Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Galvenais pamatpostulāts, kā uzturēt trauslo zonu tonusā - mitrināšana un vēlreiz mitrināšana. (Foto: Shutterstock)

Kakla āda - pirmā, kas vizuāli nodod vecumu. Dermatoloģes padomi tās kopšanai

Skaistums
2019. gada 27. decembrī 06:33 2019. gada 27. decembrī 06:33
 
Una
Ulme
| Pastaiga
Kakla āda kalpo kā vizuāli izteiksmīgs spogulis vecumam. Viena no zonām, kuru visgrūtāk koriģēt, kur novecošanās procesi atspoguļojas izteiktāk attiecībā pret seju. Galvenais pamatpostulāts, kā uzturēt trauslo zonu tonusā - mitrināšana un vēlreiz mitrināšana.

Āda kakla zonā ir visplānākā, tādēļ novecošanas procesi šeit norit ātrāk un redzamāk. Nereti pat gados jaunām sievietēm rūpes sagādā horizontālas rievas (tā dēvētie Veneras riņķi) vai atslābusi āda kakla zonā. Iemesli tam var būt dažādi. Sākot ar ģenētiku un beidzot ar mobilo telefonu lietošanas paradumiem.

Dermatoloģe, anti-age speciāliste Jana Janovska skaidro, ka kakla zona salīdzinoši ātri zaudē ūdeni, šeit faktiski nav taukaudu slāņa. “Ja jau laikus nesāksim domāt par regulāru un intensīvu kakla zonas kopšanu, jo īpaši mitrināšanu, novecošanas sekas būs redzamas ātrāk,” brīdina speciāliste.

Viņa atzīmē, ka kaklā atrodas vitāli svarīgi orgāni – vairogdziedzeris, endokrīnie dziedzeri, asinsvadi. Tāpēc speciālistam ļoti rūpīgi jāizvēlas metodes, lai neprovocētu iekaisuma procesus.

“Es ieteiktu uzmanīties no spēcīgās iedarbības fizikālajām metodēm, piemēram, dziļas ultraskaņas, radiofrekvences, kā arī agresīvām lāzerprocedūrām. Speciālistam šajā ziņā jābūt ļoti uzmanīgam un pirms procedūras jāveic anamnēze, lai fiksētu hormonālās nianses, kas saistītas ar veselību. Turklāt šīs zonas ādu ir ļoti viegli sabojāt, ja nepareizi tiek izvērtēts iekārtas vai manipulācijas režīms un stiprums. Arī pīlingos skābes procentam jābūt saudzīgākam nekā sejas ādai,” uzsver daktere Janovska.

Kakla ādas kopšanas un nostiprināšanas praktiskie ieteikumi:

1. Regulāri lieto intensīvi mitrinošus produktus, kas satur mazmolekulāras formulas, lai kosmētikas sastāvdaļas varētu nokļūt dziļākos ādas slāņos. Ieteicami izsmidzināmie līdzekļi, kas ar ūdens pilēm var palīdzēt aktīvajām vielām labāk iesūkties. Kaklam derēs barojoši krēmi, kas sejai var šķist par treknu. Pavisam labi, ja vari atļauties investēt specializētā produktā. Kaklam nebūs piemērota kosmētika, kas domāta problemātiskai un taukainai sejas ādai.

2. Rūpējoties par kakla ādu, būtisks ir pareizs kosmētikas uzklāšanas virziens. Tā jāveic virzienā no kakla bedrītes uz augšu, bet sānos – no ausīm uz leju.

3. Kakla āda jāattīra saudzīgāk nekā sejas āda. Eksfoliāciju nevajag veikt biežāk kā reizi nedēļā, izvēloties neabrazīvus skrubjus. Antiseptiski un spirtu saturoši līdzekļi nebūs piemēroti.

4. Kaklu satur aizmugurējie (galvas grozītājmuskuļi), sānu un priekšējie muskuļi. Tiem visiem vajadzētu regulāri nodrošināt gan stiprināšanu, gan stiepšanu. Tāpēc ievies par ikrīta rituālu vienkāršu vingrojumu kompleksu, kas ietver kakla izapļošanu un kakla muskuļu stiepšanu.

5. Tā kā kakla muskuļi ne tikai noliec un groza galvu, bet arī stiprina kakla ādu, pareizai galvas pozai un stājai ir ļoti liela nozīme. Seko līdzi, lai mugura būtu taisna gan ejot, gan sēžot. Pretējā gadījumā atslābs ne tikai kakla āda, bet arī veidosies dubultzods. Un turi mobilo telefonu acu augstumā! Mūsdienu ieradums tālrunī skatīties lejup var atstāt nopietnu ietekmi uz ārējo izskatu, jo noliekts kakls traucē normālai asinsritei un kavē šūnu atjaunošanās procesus.

