foto: Ieva Makare/LETA
Vilnītis tomēr varētu palikt bez solītā Liepājas mēra amata
Latvijas Reģionu apvienības Liepājas līderis Jānis Vilnītis.
Novadu ziņas
2018. gada 13. septembris, 09:01

Vilnītis tomēr varētu palikt bez solītā Liepājas mēra amata

Jauns.lv / LETA

Rudenī solītā varas maiņa Liepājas domē, kuru pēc pašvaldību vēlēšanām ilggadējais mērs Uldis Sesks (Liepājas partija) apsolīja partneriem no Latvijas Reģionu apvienības (LRA) un tās vietējam līderim Jānim Vilnītim, var arī nenotikt, proti, Sesks amatu gan varētu pamest, bet nav skaidrības, vai to iegūs Vilnītis, raksta laikraksts "Diena".

Pēc vēlēšanām LRA varēja vienoties ar "Saskaņu", atstājot "Liepājas partiju" (LP) opozīcijā. Lai tas tā nenotiktu, Sesks piedāvāja LRA veidot koalīciju ar LP, solot pēc Saeimas vēlēšanām 2018.gada rudenī mēra amatu atstāt un atdot šo posteni Vilnītim. Kā atzīmē laikraksts, ja arī Sesks atkāptos, pēc tam ir jānotiek jaunā mēra vēlēšanām, kuru rezultātu iepriekš nevarot paredzēt.

Pirms vairākiem mēnešiem Sesks paziņoja, ka pildīs solīto un amatu atstās, taču viņš nesolīja savu vietu atdot LRA kandidātam. Toreiz laikrakstam vairāki politiķi sacījuši, ka LP cilvēki pašvaldībā un arī uzņēmēji esot uztraukti par varbūtējām pārmaiņām, aicinot tās nepieļaut, jo "jauna slota var visu līdzšinējo aizslaucīt". Tas varot būt viens no iemesliem, kāpēc Sesks nekandidēja Saeimas vēlēšanās, lai neatkarīgi no tā, kurš būs mērs, Sesks būtu tuvu varai un viņa ietekme Liepājā nemazinātos.

Tagad kā viens no kandidātiem pārmaiņu gadījumā tiek minēts nevis Vilnītis, bet gan vicemērs Gunārs Ansiņš no LP, vēsta "Diena".

Lūgts pastāstīt, kas notiks Liepājas domē oktobrī, Sesks apstiprinājis, ka ir paredzēta domes vadības darba izvērtēšana. Uz jautājumu, vai Sesks atkāpsies no priekšsēža amata, viņš atbildējis: "Ja mans darbs būs novērtēts negatīvi, esmu gatavs uz šo posteni vairs nekandidēt." Tādējādi viņš nav izskaidrojis, kas notiks, ja priekšsēža darbu novērtēs pozitīvi. Kritiskāka attieksme varot būt pret vicemēru Ģirtu Kronbergu (LRA), ko atzinis Sesks: "Jo īpaši būtu vērtējams Kronbergs, viņam visvairāk būtu jāatskaitās."

Vaicāts par Vilnīša iespējām pārņemt vadību, Sesks atbildējis, ka LRA ir tiesības virzīt savu kandidātu, kas varot būt arī kāds cits no LRA pieciem domniekiem.

Šo notikumu priekšvakarā polittehnologs Reinis Točelovskis sociālajā vietnē "Facebook" nāca klajā ar paziņojumu, kas met ēnu pār LRA līderiem, kuri visus pārmetumus gan nosauca par meliem. Notikušais tomēr varot kļūt par šķērsli LRA iespējām pārņemt Liepājas domes vadību, vēsta laikraksts.

Pirms 2017.gada vēlēšanām Liepājā tika izplatīta avīze, kurā nomelnota valdošā LP. Videouzrunā Točelovskis atzinis, ka ir šīs avīzes izdošanas iniciators, bet tās tapšanā esot bijis ieinteresēts arī LRA saraksta līderis Vilnītis un vicemērs Kronbergs, kurš esot uzņēmies arī finansiālās saistības. Uzrunai bija pievienota Točelovska un Kronberga privātā sarakste, no kuras rodas iespaids, ka teiktais varētu būt patiesība. Tā notikusi pirms vēlēšanām, kad Liepājas partija un LRA vēl bija konkurenti.

Sesks pēc Točelovska publiskotās informācijas esot bijis kā ar aukstu dušu apliets, un viņam esot jautājumi partneriem. Iespējams, situācija varētu tikt pārrunāta šodien, kad plānota koalīcijas sēde.

Savukārt Vilnītis apgalvoja, ka Točelovska apgalvojumi esot "meli un dezinformācija". Točelovskis viņam esot izteicis piedāvājumu, kuru Vilnītis noraidījis ne tikai tāpēc, ka polittehnologs prasījis lielas naudas summas, bet LRA neesot pieņemamas tādas kampaņas metodes. Tagad viņš esot vērsies ar iesniegumu Valsts policijā.

Vilnītis gan atzinis, ka Kronbergam, kurš kandidē arī uz Saeimu, ir uzdoti jautājumi par "saraksti ar svešu cilvēku, kas mūs pārsteidza". Viņš esot apgalvojis, ka nekādu līgumu neesot slēdzis un neko neesot finansējis. "Es gaidu no Ģirta drosmīgu rīcību. Ja kāds ir aizvainots, tad par to ir jāatvainojas," teicis Vilnītis. Portālam "irLiepāja" Kronbergs apstiprinājis, ka varot atvainoties, ja tas esot vajadzīgs. Viņš atzinis, ka tāda sarakste notikusi, taču "desmit procenti tur ir patiesības, pārējais puspatiesība un meli, tā polittehnologi strādā".