foto: Evija Trifanova/LETA
Komandas biedreņu joks par sieviešu basketbola izlases līderi Babkinu un viņas vājību tagad dzirdams visā Latvijā
Latvijas sieviešu basketbola izlases pēdējo gadu līdere Elīna Babkina.
Basketbols
2021. gada 31. janvāris, 15:58

Komandas biedreņu joks par sieviešu basketbola izlases līderi Babkinu un viņas vājību tagad dzirdams visā Latvijā

Jauns.lv

Latvijas sieviešu basketbola izlases spēlētājas turpina gatavoties 2021. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas divām izšķirošajām cīņām pret Ziemeļmaķedoniju un Vāciju, kas 4. un 6. februārī notiks “Arēnā Rīga”. Viss liecina, ka Latvijas sieviešu basketbola izlasē ir lielisks mikroklimats un meitenes labprāt pajoko viena par otru.

Sestdienas vakarā tika nosaukts sastāvs ar 14 spēlētājām, kuras jau šodien dodas kopīgā “burbulī” un turpina gatavoties divām ļoti svarīgām spēlēm. Svinīgajā pasākumā, ko vadīja Renārs Zeltiņš, piedalījās Latvijas sieviešu basketbola izlases spēlētājas Kitija Laksa, Elīna Babkina un Ilze Jākobsone, Latvijas vīriešu 3x3 izlases basketbolisti Kārlis Pauls Lasmanis, Nauris Miezis, Agnis Čavars un Edgars Krūmiņš, bet attālināti tam pieslēdzās gan sieviešu, gan vīriešu valstsvienību galvenie treneris Mārtiņš Gulbis un Roberts Štelmahers, gan vīriešu izlases kandidāti Rihards Lomažs un Jānis Timma, kā arī Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis un Latvijas Jaunatnes basketbola līgas jauno atbalstītāju “Maxima” korporatīvais vadītājs Jānis Vanags, bet, iespējams, lielāko pārsteigumu sagādāja populārā grupa “Dziļi violets”.

Iepriekš sociālajos tīklos bija parādījies kāds Ilzes Jākobsones un Kates Krēsliņas muzikāls veltījums pēdējo gadu sieviešu basketbola izlases līderei Elīnai Babkina. Dāmu valstsvienības pamatsastāva saspēles vadītāja nekad nav slēpusi savu patiku pret rozā krāsu, ko regulāri apstiprina ar dažādiem apģērbiem un aksesuāriem šajā spilgtajā krāsā. Tas tad arī radīja iedvesmu Kates un Ilzes radītajam skaņdarbam, kurā tiek apdziedāti Elīnas garie blondie mati un patika pret rozā krāsu. Šis lipīgais meldiņš sasniedza arī populāro mūziķi Nauri Brikmani un grupu “Dziļi violets”, kas piedāvājuši savu versiju Ilzes Jākobsones un Kates Krēsliņas skaņdarbam. Nu meiteņu joks dzirdams visā Latvijā.

Jauns.lv jau vēstīja, ka ceturtdien Latvijas sieviešu basketbola izlases tiksies ar Ziemeļmaķedoniju, bet sestdien - ar Vāciju. Lai iegūtu ceļazīmi uz finālturnīru, Latvijas komandai jāuzvar abās spēlēs, turklāt Vāciju vajadzēs pieveikt ar lielu punktu starpību.

Spēles notiks "Arēnā Rīga", taču valstī pastāvošo ierobežojumu dēļ skatītāju tribīnēs nebūs. Pirmajā spēļu dienā ceturtdien, 4. februārī, Latvijas vienība tiksies ar I grupas pastarīti Ziemeļmaķedonijas izlasi un uzvara šajā spēlē ir obligāts priekšnoteikums, lai turpinātu pretendēt uz tiesībām spēlēt finālturnīrā.

Vēl 4.februārī savā starpā spēlēs galvenās konkurentes Vācija un Horvātija. Horvātietēm uzvara garantēs pirmo vietu grupā un ceļazīmi uz finālturnīru. Tādā gadījumā sestdien, 6.februārī, Latvijas un Vācijas komandu spēles uzvarētājas ieņems otro vietu, bet uz finālturnīru varēs doties tikai gadījumā, ja bilance būs labāka, nekā otro vietu ieguvējām vismaz četras grupās no deviņām.

Abas Latvijas izlases būs skatāmas TV tiešraidēs LTV7 kanālā. Translāciju sākums 19:45.

Savukārt Vācijas izlases panākums sarežģīs situāciju tabulā un atjaunos arī Latvijas valstsvienības izredzes uz pirmo vietu - lai to izcīnītu, pēdējā kārtā vajadzēs uzvarēt Vāciju ar lielu punktu starpību.

