Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Zobārste atklāj, kurš cukurotais produkts ir, iespējams, pat kaitīgāks par saldumiem
RSU Stomatoloģijas institūta zobārste Ilze Maldupa (Foto: Ekrānuzņēmums no LTV raidījuma "Pārtikas revidents")

Zobārste atklāj, kurš cukurotais produkts ir, iespējams, pat kaitīgāks par saldumiem

Runā speciālists
16. janvārī 07:11 2021. gada 16. janvārī 07:11
  Jauns.lv
Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) docente un pētniece, RSU Stomatoloģijas institūta zobārste Ilze Maldupa Latvijas Televīzijas raidījumā “Pārtikas revidents” atklāj, kāda ir cukura ietekme uz zobu veselību un kurš produkts ir, iespējams, kaitīgāks pat par saldumiem.

“Cukurs pats par sevi, kā mēs zinām, ir salds. Mums liekas, kāpēc cukurs varētu būt saistāms ar mutes veselību, jo zobi šķīst skābē. Bet, ko izdara cukurs, - baktērijās notiek glikolīzes process, un baktērijas izdala šīs skābes glikolīzes procesā,” raidījumam "Pārtikas revidents" skaidro zobārste Ilze Maldupa.

Ja baktērijas tiek barotas ar cukuriem, tās sāk izdalīt skābes, kas sāk bojāt zobus un visu mutes vidi. Tā kļūst arvien skābāka, un tur sāk iedzīvoties baktērijas, kurām šāda vide patīk. Baktērijas patērē cukuru vairāk, vēl labāk spējot uzglabāt cukura rezerves, un mutes vidi veido arvien skābāku. Un šī procesa rezultātā zobu un smaganu bojājumi kļūst arvien redzamāki.

Maldupa atklāj, ka lielāku kaitējumu zobiem nodara brīvie cukuri. Brīvais cukurs ir, piemēram, granulēts cukurs, ko pievienojam kādam dzērienam. Un izrādās, ka šādi cukuri ir arī augļos: “Ir tādas divas cukura formas, par kurām mēs neaizdomājamies, ka tas arī ir brīvais cukurs – viens ir no augļiem esošais cukurs - fruktoze. Mēs viņu atbrīvojam. Auglītī cukurs ir tādā šūniņā, augļa šūnā, viņš tur ir paslēpts kopā ar šķiedrvielām.”

Taču termiska apstrāde augļos esošo cukuru izvada no šūnas. Piemēram, ja mēs apēdam piecus ābolus svaigā veidā, mēs neuzņemsim par daudz cukura, jo viss cukurs neuzsūksies.

Bet, ja no šiem pašiem pieciem āboliem izspiedīsim sulu, šāds dzēriens būs līdzīgs ūdens glāzei, kurai pievienotas piecas karotes cukura.

“Ja mēs augli izvārām, izcepam, izspiežam sulu, izžāvējam vai jebkādā veidā termiski vai mehāniski apstrādājam, tajā brīdī mēs fruktozi jeb augļu cukura izdalām no šūnas ārā. Un sanāk, ka viss cukurs, kas ir tajā auglī, tagad ir brīvā formā,” atklāj RSU Stomatoloģijas institūta zobārste.

Vai ir kāds risinājums? Atteikties no cukura pavisam? Vai nedzert sulu?

Speciāliste iesaka sulu aizstāt ar augļiem svaigā veidā, uzsverot, ka regulāri jārūpējas arī par savu zobu higiēnu.

Jāizvēlas zobu pastas, kuru sastāvā ir fluorīds, un īpaša uzmanība jāpievērš arī pietiekamam fluorīda daudzumam izvēlētajā zobu pastā, - tam jābūt vismaz 1000 ppm vienības. Šī informācija ir norādīta uz produkta iepakojuma.

Saistītās ziņas

Zobārste nosauc 11 galvenos sliktas elpas izraisītājus 1
"Vai dzīvojam miljonāru valstī?" - Rīgā par zoba izraušanu samaksā 219 eiro 40
Kas jāņem vērā, izvēloties zobu birsti un pastu

Citi šobrīd lasa

Futbols uz mirušo kauliem: gatavojoties Pasaules kausam Katarā, pēkšņi miruši tūkstošiem strādnieku
Pēdējie atklājumi liecina, ka parādās arī problēmas ar ādu, izkrīt mati... Infektoloģijas centra un RAKUS ārstes stāsta par Covid-19 izraisītām komplikācijām
Tēvs no bailēm sastinga, kad video kadros pamanīja, ka kāds viņa meitu velk zem gultas
Tēmas: LTV
Pievienot komentāru

Предполагаемая дочь Путина дала интервью GQ и рассказала о сходстве с ним

14-летняя дочь Джоли и Питта обзавелась новым женственным хобби