foto: Zane Bitere/LETA
Apstiprināto pieteikumu skaits studijām Latvijas Universitātē pārsniedzis 11 000, būtiski apsteidzot konkurentus
Latvijas Universitāte
Tava izglītība
2023. gada 19. jūlijs, 19:50

Apstiprināto pieteikumu skaits studijām Latvijas Universitātē pārsniedzis 11 000, būtiski apsteidzot konkurentus

Jauns.lv/LETA

Līdz trešdienas pievakarei apstiprināto studiju pieteikumu skaits visās prioritātēs Latvijas Universitātē (LU) sasniedzis 11 460 pieteikumus, liecina informācija vienotajā uzņemšanas portālā. Tas ir par 4442 pieteikumiem vairāk nekā Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), kur kopumā apstiprināti 7018 pieteikumi.

Krietni mazāks LU ir apstiprināto pieteikumu ar pirmo prioritāti skaits - 2694 pieteikumi. Savukārt kādu no studiju programmām RTU kā pirmo prioritāti apstiprinājuši 1331 studētgribētāji.

Pārējās deviņās Latvijas augstskolās apstiprināto pieteikumu ar pirmo prioritāti skaits nepārsniedz 500 pieteikumus. Piemēram, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē (LBTU) apstiprināti 459 šādi pieteikumi, Daugavpils Universitātē (DU) - 230 pieteikumi, Liepājas Universitātē (LiepU) - 153, bet Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā (RTA) - 132. 

Viszemākais apstiprināto pieteikumu skaits joprojām ir Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolā (ISMA) - visās prioritātēs apstiprināti 49 pieteikumi, bet ar pirmo prioritāti apstiprināti tikai pieci.

Kā ziņots, 14.jūlijā 11 augstskolās sākās elektroniskā pieteikšanās studijām. Šis ir pirmais mācību gads, kad vidusskolas absolventiem, lai iegūtu apliecinājumu par vispārējās vidējās izglītības apguvi, bija jānokārto latviešu valodas, matemātikas un svešvalodas eksāmens vismaz optimālajā līmenī un divi eksāmeni no 14 piedāvātajiem augstākajā līmenī.

Dažādos centralizēto eksāmenu līmeņus salīdzinās, tiem piemērojot koeficientus. Optimālā mācību satura apguves līmeņa eksāmeniem uzņemšanā tiks piemērots koeficients 0,75, bet vispārīgā mācību satura apguves līmeņa centralizētajam eksāmenam - 0,50.

Pieteikšanās studijām Latvijas Universitātē 2022. gada 13. jūlijā

Latvijas Universitātē norisinās reflektantu pieteikšanās studijām 2022./2023. akadēmiskajā gadā.

gallery icon
25

Piemēram, ja augstākā un optimālā līmeņa eksāmenos skolēna sniegums būs novērtēts ar 100%, tad uzņemšanā augstākā līmeņa eksāmens tiks vērtēts kā 100%, bet optimālā līmeņa eksāmena rezultāts - kā 75%.

Optimālā mācību satura apguves līmeņa eksāmeniem uzņemšanā pielīdzinās arī tos centralizētos eksāmenus, kas kārtoti pirms dalījuma apguves līmeņos, un tiem tiks piemērots koeficients 0,75.

Latvijas Universitātes simtgades svinību svētku koncerts Operā

2019. gada 30. septembrī Latvijas Nacionālajā operā un baletā Latvijas Universitātes simtgades svinību ietvaros norisinājās svinīgais svētku koncerts.

gallery icon
203

Latvijas Universitātes gadsimta nakts “Carpe Noctem”

2019. gada 27. septembrī "Arēnā Rīga" Latvijas Universitātes simtgades svinību ietvaros notika pasākums - gadsimta nakts “Carpe Noctem”.

gallery icon
111

Izmantojot vienoto sistēmu, kas ir pieejama mājaslapā, vidusskolas absolventi var pieteikties studijām LU, RTU, LBTU, DU, LiepU, RTA, ISMA, Banku augstskolā, Vidzemes augstskolā, Ventspils augstskolā, kā arī Ekonomikas un kultūras augstskolā.

Latvijas Kultūras akadēmijā, Latvijas Mākslas akadēmijā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā iestāšanās norit atsevišķi. Arī privātajās augstskolās uzņemšanas kārtība atšķiras.