Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA

Visi Latvijā reģistrētie omikrona gadījumi apstiprināti vakcinētiem cilvēkiem 7

Esi vesels
2021. gada 14. decembrī 10:25 2021. gada 14. decembrī 10:25
  Jauns.lv
Veselības ministrijas (VM) sagatavotais pārskats par aktuālo epidemioloģiskās drošības situāciju valstī, kas tiks prezentēts šīsdienas Ministru kabineta sēdē, liecina, ka visi līdz šim Latvijā reģistrētie vīrusa omikrona varianta gadījumi atklāti pret Covid-19 vakcinētiem cilvēkiem.

VM prezentācijā teikts, ka līdz šim Latvijā apstiprināti 12 šī vīrusa varianta gadījumi. Visi inficētie ir vakcinēti un vienā gadījumā saņemta arī balstvakcīna.

Septiņi gadījumi ievesti no ārvalstīm - trīs no Zviedrijas, divi no Norvēģijas un divi no Lielbritānijas. Pieci saslimšanas gadījumi konstatēti lidostā veiktajā skrīningā.

Savukārt pārējie pieci bijuši sekundārie gadījumi, kad cilvēki saslimuši, inficējoties no tiem, kas atbraukuši no ārzemēm.

Deviņiem no sasirgušajiem bijuši slimības simptomi.

Saistībā ar šiem omikrona varianta gadījumiem identificētas arī 55 saslimušo kontaktpersonas.

Eiropas Savienībā sliktākā situācija Dānijā

VM sagatavotajā pārskatā arī teikts, ka kopumā Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas valstīs (EEZ) ziņots par 766 omikrona varianta gadījumiem. Visplašāk tas izplatījies Dānijā (195), Norvēģijā (109) un Vācijā (82).

Ar ceļojumiem ir saistīti tikai 13% gadījumu.

Visi gadījumi, par kuriem ir pieejama informācija par smaguma pakāpi, bijuši asimptomātiski vai viegli. ES un EEZ valstīs līdz šim nav ziņots par omikrona izraisītiem nāves gadījumiem.

Jānorāda, ka pirmdien saņemtas ziņas no Lielbritānijas par pirmo Covid-19 omikrona varianta izraisītu nāves gadījumu. Apvienotajā Karalistē reģistrēti jau 4 713 omikrona gadījumi. 10 no viņiem ārstējas slimnīcā.

Intensīvāka testēšana lidostā

Kā ziņots, ņemot vērā omikrona straujo izplatīšanos ne tikai Āfrikā, bet arī Eiropas valstīs, no pirmdienas tiek veikta intensīvāka ielidojošo reisu pasažieru Covid-19 skrīninga testēšana.

Plānots, ka izlases kārtībā katru dienu tiks veikta četru līdz sešu reisu visu pasažieru Covid-19 testēšana neatkarīgi no personas vakcinācijas vai pārslimošanas statusa.

Saistītās ziņas

Lielbritānija ziņo par pirmo nāves gadījumu pasaulē ar omikrona variantu
Sarucis stacionēto Covid-19 pacientu skaits
Dumpis: omikrona kontekstā aizsardzībai pret simptomātisku slimību balstvakcinācija ir nepieciešama visiem 4

Skrīninga testam tiks atlasīti reisi no valstīm ar lielāko ievesto Covid-19 gadījumu skaitu Latvijā, proti, no Vācijas, Lielbritānijas, Zviedrijas, Ēģiptes, Polijas, Itālijas, Norvēģijas, Somijas, Lietuvas, Igaunijas, Ungārijas, Spānijas, Krievijas, Nīderlandes, Dānijas, Īrijas, Maltas, Ukrainas, Gruzijas un Šveices. Reisu atlase tiks veikta rotācijas kārtībā.

Citi šobrīd lasa

12 ar veselību saistītas lietas, kas par sevi ir jāzina ikvienam cilvēkam
Latviešu kino nemierīgie prāti - brāļi Ābeles: "Brīvība ir jāsvin"
Zelenska padomnieks Arestovičs atklāj, ka domā kandidēt uz Ukrainas prezidenta amatu – taču ir viens nosacījums 5
Skatīt visus komentārus