Abonē 2025. gadam ar atlaidēm līdz 57% un saņem garantētas dāvanas 55€ vērtībā!

Abonēt žurnālu
Spānijas un Argentīnas futbolisti pārliecinoši; panākumi arī Ukrainai un Ēģiptei
Ēģiptieši priecājas pēc Ahmeds Kuka vārtu guvuma.

Argentīnas un Spānijas vīriešu futbola izlases sestdien Parīzes olimpisko spēļu turnīrā izcīnīja pārliecinošas uzvaras, bet pie panākumiem tika arī Ukrainai un Ēģiptei.

Spānijas un Argentīnas futbolisti pārliecinoši; pa...

Argentīna Lionā B grupas mačā ar 3:1 (1:1) apspēlēja Irāku. 13. minūtē argentīniešus vadībā izvirzīja Tjago Almada, bet puslaika kompensācijas laika ceturtajā minūtē neizšķirtu panāca Aimens Huseins. Uzvaru argentīnieši nodrošināja otrajā puslaikā, kad 62.minūtē vārtus guva Lusiano Gondou, bet 85. minūtē pēc Juliana Alvaresa otrās rezultatīvās piespēles mačā vārtus guva Ezekiels Fernandess.

Otrā grupas mačā Ukraina ar 2:1 (1:0) pieveica Maroku. Dmitro Kriskivs izvirzīja vadībā ukraiņus, bet 63. minūtē Volodimirs Saļuks par pretinieka turēšanu aiz krekla nopelnīja sarkano kartīti, atstājot komandu mazākumā. 11 metru soda sitienu par šo pārkāpumu realizēja Sufians Rahimi - 1:1. Mača, kurā ukraiņi saņēma arī sešas dzeltenās kartītes, pretiniekiem saņemot divus "dzeltenos plāksterus", uzvaru Ukrainai mača kompensācijas laika astotajā minūtē panāca Ihors Krasnopirs, pa zemi raidot bumbu vārtiem pa vidu. Kompensācijas laiks ilga 13 minūtes.

Pēc divām kārtām visām četrām komandām ir pa trim punktiem.

C grupā olimpiskā vicečempione Spānija Bordo ar 3:1 (1:1) pārspēja Dominikānas Republiku. 24. minūtē vadībā spāņus izvirzīja Fermins Lopess, bet 38. minūtē Anhels Montess de Oka rezultātu izlīdzināja. Puslaika kompensācijas laikā sarkano kartīti Dominikānas Republikas komandā nopelnīja uzbrucējs Edisons Askona, atstādams komandu mazākumā. Spāņi vairākumā guva divus vārtus, izceļoties Aleksam Baenam un Migelam Gutjerresam.

Otrā grupas mačā Ēģipte ar 1:0 pieveica Uzbekistānu. Vienīgos vārtus 11. minūtē guva Ahmeds Kuka.

Spānijai pēc divām kārtām ir seši, Ēģiptei - četri un Dominikānai - viens punkts, bet Uzbekistānas futbolisti pie punktiem nav tikuši.

D grupā Paragvaja ar 4:2 (1:0) pieveica Izraēlu. Divus vārtus uzvarētājiem guva Marselo Fernandess, pa vieniem - Hulio Ensiso un Fabians Balbuena. Izraēliešiem, kuriem vieni vārti netika ieskaitīti aizmugures dēļ, kā arī netika realizēts 11 metru soda sitiens, vārtus guva Omri Gandelmans un Oskars Glouhs, kurš nerealizēja 11 metru sitienu, taču ar atkārtotu sitienu raidīja bumbu vārtos.

Mali un Japānas spēlē šajā grupā ar 1:0 uzvarēja Japāna. Vienīgos vārtus 82. minūtē guva Rihito Jamamoto. Mača kompensācijas laika sestajā minūtē izdevību izlīdzināt rezultātu neizmantoja Šekna Dumbia, pēc kura sitiena bumba aizlidoja nedaudz garām kreisajam vārtu stabam.

Pēc divām spēļu kārtām Japānai ir seši punkti, Paragvajai - trīs, bet Mali un Izraēlai ir pa punktam.

A grupā ASV ar 4:1 (3:0) sagrāva Jaunzēlandi. Uzvarētājiem vārtus guva Džordže Mihailovičs ar 11 metru soda sitienu, Volkers Zimermans, Džanluka Buzio un Pakstens Āronsons, bet Jaunzēlandei vienīgos vārtus 78. minūtē, kad rezultāts jau bija 0:4, guva Džese Rendals.

Otrā spēlē Francija ar 1:0 pieveica Gvineju. Vienīgie ieskaitītie vārti tika gūti 75. minūtē, kad izcēlās Kilians Sildžilja. Gvinejieši pirmā puslaika nogalē divreiz raidīja bumbu mājinieku vārtos, taču abas reizes tika fiksēta aizmugure.

Olimpiskajā turnīrā piedalās 16 izlases, kas sadalītas četrās grupās. Izslēgšanas spēļu turnīrā iekļūs katras grupas divas labākās komandas. 2021. gada Tokijas olimpiskajās spēlēs zelta medaļas izcīnīja Brazīlijas futbolisti, finālā papildlaikā pieveicot Spāniju.