Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Grīziņkalna skeitparkā atklāta „Ghetto Games“ jaunā sezona. FOTO

Basketbols
2013. gada 14. maijā 14:23 2013. gada 14. maijā 14:23
 
Ar iespaidīgu šovu un ielu basketbola sacensībām pirmdien, 13.maijā, Grīziņkalna skeitparkā tika atklāta jauniešu ielu kultūras un sporta kustības „Ghetto Games“ jaunā sezona.

Kā Kasjauns.lv informēja sacensību rīkotāji, sezonas atklāšanas pasākumā ar paraugdemonstrējumiem uzstājās Jānis Rozītis, Austrumeiropā un Ziemeļeiropā spēcīgākais ielu motociklu frīstaila braucējs, ielu vingrotāji, dejotāji, skeitparka sporta veidu pārstāvji. Savukārt savu spēles prasmi vairākās vecuma grupās pierādīja jaunie basketbolisti un basketbolistes, sacensībās startējot 121 komandas sastāvā.

"Ghetto Games" sezonas atklāšanas "Ghetto Basket" turnīrā vīriešu komandu vidū pirmo vietu izcīnīja "Mazais/Sportosimvisi.lv" basketbolisti - Kristaps Dārgais, Artūrs Kramiņš, Armands Seņkāns un Artūrs Dušelis. Finālā viņi ar 21:11 pārspēja "PBTrade.lv". Trešo vietu ieguva "Baltic Casting Agency".

Sieviešu grupā par līderi kļuva komanda „Persiki“, kurā spēlēja Ieva Vītola, Ieva Malkevica un Laura Keistere. Otrajā vietā ierindojās komanda „Džonijs“, bet trešajā – „Pizāri“.

U16 grupā uzvarēja komanda „Sveg“ - Madars Kokins, Eduards Kučinskis, Ralfs Gulāns, Mārcis Saulītis, savukārt U14 grupā – komanda „Futbolisti“, kuras sastāvā startēja Gints Zomerfelds, Kristaps Vītoliņš, Aleksis Emsiņš, Aivars Dambis.

Kopā ar vairākiem simtiem ielu sporta veidu fanu un viņu līdzjutējiem „Ghetto Family“ jauno spēļu sezonas atklāšanu vēroja arī Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs, Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš, uzņēmējs Viesturs Koziols, ar kura un organizācijas „Avantis“ atbalstu savulaik tapa Grīziņkalna skeitparks, „Ghetto Family“ komandas jaunie dalībnieki – autosportists Jānis Tomsons, „Ghetto MX Team“, mūziķis GACHO, kā arī Zālītes speciālās internātpamatskolas audzēkņi. Pasākumu vadīja televīzijas personība Renārs Zeltiņš un „Ghetto Family“ dibinātājs Raimonds Elbakjans, kurš 13.maijā saņēma daudzus apsveikumus, jo svinēja dzimšanas dienu.

„Šis pasākums iedvesmos audzēkņus sportošanai,“ atzina Zālītes speciālās internātpamatskolas direktora vietniece audzināšanas darbā Ilze Arāja. Kopā ar viņu atklāšanas pasākumu vēroja 47 skolas audzēkņi, kuri pasākuma laikā aktīvi iesaistījās arī dejošanā. „Uzstāties jau gribas, bet grūti ir saņemties un darīt kaut ko regulāri,“ par skolēnu ikdienas izaicinājumiem stāstīja I.Arāja, atklājot, ka „Ghetto Games“ pasākums palīdzēs audzēkņus iesaistīties arī jaunās nodarbēs.

13.maijā atklāšanas pasākumā Grīziņkalna skeitparkā pirmo lasītāju rokās nonāca arī 100 lapaspušu biezais žurnāls „Ghetto Tabasco“, kas tapis interneta dzīvesstila žurnāla „Tabasco“ veidotājiem apvienojot spēkus ar „Ghetto Family“.

Pirmajā žurnāla numurā var lasīt intervijas ar kādreiz tik populārās grupas „Fact“ dalībniekiem – reperi Ozolu, Gustavo un Čižiku, māksliniekiem Vladislavu Lakši un Kiwie, skeitbordistu Madaru Apsi, veikbordisti un kaitotāju Santu Vēveri un daudziem citiem. Turpmāk šo žurnālu varēs iegādāties visos „Ghetto Games“ pasākumos un vairākos specializētajos veikalos.

Kā zināms, piektajā sezonā ielu kultūras un sporta kustībai „Ghetto Games“ pievienojušies jauni sporta veidi un sportisti, savukārt kuplais sporta sacensību pulks papildināts arī ar mūzikas un deju pasākumiem, ielu kultūras minifestivāliem. Šajā sezonā paredzēti trīs svarīgi notikumi – 18.maijā Jauniešu dienu ietvaros „Ghetto Games“ notiks Jēkabpilī, no 8.līdz 11.augustam Ventspilī tiks rīkots starptautiskais „Ghetto Games“ festivāls, savukārt sezona noslēgsies ar vērienīgo pasākumu 31.augustā Rīgā, 11.novembra krastmalā.

„Ghetto Games” ietvaros vasarā visā Latvijā jau tradicionāli būs iespējams piedalīties „Ghetto Basket”, „Ghetto Football”, „Ghetto Dance” un „Ghetto Extreme” sacensībās. Šosezon paralēli šiem sporta veidiem sacensības notiks arī regbijā un florbolā – „Ghetto Floorball“ atklāšanas sacensības notiks 14.maijā, savukārt pirmā „Ghetto Rugby“ spēle notiks „Daugavas stadionā“ 24.maijā. „Ghetto Family“ paspārnē motokrosa sacesnībās startēs arī „Ghetto MX Team”.

Kasjauns.lv/Foto: Anete Janševica

Citi šobrīd lasa

Bailīgajiem uz citu pusi: 9 īpaši baisas pasaules vietas 1
Uzticīgi kalpots kronim. Šodien pēdējā gaitā izvada princi Filipu 13
Līdz šim nevienai ar "AstraZeneca" vakcinētai personai nav beidzies otrās devas saņemšanas termiņš
Pievienot komentāru

Больно смотреть: Елизавету II не узнать на похоронах своего мужа

Принц Уильям и принц Гарри воссоединились на похоронах принца Филиппа. Как прошла встреча братьев?