foto: Valery Sharifulin/TASS/Scanpix
Liela varbūtība, ka sieviešu daiļslidošanas sacensībās nebūs apbalvošanas ceremonijas
15 gadus vecā Kamila Vaļijeva ir galvenā favorīte zelta medaļu sieviešu daiļslidošanas sacensībās.
Citi sporta veidi
2022. gada 14. februāris, 13:36

Liela varbūtība, ka sieviešu daiļslidošanas sacensībās nebūs apbalvošanas ceremonijas

Jauns.lv / LETA

Ja Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) daiļslidotāja Kamila Vaļijeva Pekinas olimpiskajās spēlēs izcīnīs kādu no medaļām, apbalvošanas ceremonija un godalgu pasniegšana nenotiks, pirmdien paziņoja Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK).

Kā zināms, Vaļijevai 25.decembrī ņemtajās dopinga analīzēs tika uziets aizliegtais preparāts trimetazidīns, par ko Starptautiskā testēšanas aģentūra (ITA) paziņoja 8.februārī.

Krievijas antidopinga aģentūra RUSADA nekavējoties noteica viņai pagaidu diskvalifikāciju, taču sportiste šo lēmumu pārsūdzēja un pirmdien Sporta Arbitrāžas tiesa (CAS) viņas apelāciju apmierināja.

Līdz ar CAS lēmumu 15 gadus vecajai Vaļijevai atļauts piedalīties daiļslidošanas sacensībās sievietēm, kas sāksies otrdien.

Kad daiļslidošana zaudē savu grāciju un kļūst komiska

Daiļslidošana neapšaubāmi ir ziemas olimpisko spēļu graciozākais un izjustākais sporta veids, tomēr nereti, apskatot sporitistus priekšnesuma laikā un izņemot kadrus ...

gallery icon
71

ROC sportiste būs viena no galvenajām favorītēm uz uzvaru, tomēr apsūdzības dopinga lietošanā nav atceltas un iespējamais sods var tikt piemērots vēlāk.

Kā pirmdien paskaidroja CAS, lēmums ļaut startēt Vaļijevai pamatots ar "īpašiem apstākļiem", tostarp ņemts vērā, ka ROC sportiste ir "aizstāvāmā persona" - proti, nepilngadīga.

Tāpat CAS atzīmēja, ka šoreiz netika lemts par sportistes "vainu vai nevainību" dopinga lietā, kā arī par to vai ROC komandai pasniegt komandu sacensībās izcīnītās zelta godalgas. Par to tiks lemts citās CAS lietās.

Trimetazidīns ir vielmaiņas līdzeklis, kas paredzēts stenokardijas un reiboņu ārstēšanai. WADA to iekļāvusi aizliegto līdzekļu sarakstā, jo tas var palielināt asinsrites efektivitāti un vairot izturību.

Daiļslidotāju mīmika priekšnesumu laikā Sočos

gallery icon
70

Ja vēstīts, ka Vaļijeva ar ROC komandu, kurā startēja dueti Anastasija Mišarina/Aleksandrs Gaļļamovs un Viktorija Siņicina/Ņikita Kacalapovs, kā arī Marks Kondratjuks, 7.februārī izcīnīja zelta medaļu Pekinas olimpisko spēļu daiļslidošanas sacensībās komandām.

Tomēr sākotnēji paredzētā apbalvošanas ceremonija tā arī nav notikusi.

Krievijas sportisti olimpiskajās spēlēs nestartē ar savu karogu un himnu, bet gan kā ROC pārstāvji. Tāds aizliegums Krievijai noteikts saistībā ar agrākiem dopinga noteikumu pārkāpumiem un manipulācijām ar analīzēm.

recent icon

Jaunākās

popular icon

Populārākās