Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Foto ilustratīva nozīme. (Foto: Rojs Maizītis/ izdevniecība "Rīgas Viļņi")

Pirmā Latvijas iedzīvotāja, kurai "veiktas" piecas potes pret Covid-19. Vai tiešām?

Par veselību
21. janvārī 11:32 2022. gada 21. janvārī 11:32
  Jauns.lv
Lai arī Latvijā šobrīd balstvakcinācija iedzīvotājiem notiek ar otro vai trešo poti, tomēr rīdziniecei Ievai dokumentos uzrādās, ka viņa ir saņēmusi jau četras potes. Kā pati norāda, vienubrīd parādījušās pat piecas potes.

Kā Ieva smejot norāda TV3 raidījumam "Bez tabu", viņa sevi dēvē par pirmo Latvijas iedzīvotāju, kurai ir veiktas piecas potes pret Covid-19. Tagad gan dokumentos vērojamas vien četras veiktās vakcinācijas: 11. maijā, 14. maijā, 22. jūnijā un 13. jūlijā.

"Latvijā ceturto poti ir saņēmuši tikai divi cilvēki. Šādas situācijas ir pieļaujamas cilvēkiem, kuri ir imūnsupresēti ar smagām diagnozēm," skaidro Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļas pārstāve Inga Vasiļeva.

Jāteic gan, ka Ieva nav šo cilvēku kategorijā.

"Vispirms man darba vieta sarunāja, ka pie mums atbrauks autobuss, lai mēs sapotētos. Aizbraucām, bet izrādījās, ka es nevarēju to poti saņemt, jo nedēļu pirms tam biju saņēmusi poti pret trakumsērgu, jo suns sakoda. Es nezināju, ka nevaru saņemt uzreiz Covid-19 poti," skaidro Ieva.

Arī nākamajā reizē potēšanās gājusi secen, jo pirms tam bijis jāarstējas un bija lietojusi medikamentus.

"Pēc tam vēl pagāja tas laiks. Izdomājām, ka mēs ar ģimeni iesim uz "Dominu". Tur man tiešām iepotēja to pirmo poti, tās bija jūnija beigas. Otrā pote bija jūlija sākumā. Tagad, kad man jāiet tā trešā pote taisīt, man saka, ka nedos - man esot jau četras potes iepotētas."

NVD pārstāve Evija Štālberga skaidro: "Ir gadījumi, kad vakcinācijas veicējs, veicot šo datu ievadi, kļūdās. Tad ir nekorekti ievadīta informācija par saņemto vakcīnu, devu, secību. Veicot labojumus, iepriekšējais sertifikāts zaudē savu spēku."

Ievai šobrīd ir problēmas iekļūt arī lielveikalos. Uzrādot kodu, apsardzes darbinieki ieplešot acis. "Visi man prasa:"Kā? Jums četras potes?" Tad viņi domā, ka man ir viltots sertifikāts. Tas man sagādā neērtības. Tad man jāskaidrojas, ka man nav četras, ka tur kļūda."

NVD sola veikt labojumus un anulēt kļūdainos Ievas sertifikātus.

Citi šobrīd lasa

Draudi ielikt suni mikroviļņu krāsnī, vafeles faniem, fekālijas gultā un baumas par romānu ar advokāti. Jaunākie notikumi Depa prāvā pret Hērdu 1
Agresīvs rašists vilcienā sola nāvi ukraiņiem 11
Policisti bēniņos aiz skursteņa atrod varmāku, kurš vakar nodarīja miesas bojājumus jaunietim ar Ukrainas karogu 8
Pievienot komentāru