Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Trojanskis paskaidro, kādēļ arī vakcinētie var inficēties ar kovidu

Runā speciālists
2021. gada 22. novembrī 17:24 2021. gada 22. novembrī 17:24
  Jauns.lv
Cilvēki, kuri ir vakcinēti pret Covid-19, brīžiem jūtas pārdroši, kas var novest "pie pārāk lielas risku uzņemšanās – lieku reizi neuzvelk masku, neievēro distanci" savus novērojumus TV24 raidījumā "Dienas personība ar Veltu Puriņu" pauž epidemiologs Ņikita Trojanskis.

“Īstenībā Eiropā no paša sākumā politiķi ļoti nepareizi komunicēja par vakcīnām un vakcināciju. Varētu teikt mēģināja “pārdot” kā tādu veļas pulveri – vakcinējaties un viss būs labi!” uzskata epidemiologs, kurš norāda, ka apkarojot pandēmiju nepieciešama vairāku drošības pasākumu slāņošana, “vakcinācija ievērojami samazina risku hospitalizēties, arī samazina iespēju inficēties, bet tāpat jāvelk sejas maska.” Arī vakcinēts cilvēks, ieelpojot Covid-19 infekcijas vīrusa daļiņas, agrāk vai vēlāk var sasniegt kritisko robežu, kurā vīruss sak vairoties un novest pie slimošanas, tādēļ maskas ir jāvalkā un distance jāievēro.

Kā norāda Ņ. Trojanskis, ļoti maz medicīnisko manipulāciju, kā arī zāļu un vakcīnu, ir ar simtprocentīgu garantiju. “Vakcīnas, kas ir pieejamas Latvijā, īpaši mRNS vakcīnas, nodrošina ļoti augstu aizsardzību pret smagu slimību. Tie ir 90-95%,” informē speciālists, kurš nenoliedz, ka nelielai vakcinēto skaitam aizsardzība var arī neveidoties, “es teiktu, ir muļķīgi nevakcinēties, tādēļ, ka varat iekrist tajos 5%, kad pote nenostrādā. Jums ir pieejama vakcīna, kas 20 reizes samazina hospitalizācijas risku. Tas taču nav mazsvarīgi!”

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) informē, ka aizvadītajā diennaktī Latvijā atklāti 349 jauni Covid-19 gadījumi. Pēdējo 24 stundu laikā veikti 4305 Covid-19 izmeklējumi.
Reģistrēti 349 jauni inficēšanās gadījumi, no tiem 218 cilvēki bijuši nevakcinēti vai vakcinācijas kursu nepabeiguši, bet 131 vakcinēts.

Saņemti ziņojumi par 17 mirušajiem - viens cilvēks bijis 10-19 gadu vecumā, divi 50-59 gadu vecumā, četri 60-69 gadu vecumā, pieci 70-79 gadu vecumā, trīs 80-89 gadu vecumā, bet divi 90-99 gadu vecumā.

No mirušajiem 15 bijuši nevakcinēti vai vakcinācijas kursu nepabeiguši, bet 2 vakcinēti.

Citi šobrīd lasa

Aija Andrejeva: "Esmu zibens, viņš ir tas novedējs"
Gribēja bērnu pulciņu, bet nebija neviena... Kāda patiesībā bija leģendārā Anna Brigadere 1
VIDEO: itāļu slēpotāja piedzīvo baisu kritienu, bet pēc kūleņošanas pieceļas un aizslēpo līdz finišam
Pievienot komentāru