foto: Pixabay.com
Guntis no Carnikavas meklē atsaucīgus cilvēkus, kas palīdzētu viņam atgūt veselību
Dzīvības loterija
2023. gada 7. aprīlis, 00:57

Guntis no Carnikavas meklē atsaucīgus cilvēkus, kas palīdzētu viņam atgūt veselību

Jauns.lv

Pirms diviem gadiem Guntim parādījās sirdsdarbības traucējumi, kuri nepadevās ārstēšanai. Guntim ir pazemināts asinsspiediens, galvas reiboņi un liels nespēks. Viņš ir veicis vairākas veselības pārbaudes, izmeklējumus un manipulācijas, līdz ārsti šogad beidzot atrada veselības problēmu cēloni.

Guntim ir atklāta reta slimība - AL tipa amiliodoze, kurai raksturīga nešķīstošu olbaltumvielu jeb proteīna (amiloīdu) daļiņu izgulsnēšanās dažādos dzīvībai svarīgos orgānos. Gunta gadījumā - sirdī, radot nopietnus sirds darbības traucējumus un bojājumus.

Guntim no Carnikavas ir 44 gadi. Viņš strādā ēku apsaimniekošanas jomā, abi ar sievu audzina 9 un 7 gadus vecus dēlus. Viņi ir sportiska ģimene, brauc ar velosipēdiem, nedēļas nogalēs dodas garākās pastaigās svaigā gaisā iemīļotajā Carnikavas Piejūras dabas parkā. Bērni trenējas futbolā, sieva – volejbolā, bet Guntis ir spēlējis basketbolu, florbolu un hokeju. Iespēju robežās viņi dodas peldēt uz baseinu, ziemā viņiem patīk slēpot. Bet tagad, kad ir parādījušās veselības problēmas, Guntis var vairs tikai kopā ar ģimeni doties brīvdienu pastaigās, bet ne īpaši garās un ilgās, jo trūkst fiziskā spēka. Diemžēl slimība nešķiro nevienu, pat jaunu un sportisku vīrieti!

Lai slimību apturētu un uzveiktu Guntim ārstu konsīlijs nozīmējis dārgu ķīmijterapiju ar medikamentu Darzalex. Viena zāļu deva maksā 5129,84 eiro, 23 devām kopā nepieciešami 117 986,32 eiro. Pirmajos mēnešos ārstniecība ir ļoti intensīva, zāles jāievada ik nedēļu pakāpeniski intensitāti mazinot līdz ikmēneša devai. Guntis cer saņemt valsts kompensāciju 14 228,72 eiro apmērā, kas nedaudz samazinās nepieciešamo summu, taču atbilde no Nacionālā veselības dienesta par to vēl jāgaida, bet cīņa ar smago slimību negaida un terapija jāuzsāk pēc iespējas ātrāk. Lai arī Guntis iespēju robežās turpina strādāt, tomēr tādi līdzekļi viņam nav, tādēļ viņš lūdz līdzcilvēku palīdzību, lai slimību uzveiktu.

Tēmas