foto: LETA
Jaunsardze atzīmē 30. gadadienu
Sabiedrība
2022. gada 30. novembris, 07:41

Jaunsardze atzīmē 30. gadadienu

Jauns.lv/LETA

Par godu Jaunsardzes kustības pastāvēšanas 30. gadadienai, trešdien Jaunsardzes centrs rīko jubilejas svinīgo pasākumu, informēja centrs.

Jaunsardzes 30.gadu svinības sāksies plkst.12.30 ar pulcēšanos pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa, lai visiem kopā svinīgā gājienā dotos nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa. Gājienā piedalīsies 376 dalībnieki - jaunsargi, jaunsargu instruktori, Jaunsardzes centra darbinieki. Gājiena muzikālo pavadījumu nodrošina Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris.

Tālāk no Brīvības pieminekļa gājiena dalībnieki dosies uz svinīgo svētbrīdi Doma baznīcā, kura sākums ir plānots uz plkst.13.55.

Svinīgajā pasākumā, kas sāksies plkst.16.30 un norisināsies "ATTA Centrā", Jaunsardzes centra darbiniekus, karavīrus un viesus ar Valsts prezidenta Egila Levita sveicienu uzrunās Latvijas Valsts prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos, Nacionālās drošības padomes sekretārs Jānis Kažociņš.

Svinīgā pasākuma laikā vārds tiks dots Ministru prezidenta biedram, aizsardzības ministram Artim Pabrikam (AP), Nacionālo bruņoto spēku komandierim ģenerālleitnantam Leonīdam Kalniņam, Jaunsardzes centra direktoram pulkvedim Aivim Mirbaham.

Pasākumā piedalīsies starptautiskie sadarbības partneri no Lietuvas, Igaunijas, Polijas un Lielbritānijas.

Jaunsardzes centra direktors pulkvedis Aivis Mirbahs labākajiem jaunsargiem, Jaunsardzes instruktoriem pasniegs goda rakstus, atzinības rakstus un medaļas.

Svinīgā pasākuma noslēgumā un kulminācijā tiks pirmatskaņota Jaunsardzes himna, ko izpildīs himnas vārdu un mūzikas autors.

"Jaunsardzes kustības 30. gadadienā vēlos pateikties ikvienam Jaunsardzes centra darbiniekam un jaunsargu instruktoram par ieguldījumu mūsu bērnu un jauniešu patriotiskajā audzināšanā, palīdzot viņiem augt par drosmīgiem mūsu valsts iedzīvotājiem. Sveicu arī ikvienu jaunsargu un novēlu Jaunsardzē iegūtās zināšanas un prasmes likt lietā, lai stiprinātu Latviju," pauž Pabriks.

Jaunsardzes kustība tika izveidota 1992. gada 30. novembrī un ir lielākā bezmaksas bērnu un jauniešu kustība Latvijā. Tā ir kustība, kuras mērķis ir jauniešu izglītošana valsts aizsardzības jomā, patriotisma, pilsoniskās apziņas, biedriskuma, drošsirdības un fizisko spēju attīstība. Jaunsardzē jaunieši iestājas brīvprātīgi. Par jaunsargu var kļūt ikviens Latvijas iedzīvotājs vecumā no 10 līdz 21 gadiem. Pašreiz jaunsardzē piedalās nedaudz vairāk kā 7000 jaunieši.