Par Latvijas čempioniem šahā kļūst Starostīts un Rogule
LŠF īpaši izceļ 13 gadus veco Arsēniju Savičevu (1738). Viņš gan ieņēma tikai 17.vietu 34 dalībnieku konkurencē, tomēr reitinga pieaugums viņam bija lielākais turnīrā - plus 128,4./Ilustratīvs attēls.
2022. gada 5. maijs, 22:54

Lielmeistari Ilmārs Starostīts un Laura Rogule trešdien kļuva par Latvijas čempioniem šahā, ziņo Latvijas Šaha federācija (LŠF).

Transporta un sakaru institūtā Rīgā notiekošajās Latvijas meistarsacīkstēs vīriešiem otro reizi par čempionu kļuva Starostīts (reitings - 2427), izcīnot titulu pēc 20 gadu pārtraukuma.

Starostīts titulu faktiski nodrošināja pirms pēdējās kārtas, tuvāko sekotāju apsteigdams par punktu. Tomēr noslēdzošajā partijā ar baltajām figūrām viņš apspēlēja Vsevolodu Dzjubu (2077).

Starostīts sakrāja astoņus punktus deviņās partijās, kas ir lielākā punktu summu Latvijas vīriešu čempionātos pēdējo septiņu gadu laikā. Turnīrā viņam tika septiņas uzvaras un divi neizšķirti.

Otro vietu ar 6,5 punktiem ieņēma 18 gadus vecais FIDE meistars Maksims Golubovskis (2187), bet bronza ar sešiem punktiem tika nacionālajam meistaram Edgaram Unguram (2175).

Abiem viņiem tās bija pirmās medaļas valsts pieaugušo čempionātos, pie kam pēdējo partiju viņi spēlēja savā starpā, tai noslēdzoties neizšķirti.

Pērnā gada čempions starptautiskais meistars Rolands Bērziņš pēdējās četrās kārtās ieguva 3,5 punktus, taču augstāk par ceturto vietu tas viņam neļāva pakāpties.

Sešus punktus sakrāja arī Konstantīns Gudovskis (2001), kura starta reitings bija tikai 22. labākais un kuram tika piektā vieta.
Labāko sešinieku ar 5,5 punktiem noslēdza Klāvs Stabulnieks (2212). Arī viņam tas ir karjeras rekords pieaugušo čempionātos.

Sievietēm Rogulei (2316) tas bija jau 12.tituls. Pirmo viņa ieguva 2003.gadā.

Rogule titulu nodrošināja dienu pirms turnīra noslēguma, beigās sakrājot astoņus punktus no deviņiem un turnīru aizvadot bez zaudējumiem.

LŠF vēsta, ka šis Rogulei bija jau trešais tituls pēc kārtas, un valsts čempionātos viņa nav zaudējusi jau 31 partijā. Pēdējais "klupiens" gadījās 2019.gadā pret Lindu Krūmiņu.

Sudraba medaļu ar 6,5 punktiem ieguva četrkārtējā valsts čempione lielmeistare Ilze Bērziņa (2194), bet bronzu pēc piecu gadu pārtraukuma kaklā kāra nacionālā meistare Nellija Maklakova (1804) - seši punkti.

Ceturtā vieta ar 5,5 pienācās 14 gadus jaunajai Agnesai Stepanijai Teravetisjanai (1865), piektā vieta - 19 gadus jaunajai Madarai Golstai (1982) ar 5,5 punktiem, bet labāko sešinieku noslēdza Marija Kuzņecova (1755), kura 12 gados sakrāja piecus punktus.

LŠF atzīmē, ka par lielu pārsteigumu parūpējās vēl viens jaunais talants - Sofja Vasiļjeva (1484). Čempionāta gaitā viņa apspēlēja gan Renāti Vidrusku (2029), gan Teravetisjanu, gan Maklakovu, gan Ramonu Golstu (1742), un ar 5 punktiem finišēja augstajā septītajā vietā. Viņas reitinga pieaugums šajās sacensībās ir 141,2 punkti.

Tūdaļ aiz viņas arī ar pieciem punktiem palika Melānija Luīze Jansone (1519), kurai arī padevās labs reitinga kāpums - plus 73,6.

Savukārt amatieru čempionātā labākais bija Artis Alainis (1786).
Galvenais favorīts Alainis bija līderis no sākuma līdz beigām, neatstājot pirmo galdiņu. Viņš uzvarēja visus savus pretiniekus.

Otrais ar 7,5 punktiem bija Roberts Rezņiks (1562), bet trešais ar 6,5 - Reinis Paikens (1497).

Vīriešu konkurencē kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas pa četrām reizēm ir uzvarējis Edvīns Ķeņģis un Arturs Neikšāns.