foto: Evija Trifanova/LETA
Rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt Jaunā gada sagaidīšanas pasākumu 11. novembra krastmalā
Ziemassvētku rotājums.
Runā Rīga
2019. gada 23. decembris, 13:21

Rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt Jaunā gada sagaidīšanas pasākumu 11. novembra krastmalā

Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Rīdzinieki un pilsētas viesi laipni gaidīti Jaunā gada sagaidīšanas pasākumā 11. novembra krastmalā, kas risināsies no 31. decembra plkst. 21.00 līdz 1. janvāra plkst. 3.00. Apmeklētāji varēs klausīties mūzikas grupu priekšnesumus, dejot dīdžeja atskaņoto melodiju pavadībā, vērot gadu mijas svētku uguņošanu, kā arī apmeklēt krastmalā izvietotās tirdzniecības vietas un kopā ar saviem draugiem un ģimeni svinēt svētkus, portālu Jauns.lv informēja Rīgas pašvaldībā.

Jau no plkst. 21.00 krastmalā darbosies izbraukuma tirdzniecības vietas, apmeklētājus sagaidīs vakara vadītājs Kārlis Anitens un par muzikālo noskaņu gādās dīdžejs [Ex] da Bass. No plkst. 22.00 klātesošos priecēs grupa „Contryside”, bet plkst. 23.00 uzstāsies Atis Ieviņš & The Rock Brothers.

Tieši gadu mijā svinību apmeklētājiem būs iespēja vērot svētku uguņošanu, kuras māksliniecisko priekšnesumu nodrošinās SIA „International Fireworks Design”, savukārt muzikālo noformējumu veidos dīdžejs [Ex] da Bass, kurš savas performances laikā atskaņos fragmentus no populāriem pasaules skaņdarbiem: Žorža Bizē „Karmenas”, Volfganga Amadeja Mocarta „Mazās naktsmūzikas” un „Figaro kāzām”, kā arī Žaka Ofenbaha „Orfeja pazemē”. Pēc svētku uguņošanas svinības turpināsies kopā ar mūziķi Ozolu un dīdžeju [Ex] da Bass.

Omulīgākai svētku gaisotnei pasākuma apmeklētājiem būs iespēja sasildīties pie dzīvās uguns objektiem un iegādāties tirgotāju piedāvātos gadu mijas tradīcijām raksturīgos ēdienus un dzērienus. Ikvienu krastmalā priecēs svētku egle „Zeltīte”, kas ir viens no festivāla „Ziemassvētku egļu ceļš” objektiem.

Lai nodrošinātu jauku gaisotni svētku norises vietā, ikviens aicināts ievērot sabiedrisko kārtību un drošību. Pasākuma norises vietā aizliegts ienest sprādzienbīstamus priekšmetus un pirotehniku, asus priekšmetus, šaujamieročus un citas bīstamas lietas. Tāpat apmeklētāji ir atbildīgi par savām personīgajām mantām. Bērniem līdz 16 gadu vecumam ieeja pasākumā tikai kopā ar vecākiem. Vienlaikus vecāki aicināti pieskatīt savus nepilngadīgos bērnus. Pasākuma teritorijā sabiedrisko kārtību uzraudzīs Rīgas Pašvaldības policija. Aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem un ļaut drošības dienestiem veikt savus pienākumus, tajā skaitā pārbaudes, lai svētki būtu izdevušies un tikai patīkamiem pārsteigumiem piepildīti.

Saskaņā ar Vispārīgās datu aizsardzības regulas prasībām informējam, ka pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un filmēšana. Foto un video materiāli tiks izmantoti pasākuma publicitātes mērķiem.

Sportisku aktivitāšu cienītāji gaidīti pilsētas publiskajā slidotavā pie Rīgas Kongresu nama, kas gadu mijā darbosies no 31. janvāra plkst. 9.00 līdz 1. janvāra plkst. 2.00.

Gan pirms gadu mijas, gan Jaunajā gadā rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti apskatīt festivāla „Ziemassvētku egļu ceļš” 25 vides objektus Kronvalda parkā: netradicionāli un visdažādākajā tehnikā veidotus mākslas darbus – „Ziemassvētku egles”.

31. decembrī un 1. janvārī Rīgas sabiedrisko transportu varēs izmantot bez maksas.

Svētku pasākumu 11. novembra krastmalā atbalsta Rīgas pašvaldība, organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība.