Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Krievijas karoga vicinātājs no Uzvaras parka ielikts aiz restēm – lietu pārņem Valsts drošības dienests 2

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Sabiedrība
2022. gada 13. maijā 11:11 2022. gada 13. maijā 11:11
  Jauns.lv
No visiem apkaunojošajiem momentiem, kuri 10. maijā tika nofilmēti un ievietoti internetā, īpaši skatīts bija video ar kādu jaunieti, kuru pēc bravūrīgas Krievijas karoga vicināšanas Rīgas pašvaldības policija (RPP) palaida nesodītu un pēcāk aizturēja Valsts policija (VP).

Kā informē portāls Pardrosibu.lv, “uzvaras dienas” svinētājs, kurš pēc veiksmīgas atkratīšanās no RPP vēl paguva uzrunāt sanākušos, pavicināt karogu vēl un izsaukt apkārtējo ovācijas, nu saskāries ar realitāti.


Pēc jaunieša aizturēšanas VP uzsākto kriminālprocesu savā lietvedībā pārņēmis Valsts drošības dienests (VDD), informē portāls.

Tas uzsākts pēc Krimināllikuma 74.1 panta – saistībā ar darbībām 10. maijā, kas vērstas uz Krievijas kara noziegumu publisku slavināšanu un attaisnošanu.

Kriminālprocesa ietvaros vienai personai piemērots aizdomās turamā statuss un drošības līdzeklis – apcietinājums. Sīkākus komentārus VDD pagaidām nesniedz.

Pēc dzīrēm pie sarkanarmijas pieminekļa izrakstīta virkne sodu

Jau ziņots, ka, saistībā ar notikumiem 10. maijā pie okupantu pieminekļa Pārdaugavā Valsts policija (VP) sākusi trīs kriminālprocesus un 20 administratīvā pārkāpuma procesus.

Divi kriminālprocesi sākti pēc Krimināllikuma panta par genocīda, noziegumu pret cilvēci, noziegumu pret mieru un kara noziegumu attaisnošanu. Viena no šīm lietām sākta pret jaunieti, kurš pie pieminekļa staigāja ar Krievijas karogu.

Viens kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma panta par pretošanos varas pārstāvim.

Līdz šim sākti 20 administratīvā pārkāpuma procesi, no tiem deviņi – par noteiktās sapulču, gājienu un piketu organizēšanas un norises kārtības pārkāpšanu jeb par pulcēšanās organizēšanu.

Administratīvā pārkāpuma procesi sākti arī pret bijušajiem Rīgas domniekiem Alekseju Rosļikovu, Vadimu Baraņņiku un Saeimas deputāti Regīnu Ločmeli (S).

Seši administratīvā pārkāpuma procesi sākti par militārās agresijas un kara noziegumu slavinošu simbolu izmantošana publiskā vietā, trīs – par sīko huligānismu, un divi – par amatpersonas likumīgo prasību nepildīšanu vai amatpersonas darbības traucēšanu.

Papildu sāktas vairākas resoriskās pārbaudes, kā arī tiek vērtēts ar policijas tehniskajiem līdzekļiem iegūtais un internetā vidē pieejamais materiāls.

VP priekšnieks Armands Ruks ceturtdien Latvijas Radio solīja, ka pie atbildības tiks saukti visi, kuru identitātes izdosies noskaidrot un pierādīt viņu vainu.

Saistītās ziņas

Kas ir nīderlandiešu ziedu firma, kam nepaveicās nonākt "uzvaras dienas" svinībās? 1
Ar divām "uzvaras dienām" par maz? "Latvijas Krievu savienība" mobilizē sekotājus vērienīgam mītiņam 7
Ko es redzēju un dzirdēju abās šī gada 9. maija svinībās Uzvaras parkā

Patlaban turpinās aktīvs darbs, un Valsts policija atgādina, ka nebūs nekādas tolerances pret jebkāda veida pārkāpumiem un personām, kas attaisno, slavē militāro agresiju Ukrainā, padomju okupāciju un veic citus līdzīgus pārkāpumus.

Jau vēstīts, ka, neraugoties uz aicinājumiem 9. maijā pieminēt Krievijas agresijas upurus Ukrainā un nepulcēties pie padomju režīma memoriāliem, Rīgā, pie padomju pieminekļa Pārdaugavā, devās cilvēki, lai arī ievērojami mazākā skaitā nekā citus gadus.

Nākamās dienas rītā ziedi no pieminekļa tika aizvākti, kā rezultātā pie pieminekļa atkal tika pulcēti cilvēki.

Vakarpusē pāris simti sanākušo jau uzvedās agresīvi un bravūrīgi, tostarp slavinot Krieviju un attaisnojot tās agresiju Ukrainā.

Citi šobrīd lasa

Jaunolainē vilciens notriec sievieti – viņa bija iestigusi kupenā pie sliežu šķērsošanas vietas 4
Darba devējs pieslēdzas darbinieka datora kamerai, jo grib kontrolēt viņa darbu 4
Mākslinieks Vilipsōns parāda, kāds izskatās viņa Zaļais pūķis
Skatīt visus komentārus