foto: EPA/Scanpix
Vaļijevai ļauj turpināt dalību Pekinas olimpiskajās spēlēs, bet dopinga apsūdzības neatceļ
Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) daiļslidotāja Kamila Vaļijeva
Citi sporta veidi
2022. gada 14. februāris, 10:58

Vaļijevai ļauj turpināt dalību Pekinas olimpiskajās spēlēs, bet dopinga apsūdzības neatceļ

Jauns.lv / LETA

Krievijas Olimpiskās komitejas (ROC) daiļslidotājai Kamilai Vaļijevai ļauts turpināt dalību Pekinas olimpiskajās spēlēs, pirmdien lēma Sporta Arbitrāžas tiesa (CAS).

Līdz ar CAS lēmumu Vaļijevai atļauts piedalīties daiļslidošanas sacensībās sievietēm, kas sāksies otrdien.

ROC sportiste būs viena no galvenajām favorītēm uz uzvaru, tomēr apsūdzības dopinga lietošanā nav atceltas un iespējamais sods var tikt piemērots vēlāk.

Jau ziņots, ka Starptautiskā testēšanas aģentūra (ITA) apstiprināja, ka 8.februārī atklāta kardioloģiskā preparāta trimetazidīna klātbūtne 25.decembrī ņemtā Vaļijevas analīžu paraugā un Krievijas antidopinga aģentūra RUSADA nekavējoties noteica viņai pagaidu diskvalifikāciju.

Jaunā sportiste dienu vēlāk šo lēmumu pārsūdzēja. Tajā pašā dienā sūdzība tika izskatīta un RUSDA Antidopinga disciplinārā komiteja nolēma pagaidu diskvalifikāciju atcelt, kas ļautu Vaļijevai startēt Pekinas olimpisko spēļu daiļslidošanas sacensībās sievietēm, kas sāksies otrdien un kur viņa ir favorīte.

Savukārt Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) un Pasaules antidopinga aģentūra (WADA) ar Starptautiskās Slidošanas savienības (ISU) palīdzību lēmumu atcelt pagaidu diskvalifikāciju, vēršoties pie CAS.

Kā pirmdien paskaidroja CAS, lēmums ļaut startēt Vaļijevai pamatots ar "īpašiem apstākļiem", tostarp ņemts vērā, ka ROC sportiste ir "aizstāvāmā persona" - proti, nepilngadīga.

Tāpat CAS atzīmēja, ka šoreiz netika lemts par sportistes "vainu vai nevainību" dopinga lietā, kā arī par to vai ROC komandai pasniegt komandu sacensībās izcīnītās zelta godalgas. Par to tiks lemts citās CAS lietās.

Kad daiļslidošana zaudē savu grāciju un kļūst komiska

Daiļslidošana neapšaubāmi ir ziemas olimpisko spēļu graciozākais un izjustākais sporta veids, tomēr nereti, apskatot sporitistus priekšnesuma laikā un izņemot kadrus ...

gallery icon
71

Trimetazidīns ir vielmaiņas līdzeklis, kas paredzēts stenokardijas un reiboņu ārstēšanai. WADA to iekļāvusi aizliegto līdzekļu sarakstā, jo tas var palielināt asinsrites efektivitāti un vairot izturību.

ROC komanda, kurā startēja dueti Anastasija Mišarina/Aleksandrs Gaļļamovs un Viktorija Siņicina/Ņikita Kacalapovs, kā arī Kamila Vaļijeva un Marks Kondratjuks, pirmdien izcīnīja zelta medaļu Pekinas olimpisko spēļu daiļslidošanas sacensībās komandām.

Daiļslidotāju mīmika priekšnesumu laikā Sočos

gallery icon
70

Tomēr sākotnēji otrdien paredzētā apbalvošanas ceremonija tā arī nav notikusi.

15 gadus vecā Vaļijeva savā pirmajā sezonā pieaugušo apritē triumfēja Eiropas daiļslidošanas čempionātā.

Krievijas sportisti olimpiskajās spēlēs nestartē ar savu karogu un himnu, bet gan kā ROC pārstāvji. Tāds aizliegums Krievijai noteikts saistībā ar agrākiem dopinga noteikumu pārkāpumiem un manipulācijām ar analīzēm.

recent icon

Jaunākās

popular icon

Populārākās