6. No procedūrām vispiemērotākās kakla ādai ir injekcijas ar mitrinošu un atjaunojošu efektu, piemēram, biorevitalizācija, PRF (injicējamā ar trombocītiem bagātinātā fibrīna metode). Derēs arī aparātprocedūras, kas palīdz bioloģiski aktīvās vielas ievadīt dziļākos ādas slāņos, un saudzīgas lāzerprocedūras, kuras labākam rezultātam iesaka kombinēt ar injekcijām.

Procedūras tests

Procedūru veic anti-age ārste Jana Janovska.

Testē Pastaigas skaistuma redaktore Una Ulme (46):

“Līdz šim biju veikusi injekcijas kakla ādas horizontālajās rievās, taču pēdējo gadu laikā vizuāli sāk kļūt redzams ādas atslābums šajā zonā. Speciāliste iesaka veikt īpašu kursu, kombinējot saudzīgu lāzerprocedūru ar Fotona Technology Smooth lāzeri un biorevitalizāciju.

Par spīti manām bažām, lāzerprocedūra nav sāpīga, jo vienlaikus ar karsta lāzera stara iedarbību tiek veikta spēcīga, pat ledaini auksta atvēsināšana, un rezultātā diskomforts nav jūtams. Konkrētā metode ar termoprincipu iedarbojas uz kolagēna un elastīna šķiedrām, stimulējot to sintēzi, kas uzlabo ādas elastību un tonusu. Iekārtas efekts tiek dēvēts arī par briljanta slīpēšanu, mazina arī krunciņu dziļumu un iedarbojas uz pigmentāciju.

Kopumā šī metode nebojā ādu, vienīgi izraisa virsējā ragvielas slāņa lobīšanos, kas stimulē šūnu atjaunošanos un pastiprina kā kosmētikas, tā arī injekciju efektivitāti.Jārēķinās, ka pēc procedūras būs novērojama ādas lobīšanās, kas manā gadījumā ilga četras dienas, taču ikdienas gaitas būtiski neietekmēja.

Pēc divām nedēļām seko programmas otrā daļa – Juvederm Hydrate biorevitalizācija ar hialuronskābi un antioksidantiem. Injekcijas tiek veiktas tieši pa horizontālajām rievām ar mērķi mazināt to dziļumu.

Jābrīdina, ka pēc procedūras paliek tā dēvētās pāpulas, tās pakāpeniski izzūd aptuveni trīs dienu laikā. Kopā veicu divus šādus kursus un ļoti labi varu novērtēt rezultātu.

Pirmkārt, āda kakla zonā patiešām kļuvusi stingrāka un gludāka. Horizontālās rievas nav pazudušas, bet kļuvušas mazāk izteiktas (manā gadījumā tur daudz ko vairs līdzēt nevar, jo šī problēma jārisina daudz laicīgāk).

Kopumā efektu ļoti labi var novērtēt fotogrāfijās, jo iepriekš, grozot kaklu, dažos rakursos varēja pamanīt atslābušo ādu, kas tagad ir vārda vistiešākajā nozīmē savilkusies. Priecē, ka mazinājusies arī pigmentācija, kas man bija izteikta zonā zem ausīm (atkal jau pašas pieļautā kļūda, gadiem tur izsmidzinot smaržas).”

Secinājums:

Metode patiešām strādā un būtu ieteicama arī jaunākā vecumā, negaidot, kamēr parādīsies ādas atslābums kakla zonā. Arī injekciju kurss būtu vēlams vismaz reizi gadā – tas ļaus uzturēt šajā zonā nepieciešamo mitruma līmeni, lai rievas nepadziļinātos, jo pēc tam to visu ir grūtāk gan atjaunot, gan izlīdzināt.

Viena kursa cena: € 200–250 (Capital Clinic Riga).

Saistītās ziņas

Dermatoloģe Jana Janovska: "Katra ūdens glāze ar citronu ir bonusiņš, ko varam dot savam ķermenim"
Ģēnijs Lubutēna kurpēs: Jana Janovska lauž stereotipus, kādai jāizskatās zinātniecei
Una Ulme - izaugusi no ārišķības izpausmēm. Intīmas atklāsmes par naudu, vīriešiem un ārējo skaistumu 4

Vēl portālā

TEKSTA TIEŠRAIDE. Viss aktuālais par Covid-19 56
"Dzimtsarakstu nodaļā bija šokā," - jaunā sieva Kristiāna stāsta par kāzām aizsargtērpos
Pāris nofilmē, kā kaimiņš karantīnas laikā skraida apkārt krūma kostīmā 6
Pievienot komentāru

«Переборщила с пластикой!»: поклонники в шоке от фото Вайкуле, которым поделилась Пугачева

«Мы попрощались с родителями»: врач из больницы, которую посетил Путин, рассказала о происходящем там сейчас