Salīdzinot otro vietu ieguvēju bilances dažādās grupās, pirmais kritērijs būs uzvaru skaits, otrais kritērijs - gūto un zaudēto punktu starpība (vērā tiks ņemti tikai rezultāti spēlēs ar pirmās un trešās vietas ieguvējām). Jau zināms, ka trīs uzvaras garantēs tiesības spēlēt finālturnīrā, un šo latiņu pārvarēs vismaz divas komandas (otro vietu ieguvējas C un D grupās), savukārt trīs uzvaras vairs nevar iegūt otrās vietas ieguvējas trijās grupās (A, E un G).  Pagaidām tiesības spēlēt finālturnīrā ir tikai rīkotājvalstīm Spānijai un Francijai, kā arī Beļģijas izlasei, kas nodrošinājusi pirmo vietu G grupā.

Pēc četrām kārtām pa trim uzvarām ir Vācijai un Horvātijai, divi panākumi ir Latvijai, bet bez uzvarām ir Ziemeļmaķedonija.

Latvijas sieviešu basketbola izlases kandidātes dalībai 2021.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā:

Elīna Babkina (Orenburgas "Nadežda", Krievija), Ilze Jākobsone, Ieva Pulvere, Kitija Laksa, Karlīne Pilābere, Dinija Sanda Pāvelsone (visas - "TTT Rīga"), Paula Strautmane (Pēčas "Pecs", Ungārija), Anete Šteinberga (Stambulas "Galatasaray", Turcija), Kristīne Vītola (bez kluba), Laura Meldere (Venēcijas "Umana Reyer", Itālija), Luīze Šepte ("Latvijas Universitāte"), Ketija Vihmane, Rūta Stiprā (abas - "Liepāja"/LSSS), Kate Krēsliņa ("Castors Braine", Beļģija).

Tikmēr arī Latvijas vīriešu izlase februārī savā laukumā uzņems kvalifikācijas turnīra pēdējās divas spēles. Izlases paplašinātajā kandidātu sarakstā pagaidām nav iekļauti ULEB Eirolīgas spēlētāji, taču tiek gaidīta atbilde par viņu iespējamo palīdzību 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē, atklāja valstsvienības galvenais treneris Roberts Štelmahers.

Vīriešu valstsvienībām paredzēts logs no 15. līdz 22. februārim, un tā laikā jānoskaidro 13 finālturnīra dalībniekus. H grupas spēles paredzētas 20. un 22. februārī. Pirmajā dienā spēlēs Latvija - Bulgārija un Grieķija - Bosnija un Hercegovina, otrajā tiksies Latvija - Grieķija un Bulgārija - Bosnija un Hercegovina. Finālturnīram kvalificējas trīs komandas.

Pēc četrām kārtām Grieķijas un Bosnijas un Hercegovinas izlases ar trim uzvarām jau nodrošinājušas vietu pirmajā trijniekā un ceļazīmi uz finālturnīru. Uz trešo pretendē Latvija un Bulgārija (abām pa vienai uzvarai). Pagaidām trešajā vietā ir Bulgārijas izlase, kas pirmajā aplī uzvarēja savstarpējā mačā, otrajā pagarinājumā panākot 110:104.

Finālturnīram Latvijas komanda var kvalificēties divos veidos: 1) 20. februārī uzvarot Bulgārijas izlasi vismaz ar sešu punktu starpību; 2) uzvarot Bulāriju ar 1-5 punktu starpību un 22. februārī uzvarot Grieķiju.

Abas Latvijas vīriešu basketbola izlases spēles būs skatāmas TV6 kanālā.

Novembrī vīriešu izlase spēlēja "burbulī" Sarajevā.

Latvijas vīriešu basketbola izlases kandidātu saraksts 2022.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēm:

Jānis Bērziņš, Rolands Freimanis (abi - Zelonas Guras "Stelmet Enea", Polija), Mareks Mejeris (Permas "Parma", Krievija), Artis Ate, Kristers Zoriks, Aigars Šķēle, Mārcis Vītols (visi -"VEF Rīga"), Rihards Lomažs ("Gottingen", Vācija), Mārtiņš Laksa (Ļubļinas "Start", Polija), Mārtiņš Meiers, Ojārs Siliņš (abi - "Astana", Kazahstāna), Ingus Jakovičs, Artūrs Strautiņš (abi - Varēzes "Obenjobmetis", Itālija), Artūrs Ausējs, Māris Gulbis (abi - "Ventspils"), Kaspars Bērziņš ("Šiauliai", Lietuva), Jānis Blūms (bez kluba), Artjoms Butjankovs ("Samara", Krievija), Kristaps Dārgais ("Ogre"), Andrejs Gražulis (Triestes "Allianz", Itālija), Iļja Gromovs ("Liepāja"), Mārcis Šteinbergs (Grankanārijas "Herbalife", Spānija), Kaspars Vecvagars (Leidas "ICG Forca", Spānija), Artūrs Žagars (Badalonas "Joventut", Spānija).