foto: Edija Pālens/LETA
Artūrs Irbe par rikošetu jūru: "Tik augsta līmeņa spēlēs, es neatceros!"
Artūrs Irbe noraugās uz laukumā notiekošo.
Hokejs
2024. gada 13. maijs, 16:21

Artūrs Irbe par rikošetu jūru: "Tik augsta līmeņa spēlēs, es neatceros!"

Sporta nodaļa

Jauns.lv/LETA

Latvijas hokeja izlases vārtsargu treneris Artūrs Irbe savā spēlētāja karjeras laikā neatceras, kad tik daudz būtu zaudēti vārti pēc rikošetiem.

Kā zināms, Latvijas izlase turpina dalību šī gada pasaules čempionātā, kur pirmajās divās spēlēs izcīnījusi divas uzvaras papildlaikos, bet lielāko daļu ripu savos vārtos ielaidusi pēc ripas rikošetiem.

Pirmajā mačā latvieši ar 5:4 papildlaikā uzvarēja Polijas izlasi, kura elites divīzijā atgriezusies pēc 22 gadu pārtraukuma, trīs no četriem vārtiem ielaižot pēc ripas lidojuma trajektorijas maiņas vārtu priekšā.

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionātu sāk ar uzvaru pār Poliju

Kasparam Daugaviņam gūstot vārtus papildlaikā, Latvijas vīriešu hokeja izlase sestdien Ostravā pasaules čempionāta pirmajā spēlē ar rezultātu 5:4 (0:1, 1:1, ...

gallery icon
109

Savukārt otrajā mačā Latvijas izlase papildlaika pēdējā sekundē ar 3:2 izrāva uzvaru pār Franciju, arī šajā mačā vienus vārtus zaudējot pēc rikošeta.

Pasaules čempionāts hokejā: Latvija pret Franciju

Latvijas vīriešu hokeja izlase svētdien Ostravā pasaules čempionāta otrajā spēlē mērojas spēkiem ar Francijas izlasi.

gallery icon
21

"Varbūt kaut kad bērnībā, kad pa spēli bija 60 vai 70 metieni, tā varēja būt," savu pieredzi vārtos pirmdien sarunā ar žurnālistiem atcerējās Irbe. "Bet tik augsta līmeņa spēlēs, es neatceros. Četri ielaisti vārti no saviem spēlētājiem ir diezgan nepieredzēti, lai gan es skatos, ka tā diezgan bieži tagad notiek arī Nacionālajā hokeja līgā (NHL), jo vārtsargi ir tik labi, ka citādāk viņiem grūti iemest."

Kā norādīja Irbe, kurš pats ir bijušais ilggadējs NHL un Latvijas izlases spēlētājs, šādās epizodēs vārtsargam galvenais ir nesalūzt un nesākt sev uzdot jautājumus "vai tiešām es esmu tik slikts?".

Latvijas hokeja izlases sastāvs 2024. gada pasaules čempionātā

Jau 27. pavasari pēc kārtas Latvijas vīriešu hokeja izlase secenšas pasaules elitē. Gadi iet un mainās sastāvs, tāpēc piedāvājam apskatīt ...

gallery icon
38

Tāpat Latvijas izlases vārtsargu treneris norādīja, ka gaidāmajā spēlē pret Kazahstānu, kas tiks aizvadīta otrdien, Latvijas izlases vārtos stāsies vārtsargs, par kuru tika lemts jau iepriekš, tiesa neatklājot kurš tieši tas būs.

Līdz šim Latvijas izlase dalībai čempionātā pieteikusi vārtsargus Elvi Merzļikinu un Kristeru Gudļevski, bet valstsvienības rīcībā ir arī Ēriks Vītols, kurš pagaidām turnīram nav pieteikts.

Par to, vai tiek vēl gaidīts Artūrs Šilovs no NHL kluba Vankūveras "Canucks", Irbe sacīja, ka korekti būtu atbildēt "gan jā, gan nē, jo mēs vienmēr gaidām labākos hokejistus".

Vārtsargu treneris paslavēja visus trīs vārtu vīrus, kuri pašlaik ir Latvijas izlases rīcībā, un sacīja, ka ir tas lielisks kolektīvs. "Ja parādīsies tāda problēma kā vēl viens vārtsargs, kuru izmantot čempionātā, mēs par to domāsim," piebilda Irbe. " Šobrīd man liekas, ka ne tas draud un ne tas spīd."

Latvijas hokeja fanu gājiens Ostravā

Latvijas hokeja fanu gājienā Ostravā pirms Latvijas izlases pirmās spēles pasaules čempionātā pulcējas vairāki tūkstoši līdzjutēju.

gallery icon
84

Arī pašlaik valstsvienībā ir ļoti spēcīgi vārtsargi, kas katrs savu darbu paveic lieliski un par viņu kvalitātēm nevajadzētu šaubīties, piebilda Irbe. "Principā, mans uzdevums ir sagādāt galvassāpes galvenajam trenerim," skaidroja Irbe, norādot, viņa uzdevums ir sagatavot divus vai trīs labus vārtsargus, un tad lai galvenais treneris lauzot galvu.

Vārtsargu treneris ir pārliecināts, ka Latvijā aug lieliska jauno vārtsargu paaudze. "Esmu tikai laimīgs, ka tie laiki ir mainījušies, kad runāja, kurš stāsies vārtos, kad Irbe beigs spēlēt, kad [Edgars] Masaļskis beigs spēlēt, kad nākamais beigs spēlēt, bet tukša vieta nepaliek," pēc valstsvienības treniņa pasaules čempionātā Čehijā teica Irbe. "Mums aug vārtsargi, būs vēl vairāk labu vārtsargu, aug forši jaunie vārtsardziņi."

Turpinājumā Latvijas izlase 14. maijā Latvijas tiksies ar Kazahstānu, kura čempionātu sestdien uzsāka ar uzvaru 3:1 pār Franciju, bet svētdien ar 2:6 piekāpās Slovākijai. Tad 15. maijā būs jāspēlē ar Vāciju, 18. maijā - ar Zviedriju, 19. maijā - ar Slovākiju, bet noslēdzošajā grupas spēlē 21. maijā latvieši spēkosies ar ASV hokejistiem, kurus pērn pārspēja cīņā par bronzas godalgām.

Šogad pasaules čempionāts Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā norisinās no 10. līdz 26. maijam.