, iegādāties dāvanas un baudīt plašu kultūras programmu.

Tirdziņu rotās tūkstošiem gaismiņu, īpašas svētku dekorācijas un skanēs Ziemassvētku mūzika, radot priecīgu un svētkiem raksturīgu noskaņu.  Doma laukumā varēs apskatīt un iegādāties suvenīrus, mājražotāju un amatnieku darinājumus, kā arī baudīt dažādus ēdienus un dzērienus no vairāk nekā 80 tirgotājiem.

Jauns.lv novēroja, ka tirdziņā karstvīns pieejams cenās no 5 -7 eiro. Arī karstais dzēriens ar melno balzamu maksās 7 eiro. Karstalus - 5 eiro, kafija - 3 eiro. Tādi kokteiļi kā karstais punšs, džinābols, karstais "Wendijs", "Spicā Rīga" izmaksās 6 eiro.

Ja gribās kaut ko iekost, tad pīdzādziņš ar sieru vai gaļu izmaksās 3 eiro. Ja griba ieturēties pamatīgāk, tad cūkas stilbiņš maksās 16 eiro, šņukurs vai ribiņas - 9 eiro. Arī tradicionālais Ziemassvētku cūkgaļas vai vistas iesms izmaksās 9 eiro. Tāpat maksās arī pīles stilbs.

foto: Jauns.lv/Juris Rozenbergs
Ziemassvētku tirdziņā var pamieloties.

Putraimdesa jau maciņam būs draudzīgāka  - tikai 8 eiro par luņķi. Mednieku desiņas un pelēkie zirņi ar speķi jau būs krietni demokrātiskāk  - 6 eiro. Štovēti kāposti un kartupeļi  - 4 eiro. Bet, ja gribas "piesiet dūšu", zupa ar gaļu par pieciem eiro!

Glītas koka kastītes - svečturi ar koku ornamentiem un latviešu tradicionālajām zīmēm maksās no 10-20 eiro. Jārēķinās, ka dāvanu iegāde Doma laukuma tirdziņā “kaut ko” maksās.

Tirdziņš ik gadu domā arī par tā mazākajiem apmeklētājiem. Līdzīgi kā aizvadītajos gados Doma laukumā nedēļas nogalēs būs sastopams Ziemassvētku vecītis un rūķi. Tāpat varēs vizināties karuselī, nosūtīt vēstuli Ziemassvētku vecītim, klātienē apskatīt dzīvas aitiņas, kā arī doties izjādēs ar ponijiem.

Tirdziņā paredzēta plaša kultūras programma. Tā priecēs apmeklētājus ar tradicionālām un tautiskām izklaidēm, kā arī deju vakariem dīdžeju pavadībā. Plašākai kultūras aktivitāšu klāsts plānots tieši nedēļas nogalēs. Piektdienās Latvijā labi pazīstami DJ kā Artis Volfs,

All-Viss, DJ Aspirīns un citi priecēs apmeklētājus ar jautru noskaņu un mūzikas pavadījumu ziemas dejām sniegā. Sestdienās un svētdienās uzstāsies dažādi tautas un pašdarbības kolektīvi, kori, plānota bērnu vokālo ansambļu uzstāšanās. Brīvdienās neatņemama tirdziņa sastāvdaļa ir Ziemassvētku vecītis un tirdziņa rūķi.

Tirdziņš Doma laukumā darbosies līdz 2024. gada 7. janvārim.

Ziemassvētku egles iedegšana Doma laukumā

3. decembrī Ziemassvētku egle tika iedegta Doma laukumā. Pasākuma laikā uzstājās Māris Sirmais un koris "Latvija", kā arī bērnu ansamblis ...

gallery icon
89

Rātslaukumā tiek iedegta Ziemassvētku egle

Pirmā Ziemassvētku egle Rīgā šogad tika iedegta Rātslaukumā kopā ar dziedātājiem Ievu Sutugovu, Ati Ieviņu un vokālo grupu "Fortūna". ...

gallery icon
35

Ziemassvētku vecīšu skrējiens

Šodien, 3. decembrī, Vecrīgā notika ikgadējais visai ģimenei paredzētais Ziemassvētku vecīšu labdarības skrējiens, kurā tika vākti līdzekļi programmai "Care Mobile", ...

gallery icon
42