Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
ZUMAPRESS.com

Pēc darbinieka saslimšanas ar Covid-19 uz pašizolācijas laiku slēgts otrs lielākais bērnudārzs Mārupes novadā

Par veselību
5. aprīlī 20:06 2020. gada 5. aprīlī 20:06 | Papildināts, 5. aprīlī 20:25
  Jauns.lv / LETA
Pēc kāda darbinieka saslimšanas ar Covid-19 Mārupes novadā uz divām nedēļām slēgta pirmsskolas izglītības iestāde "Mārzemīte", informēja Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve Ilze Arāja.

Saskaņā ar viņas teikto, saslimis bērnudārza darbinieks, kuram nebija tieša kontakta ar bērniem, tomēr, lai pasargātos no jebkādiem iespējamiem riskiem, gan pirmsskolas izglītības iestādes darbiniekiem, gan audzēkņiem tagad noteikta divu nedēļu ilga pašizolācija.

Bērnudārza vadītāja Ilze Celma pastāstīja, ka ar Covid-19 saslimušais ir tehniskais darbinieks, kurš pēdējo reizi pirmsskolas izglītības iestādes telpās bija ieradies 1.aprīlī, bet pirms tam - 23.martā. Kad šis cilvēks 1.aprīlī veica savus darba pienākumus, nekādi slimības simptomi viņam nebija novērojami, stāstīja iestādes vadītāja.

3.aprīlī darbinieks viņu telefoniski informējis, ka ir saslimis un ar ģimenes ārsta starpniecību pieteicies uz Covid-19 testu. Par pozitīvo testa rezultātu Celmai paziņojis SPKC.

"Mārzemītes" vadītāja stāstīja, ka pēdējās dienās bērnudārzu apmeklējis neliels skaits bērnu, proti, 1.aprīlī 13, 2.aprīlī 16, bet 3.aprīlī 13 audzēkņi, kuru vecāki ar savu parakstu bija apliecinājuši, ka ģimene pēdējā laikā nav apmeklējusi ārzemes vai klātienē kontaktējusies ar Covid-19 slimniekiem. Gan aprīļa pirmajās trīs dienās bērnudārzu apmeklējušajiem audzēkņiem, gan arī darbiniekiem tagad noteikta pašizolācija, paredzot, ka pirmsskolas izglītības iestāde darbu varēs atsākt 21.aprīlī.

Celma piebilda, ka visi bērnu vecāki ir informēti par situāciju un uztver to ar vislielāko izpratni. Vaicāta, kur nākamajās divās nedēļās savus bērnus varēs atstāt tie vecāki, uz kuru atvasēm pašizolācija neattiecas, bērnudārza vadītāja aicināja sazināties ar viņu personīgi un solīja noteikti atrast risinājumu, visticamāk, izvietojot šos bērnus kādā no citiem pašvaldības bērnudārziem. Ņemot vērā, ka Covid-19 pandēmijas laikā pārējie pašvaldības bērnudārzi ir ļoti maz noslogoti, "Mārzemītes" slēgšana uz divām nedēļām nevienam lielus sarežģījumus nesagādās, norādīja Celma.

Kā liecina informācija Mārupes novada pašvaldības interneta mājaslapā, bērnudārzs "Mārzemīte" dibināts 2016.gadā un ir otrs lielākais bērnudārzs Mārupes novadā. 2019./2020.gadā pirmsskolas izglītības iestādi apmeklē 288 bērni no trīs gadu vecuma.

Jau ziņots, ka Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā no 13.marta līdz 14.aprīlim izsludināta ārkārtējā situācija, kurā iedzīvotāji ir aicināti iespēju robežās strādāt attālināti un arī bērnus nevest uz bērnudārziem.

Citi šobrīd lasa

Alkoholiķu reitings pēc zodiaka zīmes: kam ir vislielākais risks 10
“Zem formas tērpa slēpjas mīlulis," tā iepriekš domāja policista, kurš vainojams afroamerikāņa nāvē, sieva. Tagad iesniegusi šķiršanos 15
Alla Pugačova staro un pozē Galkinam. Viņš komentē: "Laba" 17
Tēmas: Koronavīruss
Pievienot komentāru

Анастасия Волочкова сделала свой самый откровенный шпагат

"Мы разбиты. Сломаны. Выпотрошены": 3-летняя дочь звезды Instagram умерла от рака за шесть недель