Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ekrānuzņēmums no Twitter.com

Brits, kurš Francijas slēpošanas kūrortā ar koronavīrusu aplipināja vēl 11 cilvēkus, pirmo reizi runā ar presi 6

Par veselību
11. februārī 14:02 2020. gada 11. februārī 14:02
  Jauns.lv
Lielbritānijas pilsonis Stīvs Volšs no Saseksas ar koronavīrusu inficējies Singapūrā, esot darba komandējumā. Nenojaušot par saslimšanu, dažas dienas pēc atgriešanās no Āzijas, Stīvs devies izbaudīt brīvdienas slēpošanas kūrortā Francijas Alpos, taču tur, kā tiek uzskatīts, inficējis vēl 11 cilvēkus ar šo bīstamo slimību.

Bīstamais vīruss britu pilsonim konstatēts naktī no 7. uz 8. februāri. Pārējie inficētie nakšņojuši vienā kalnu kūrortā kopā ar Stīvu. Starp viņiem bijis arī viens bērns. Starp 11 inficētajiem slēpotājiem 5 bijuši Lielbritānijas pilsoņi, pieci Francijas,  viens Spānijas pilsonis. 

Stīvs, kurš joprojām atrodas slimnīcas karantīnā, BBC atklāj, ka ir pilnībā atguvies no vīrusa un domās ir kopā ar pārējiem inficētajiem. Arī viņa ģimene ir izolēta, pašu drošības labad. 

Volšs atklāj, ka nav nav izjutis nekādus izteiktus simptomus, bet, ņemot vērā, ka nesen atgriezies no Singapūras, sazinājies ar savu ģimenes ārstu un pastāstījis par savām bažām. “Man ieteica doties uz slimnīcu un pieprasīt izolētu istabu, vai palikt mājās un izolēt sevi tur. Lai gan man nebija nekādu simptomu, diagnoze analīzes apstiprinājās. Tad mani uzreiz ievietoja slimnīcas izolatorā,” stāsta Stīvs. 

Viņš pateicas ģimenei un draugiem, kuri visu šo laiku viņu atbalstījuši. Un piebilst, ka mediji un sabiedrība varētu respektēt viņa privātumu. 

Kā liecina ieraksti sociālajā tīklā "Twitter", vairāki cilvēki dalījušies ar Stīva fotogrāfiju, aicinot uzmanīties no "infekcijas pārnēsātāja". Tikmēr pats Stīvs vēlreiz uzsver, ka atrodas karantīnā, tātad nav bīstams apkārtējiem. 

Jau ziņots, ka Lielbritānija pirmdien paziņojusi, ka jaunais koronavīruss ir "nopietns un nenovēršams" sabiedrības veselības apdraudējums, un valdībai piešķirtas paplašinātas pilnvaras, lai izolētu tās personas, kas varētu būt inficētas. 

Līdz šim Lielbritānijā apstiprināti pieci inficēšanās gadījumi, taču 14 dienu ilgā karantīnā ievietoti arī tie briti, kuri evakuēti no Uhaņas Ķīnā, kas tiek uzskatīta par jaunā koronavīrusa epidēmijas epicentru. 

Citi šobrīd lasa

Anonīmas zīmītes un izvairīšanās. Šokējoši mediķu stāsti par cilvēku necienīgo attieksmi
Koronavīruss mainīs pasauli. 18 tendences, kā mēs dzīvosim turpmāk
Garlaicības mākti amerikāņi cenšas imitēt pasaulslavenas gleznas, liekot lietā visu, kas mājās atrodams
Skatīt visus komentārus

«Переборщила с пластикой!»: поклонники в шоке от фото Вайкуле, которым поделилась Пугачева

«Мы попрощались с родителями»: врач из больницы, которую посетил Путин, рассказала о происходящем там сейчас