foto: Publicitātes foto
No Dziesmu svētku diriģentiem līdz rokoperai "Lāčplēsis" - būs skatāma Evijas Dāboliņas tērpu izstāde
Rokoperas "Lāčplēsis" 30. jubilejas izrādes tērpi.
Kultūra
2024. gada 4. marts, 11:47

No Dziesmu svētku diriģentiem līdz rokoperai "Lāčplēsis" - būs skatāma Evijas Dāboliņas tērpu izstāde

Dzīvesstila nodaļa

Jauns.lv

Latviešu dizaineres un tērpu mākslinieces Evijas Dāboliņas izstāde “lerakstīts latvietībā”, kurā skatāmi tērpi, kuri radīti Dziesmu un deju svētkiem un citiem kultūras notikumiem, būs aplūkojama Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” no 9. līdz 24. martam.

“Es šodien rakstu latvietību. To saņēmu paaudžu paaudzēs caur savas dzimtas nodoto dzīvesziņu. Tai dodu pārdzimšanu un jaunradi. Tautas daiļradē balstītus, es rakstu mūsdienu lietišķās mākslas darbus – godu tērpus.

Tos tautas svētkos nes mūsu lielā kopkora diriģenti, dejotāju vadītāji un tos nes tautas kultūras – mūzikas un mākslas – priekšstāvji. Dziesmu svētki ir mūsu kultūras spilgtākais simbols. Diriģenti ir mūsu nācijas garīgā elite, viņi simbolizē kultūru, kura ir radījusi Latvijas valsti. Viņi turpina veidot pasaules mērogā unikālu procesu – Dziesmu svētkus,” izstādi piesaka māksliniece.

foto: Publicitātes foto
Dziesmu svētku virsdiriģentu tērpi.

Izstādē skatāmi simtgades Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku virsdiriģentu un deju lieluzveduma tērpi, kā arī Evijas 2023. gadā radītie tērpi koncerta “Tīrums. Dziesmas ceļš” un noslēguma koncerta “Kopā augšup” virsdiriģentiem, solistiem un koncerta vadītājiem – Ingai Tropai, Jānim Šipkēvicam, trompetistam Jānim Porietim. Īpaši cieša sadarbība ir veidojusies ar diriģentiem no Liepājas – Ilzi Valci, Jēkabu Ozoliņu un Gunti Kuzmu.

foto: no privātā arhīva
Ērģelnieces Ivetas Apkalnas tērps.

Apmeklētājiem būs iespēja aplūkot arī rokoperas “Lāčplēsis” 30. jubilejas izrādes tērpus, ērģelnieces Ivetas Apkalnas, mūziķu grupas “Raxtu raxti”, Latgales vēstniecības GORS vadītājas Diānas Zirniņas, horeogrāfa un Liepājas deju apriņķa deju kolektīvu virsvadītāja Jāņa Purviņa skatuves tērpus, tērpus no JVLMA Operstudijas “Figaro” iestudējumiem “Dzirnavniece” un “Arlekīns”, un tērpu no dejas uzveduma “Krustdūriens”. Izstādes koncepcijas autors – scenogrāfs: Aigars Ozoliņš.

JVLMA operstudijas "Figaro" iestudējuma "Dzirnavniece" tērpi.

Izstāde bez ieejas maksas apskatāma koncertzāles darba laikā no pirmdienas līdz piektdienai: 11.00–17.00, sestdienās, svētdienās: 10.00–15.00. 9. martā plkst. 17.00 interesenti aicināti uz tikšanos ar mākslinieci.