Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Latvijā atklāts jaunais Covid-19 variants
LETA

Latvijā atklāts jaunais Covid-19 variants 14

Esi vesels
10. janvārī 20:09 2021. gada 10. janvārī 20:09 | Papildināts, 10. janvārī 22:08
  Jauns.lv
Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma" ziņo, ka Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs pirmo reizi atklājis jauno Covid-19 variantu Latvijā.

Latvijā īpaši lipīgais vīrusa variants atklāts vienā paraugā.

Kā stāsta Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra zinātniskās padomes priekšsēdētājs Jānis Kloviņš, turpinot veikt vīrusa analīzi, no kārtējiem 15 paraugiem, kas tika analizēti pagājušajā nedēļā, vienam atklāts jaunais vīrusa variants.

Kloviņam gan nebija informācijas par to, no kura reģiona Covid-19 pacienta šis pozitīvais paraugs ņemts.

"Atrodot vienu variantu, vienu gadījumu, tas vēl neko nenozīmē," skaidro Kloviņš, apstiprinot, ka izmeklējumi un paraugu monitorēšana turpināsies. "Svarīgi ir tas, vai šis variants arī Latvijā izplatīsies vairāk nekā citi vīrusa varianti."

Atklāts ir tieši variants, kas izplatījies Lielbritānijā.

Kloviņa sacīto apstiprinājis arī Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). Šis gadījums saistīts ar ceļojumu uz Apvienoto Karalisti.

SPKC atgādina, ka, iebraucot Latvijā no Apvienotās Karalistes, jāveic Covid-19 tests un ļoti rūpīgi jāievēro pašizolācijas prasības.

Kā norāda Veselības ministrijā, vairāku pētījumu rezultāti liecina, ka šim koronavīrusa variantam ir raksturīga straujāka izplatīšanās spēja – līdz pat 70% salīdzinājumā ar līdz šim cirkulējošiem SARS-CoV-2 celmiem. Tomēr pagaidām nekas neliecina, ka šis vīrusa variants var izraisīt smagāku slimības gaitu. Tāpat tiek uzskatīts, ka izstrādātās un Eiropas Savienībā reģistrētās vakcīnas pret Covid-19 ir efektīvas arī pret jauno Covid-19 variantu.

SPKC iepriekš vēstīja, ka atsevišķi gadījumi saistībā ar Covid-19 mutāciju atklāti arī Dānijā, Nīderlandē, Islandē un Austrālijā.

Saistītās ziņas

Jaunais un lipīgais Covid-19 variants: vai inficētie simptomu veidā var sajust, ka "saķēruši" tieši to? 6
Ogres slimnīca domā, ka tajā konstatēts jaunais Covid-19 paveids 7
Atklājies, ka īpaši lipīgais koronavīrusa paveids Vācijā sastopams jau kopš novembra

Ir pierādīts, ka jaunā koronavīrusa SARS-CoV-2 variants izveidojies dažādu mutāciju rezultātā, iepriekš norādīja SPKC pārstāve Ilze Arāja. Vairāku pētījumu rezultāti liecinot, ka šim koronavīrusa variantam ir raksturīga straujāka izplatīšanās spēja - līdz pat 70% salīdzinājumā ar līdz šim cirkulējošiem SARS-CoV-2 celmiem.

Citi šobrīd lasa

No Gobzema partijas ārā lien āža kāja 43
Atvadīšanās no aktrises Astrīdas Kairišas notiks 22. janvārī
Miruši cilvēki istabiņās un 4000 saslimušo: pansionātos nespēj apturēt Covid-19 4
Skatīt visus komentārus

Ветеринар, организатор свадеб или похорон: кем звезды хотели стать в детстве

Анастасия Волочкова показала себя в тесном купальнике на фоне иконы