foto: REUTERS/SCANPIX
Dopinga lietošanā pieķertā Vaļijeva neiztur spriedzi un paliek bez medaļas, par ledus karalieni tiek kronēta Ščerbakova
Kamila Vaļijeva izvēles programmā piedzīvoja kritienus.
Citi sporta veidi
2022. gada 17. februāris, 16:11

Dopinga lietošanā pieķertā Vaļijeva neiztur spriedzi un paliek bez medaļas, par ledus karalieni tiek kronēta Ščerbakova

Jauns.lv / LETA

Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) daiļslidotājas Anna Ščerbakova un Aleksandra Trusova ceturtdien Pekinas olimpisko spēļu daiļslidošanas sacensībās sievietēm izcīnīja attiecīgi pirmo un otro vietu, kamēr Kamila Vaļijeva ieņēma vien ceturto pozīciju.

Daiļslidotāja Kamila Vaļijeva 2022. gada ziemas olimpiskajās spēlēs Pekinā

Daiļslidotāja Kamila Vaļijeva 2022. gada ziemas olimpiskajās spēlēs Pekinā.

gallery icon

Pasaules čempione Ščerbakova, kura pēc īsās programmas ieņēma otro vietu ar 80,2 punktiem, teicami izpildīja izvēles programmu, nopelnot 175,7 punktus un summā sakrājot 255,95 punktus.

foto: EPA/Scanpix
Annai Ščerbakovai, sasniedzot otro rezultātu izvēles programmā, pietika olimpisko spēļu zelta medaļai.

Pie sudraba godalgas tikusī Trusova izpildīja sarežģītu programmu un tika novērtēta ar 177,13 punktiem, taču pēc īsās programmas viņa bija vien ceturtajā vietā ar 74,6 punktiem.

Savukārt bronzu ieguva japāniete Kaori Sakamoto, kura uzrādīja trešo labāko rezultātu gan īsajā, gan izvēles programmā un kopā sakrāja 233,13 punktus.

Tikmēr Vaļijeva, kurai decembrī bijušas pozitīvas dopinga analīzes, pēc Pekinas olimpisko spēļu īsās programmas bija līdere, taču vairāki kritieni izvēles programmā lika viņai noslīdēt uz ceturto vietu, noslēdzot sacensības ar 224,09 punktiem.

Daiļslidotāja Kamila Vaļijeva "Instagram" kadros

gallery icon

Pirms sacensībām tika paziņots, ka gadījumā, ja Vaļijeva izcīnīs vietu trijniekā, apbalvošana nenotiks. Vēlāk tika paziņots, ka sportistēm tiks piešķirtas olimpiskās lāpas nevis medaļas, be beigās Vaļijevas sniegums šo "problēmu" atrisināja.

Jau vēstīts, ka Sporta Arbitrāžas tiesas (CAS) pirmdien nolēma, ka Vaļijeva var turpināt dalību Pekinas olimpiskajās spēlēs, lēmumu pamatojot ar "īpašiem apstākļiem", tostarp ņemts vērā, ka ROC sportiste ir "aizstāvāmā persona" - proti, nepilngadīga.

ROC sportiste bij galvenā favorīte uz uzvaru sieviešu konkurencē, tomēr apsūdzības dopinga lietošanā nav atceltas un iespējamais sods var tikt piemērots vēlāk.

Pati sportiste skaidrojusi, ka Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) aizliegtā viela viņas ķermenī nonākusi, kad viņa netīšām padzērusies no tās pašas glāzes, kurā bijuši vectēva sirds medikamenti.

Trimetazidīns ir vielmaiņas līdzeklis, kas paredzēts stenokardijas un reiboņu ārstēšanai. WADA to iekļāvusi aizliegto līdzekļu sarakstā, jo tas var palielināt asinsrites efektivitāti un vairot izturību.

Vēlāk izskanējušas runas, ka Vaļijevas analīzēs atrasti trīs dažādi aizliegti medikamenti.

Vaļijeva ar ROC komandu, kurā startēja dueti Anastasija Mišarina/Aleksandrs Gaļļamovs un Viktorija Siņicina/Ņikita Kacalapovs, kā arī Marks Kondratjuks, 7.februārī izcīnīja zelta medaļu Pekinas olimpisko spēļu daiļslidošanas sacensībās komandām.

Kad daiļslidošana zaudē savu grāciju un kļūst komiska

Daiļslidošana neapšaubāmi ir ziemas olimpisko spēļu graciozākais un izjustākais sporta veids, tomēr nereti, apskatot sporitistus priekšnesuma laikā un izņemot kadrus ...

gallery icon

Tomēr sākotnēji paredzētā apbalvošanas ceremonija tā arī nav notikusi.

Krievijas sportisti olimpiskajās spēlēs nestartē ar savu karogu un himnu, bet gan kā ROC pārstāvji. Tāds aizliegums Krievijai noteikts saistībā ar agrākiem dopinga noteikumu pārkāpumiem un manipulācijām ar analīzēm.

Daiļslidotāju mīmika priekšnesumu laikā Sočos

gallery icon