foto: Shutterstock
Kāds patiesībā ir garo matu noslēpums? Frizierim ir atbilde uz šo mūžseno jautājumu
Runā speciālists
2023. gada 29. maijs, 06:17

Kāds patiesībā ir garo matu noslēpums? Frizierim ir atbilde uz šo mūžseno jautājumu

Jauns.lv

Tiekšanās pēc garām, kuplām matu cirtām ir teju tikpat mūžsena, kā vēlme pēc slaida ķermeņa. Matu augšanas veicināšana internetā tik tiešām tiek salīdzināta ar svara samazināšanu, piedāvājot neskaitāmas metodes, kā tad līdz kārotajiem garajiem matiem tikt. 

“Vienu dienu tā būs piparmētra, nākamajā jau rozmarīna eļļa, bet tad kāds jums to visu liks aizmirst, iesakot lietot tikai un vienīgi rīsu ūdeni. Man nepatīk redzēt, kā cilvēki tērē laiku un naudu, izmēģinot šos neskaitāmos produktus. Matu augšana nav nemaz tik sarežģīta, ja vien to izprotat,” skaidro profesionāls frizieris Kriss Venzels. 

Eksperts norāda, ka lielākā daļa cilvēku pieiet matu augšanai no “nepareizā leņķa”. 

Svarīgākais – aprūpēti matu gali

Garu matu noslēpums neslēpjas tajā, kā tos ātrāk izaudzēt, bet gan tajā, kā tiem piešķirt garumu un kuplumu galos, uzskata Kriss.

"Jūsu matu gali ir vecākā, visvairāk bojātā matu daļa. Tāpēc tie ir ļoti jutīgi pret lūšanu un katru reizi, kad tie lūzt, jūs zaudējat garumu, kas padara jūsu matus īsākus," skaidroja frizieris, salīdzinot matu galu pārvēršanos putekļos. 

Atstājot matus pašplūsmā, tie var izaugt tikai līdz noteiktam garumam, tāpēc svarīgākais ir parūpēties par matu galiem, uzsver Kriss, un viens no veidiem, kā to izdarīt, ir matu eļļa.
Ja jūsu matu gali ir īpaši izstīdzējuši un bojāti, eļļa viena pati par sevi neko nedos - jums ir jāpārliecinās, ka rūpējaties par matiem no saknēm līdz galiem.