2023. gada 6. augusts, 21:33

Eiropas čempionāta finālā Latvijas U-20 basketbolistes pēc pirmā puslaika piekāpjas Francijai

Latvijas U-20 sieviešu basketbola izlase Klaipēdā Eiropas U-20 čempionāta finālā pēc pirmā puslaika ar rezultātu 24:46 zaudē Francijai.

Spēli tiešraidē translē arī kanāls LTV7.

Cīņā par trešo vietu Spānija graujoši izrēķinājās ar Serbiju — 94:36, izcīnot medaļu devīto reizi pēdējos 10 čempionātos.

Sestdien pusfinālā Latvija ar 56:53 guva panākumu pār Serbiju un pirmo reizi vēsturē sasniedza Eiropas čempionāta finālu. Dienu iepriekš ceturtdaļfinālā Latvijas basketbolistes ar rezultātu 58:49 pārspēja Portugāli, iekļūstot labāko četriniekā pirmo reizi kopš 2010.gada.

Latvietes D apakšgrupā pirmajā mačā ar rezultātu 62:66 zaudēja beļģietēm, pēc tam ar 76:69 guva panākumu pār Itāliju, bet trešajā spēlē ar 67:56 pārspēja Turcijas basketbolistes un nodrošināja pirmo vietu grupā. Astotdaļfinālā tika gūta virsroka pār Zviedriju - 81:72.

Savukārt Francija B apakšgrupā ar 79:55 pārspēja Somiju, ar 83:36 sagrāva Lietuvu, kam sekoja panākums pār Ungāriju ar 73:54. Astotdaļfinālā Francijas basketbolistes ar 100:69 uzvarēja Čehiju, ceturtdaļfinālā ar 84:83 bija pārākas pār Itāliju un pusfinālā ar 75:47 pārliecinoši pārspēja Spāniju.

Sagatavošanās posmā Latvija pārbaudes spēles ar Ukrainas U-20 izlasi (82:29 un 85:58), Pasaules kausa dalībnieci Lietuvas U-19 komandu (51:66 un 79:61) un Somijas U-20 izlasi (53:76 un 87:60).

No šī sastāva piecas spēlētājas - Vanesa Jasa, Katrīna Ozola, Luīze Sila, Raina Tomašicka un Enija Vīksne - jau piedalījušās pieaugušo valstsvienības darbā.

Kopš 2019.gada, kad šā gadugājuma basketbolistes spēlēja U-16 čempionātā, sastāvā ir septiņas spēlētājas, to skaitā Jasa un Nikola Priede pat ar divu U-16 čempionātu pieredzi. 2022.gadā trīs spēlētājas startējušas gan U-18, gan U-20 Eiropas čempionātos. Pirmo reizi Eiropas čempionātā spēlē Franciska Treiliha.

Latvijas U-20 sieviešu izlasi vada Aigars Nerips, kura palīdz treneri Guntis Endzels, Mārtiņš Zībarts un Anita Mikāle.