Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

"Tuvojamies kritiskajai stadijai" - koronavīrusu cilvēks cilvēkam var nodot, vēl pirms parādījušies simptomi 55

Esi vesels
26. janvārī 18:50 2020. gada 26. janvārī 18:50
  Jauns.lv
Ķīnas amatpersonas apgalvo, ka bīstamais koronavīruss, ar ko inficējušies jau vairāk nekā 2000 cilvēku, izplatās jau tā inkubācijas periodā, proti – pirms vēl ir parādījušies pirmie simptomi, vēsta BBC.

Ķīnas veselības ministre atzinusi, ka vīrusa izplatīšanās spēja kļūstot spēcīgāka un vīruss, kas izplatās jau inkubācijas periodā, ir grūtāk ierobežojams. 

Tāpat ministre paudusi, ka valsts tuvojas “kritiskajai stadijai”. Inkubācijas periods, kura laikā cilvēks jau sasirdzis ar koronavīrusu, bet nav parādījušies nekādi simptomi, vidēji ilgst 14 dienas, uzskata Ķīnas amatpersonas. Bez simptomiem cilvēks nezina, ka inficējies, taču jau spēj izplatīt vīrusu tālāk. 

Salīdzinājumam – cilvēki, kas inficējušies ar SARS (koronavīrusa paveids - smagais akūtais respiratorais sindroms jeb atipiskā pneimonija), vai nāvējošo Ebolas vīrusu, citus spēj inficēt tikai tad, kad jau parādījušies pirmie simptomi. Šādus vīrusu uzliesmojumus ir krietni vieglāk ierobežot, jo ļauj laikus izolēt sasirgušos un uzraudzīt ikvienu, kas nonākuši ar tiem kontaktā. 

Jauns.lv jau ziņoja, ka Ķīnā ar jauno koronavīrusu mirušo cilvēku skaits ir pieaudzis līdz 56, bet apstiprināto infekcijas gadījumu skaits ir sasniedzis gandrīz 2000.

Cenšoties ierobežot vīrusa izplatību, Ķīna sestdien noteica stingrākus ierobežojumus ceļošanai, un Francija un ASV gatavojās evakuēt savus pilsoņus no Uhaņas, kas atrodas vīrusa krīzes centrā.

Slimība jau skārusi visus lielākos Ķīnas reģionus, izņemot Tibetu.

Uhaņas pilsētā, no kurienes aizsākās bīstamās slimības izplatība, kopš ceturtdienas noteikta karantīna un nolemts steidzami uzcelt vēl divas slimnīcas, katru ar aptuveni 1000 gultasvietām.

Ķīnas armija nosūtījusi uz Uhaņu 450 mediķu, lai palīdzētu ārstēt saslimušos cilvēkus pārpildītajās slimnīcās.

Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins sestdien atzina, ka sakarā ar jaunā koronavīrusa straujo izplatību valsts nonākusi smagā situācijā.

Ārpus vīrusa epicentra trīs pilsētas, tostarp Pekina, un Šaņdunas province ir aizliegušas tālsatiksmes autobusiem iebraukt un izbraukt no savas teritorijas.

Saistītās ziņas

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktore brīdina neuzķerties uz viltus ziņām par jauno koronavīrusu Latvijā 10
Cīņā ar jauno koronavīrusu Ķīna aizliedz tirdzniecību ar savvaļas dzīvniekiem 1
Nāvējošā koronavīrusa upuru skaits Ķīnā sasniedzis 56 cilvēkus 13

Citi šobrīd lasa

Latvjias noslēpumi: neuzbūvētais Rīgas metro
Latvijā miris vēl viens Covid-19 slimnieks - viens no "Zilā krusta" klientiem 32
Infektologs Uga Dumpis brīdina par Covid-19 pēdējā laika tendencēm 4
Skatīt visus komentārus

Беременная Кэти Перри оригинально рассекретила пол ребенка от Орландо Блума

Татьяна Брухунова рассказала, как ее родители относятся к 74-летнему Евгению Петросяну