foto: Latvijas Republikas Saeima / Juris Vīgulis
Somijas parlamenta spīkers izrāda pateicību Latvijai par atbalstu valsts ceļā uz NATO
Somijas parlamenta priekšsēdētājs Jusi Hallaaho tikšanās laikā ar Saeimas priekšsēdētāju Daigu Mieriņu (ZZS) paudis pateicību Latvijai par tās atbalstu Somijas ceļā uz NATO.
Politika
2024. gada 16. februāris, 18:41

Somijas parlamenta spīkers izrāda pateicību Latvijai par atbalstu valsts ceļā uz NATO

Jauns.lv / LETA

Somijas parlamenta priekšsēdētājs Jusi Hallaaho tikšanās laikā ar Saeimas priekšsēdētāju Daigu Mieriņu (ZZS) paudis pateicību Latvijai par tās atbalstu Somijas ceļā uz NATO.

Tikšanās laikā Somijas parlamenta spīkers pateicās Latvijai par atbalstu valsts ceļā uz NATO. Tāpat viņš uzsvēra, ka Somijas parlamentā ir vienprātība par ārlietu un drošības jautājumiem. Ukraina cīņā pret Krievijas agresiju jāatbalsta līdz Ukrainas uzvarai, akcentēja Somijas politiķis. 

Mieriņa, savukārt, uzsvēra, ka Latvija augstu novērtē kopā paveikto un Somijas padarīto kopīgās drošības labā. Kā kopīgu uzdevumu puses atzīmēja Krievijas agresijas Ukrainā apturēšanu.

"Eiropas drošība nav iespējama bez Ukrainas uzvaras, Krievijas iegrožošanas un lielākiem ieguldījumiem mūsu pašu drošībā," sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

"Gan Latvija, gan Somija labi pazīst un daudz cietusi no sava austrumu kaimiņa. Mēs zinām, ko varam sagaidīt. Mūsu kopīgai balsij Eiropā ir jābūt skaļākai," Somijas kolēģiem sacīja Mieriņa, aicinot Rietumus būt daudz izlēmīgākiem un ātrāk rīkoties drošības jautājumos.

Kā nozīmīgu reģionālās sadarbības platformu Mieriņa uzsvēra Baltijas un Ziemeļvalstu formātu NB8, kurā arī ir kopīgi risināmi jautājumi - gan Baltijas jūras drošība, gan cīņa ar hibrīddraudiem. Latvija šogad koordinē NB8 parlamentāro sadarbību, un dalībvalstu spīkeri šogad augustā tiksies Rīgā.

Spriežot par sabiedrības noturības un civilās aizsardzības stiprināšanu, Saeimas priekšsēdētāja atzīmēja Latvijas ieinteresētību mācīties no Somijas desmitgadēs uzkrātās pieredzes. Saeimas delegācija šodien Helsinkos apmeklēja Merihaka civilās aizsardzības patvertni.

Mieriņa akcentēja, ka Latvija ir daudz ieguldījusi gan atbalstā Ukrainai, gan arī stiprina savu aizsardzību. Šogad Latvija plāno sasniegt 2,4% no iekšzemes kopprodukta valsts aizsardzības spēju stiprināšanai, bet līdz 2027.gadam tie būs jau 3%, uzsvēra Latvijas politiķe. Tāpat veidojam jaunu militāro poligonu Sēlijā, lai pilnveidotu iespējas uzņemt sabiedroto spēkus Latvijā, sacīja Saeimas priekšsēdētāja.

Parlamentārieši pārrunāja Krievijas radītos hibrīdapdraudējumus, ar kuriem abas valstis saskaras. Drošības kontekstā svarīgi atcerēties par migrantu plūsmu no Krievijas un Baltkrievijas, kas pašlaik ir pierimusi, taču ilgtermiņā šis hibrīdkarš varētu turpināties, pauda Saeimas priekšsēdētāja.

Saeimas priekšsēdētāja Helsinkos ieradusies pēc Somijas parlamenta priekšsēdētāja ielūguma. Vizītē piedalās arī Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Raimonds Bergmanis (AS) un Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Leila Rasima (P).