Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA

Kur tagad dabūt nosūtījumu? Iedzīvotāji sašutuši par prasībām, lai Lieldienu brīvdienās saņemtu Covid-19 poti 18

Esi vesels
2. aprīlī 18:16 2021. gada 2. aprīlī 18:16
  Jauns.lv / LETA
Virkne iedzīvotāju piektdien saņēmuši īsziņas ar aicinājumu jau šajās brīvdienās vakcinēties pret Covid-19, taču, lai to izdarītu, nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums, kuru, kā pārliecinājās aģentūra LETA, brīvdienās iegūt ir ļoti sarežģīti.

Cilvēki sociālo tīklu platformās šodien pauduši satraukumu par nepieciešamību pēc ģimenes ārsta nosūtījuma, lai prioritārā kārtā Lieldienu brīvdienās saņemtu vakcīnu pret Covid-19. Kā skaidroja Veselības ministrijas Vakcinācijas projekta biroja pārstāve Ieva Stūre, prioritāri vakcinējamie savu vietu rindā nezaudēs arī tad, ja pagaidām nosūtījuma vēl nav.

Stūre skaidroja, lai cilvēks saņemtu vakcīnu ārpus kārtas, viņam ir jāpierāda piederība prioritāri vakcinējamo grupai. To var pārbaudīt divos veidos.

  • Pirmkārt, personas vārdu un uzvārdu var atrast jau esošos slimību reģistros, kas ir onkoloģijas, diabēta, HIV un multiplās sklerozes pacientiem.
  • Otrkārt, personas vārdu un uzvārdu var atrast arī kompensējamo medikamentu sarakstos.

Pēc Stūres paustā, ja informācija par cilvēku tiek atrasta šajos sarakstos, viņam ģimenes ārsta nosūtījums nav nepieciešams.

Tāpat nosūtījums nav nepieciešams, ja persona vakcinējas pret Covid-19 pie sava ģimenes ārsta, jo tieši ģimenes ārsts pieņem lēmumu, vai persona ir piederīga prioritāri vakcinējamo cilvēku grupai, vai nē.

Vakcinācijas projekta biroja pārstāve atzīmēja, ka visiem pārējiem ir nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums. Stūre pavēstīja, ka patlaban cilvēkiem, kuriem, iespējams, jau ir nosūtījumi saņēmuši aicinājumu vakcinēties pret Covid-19 Lieldienās, tomēr, ja nosūtījums vēl nav sagādāts un brīvdienās pie tā nevar tikt, tad personas pēc svētkiem saņems informāciju, kura būs tā vakcinācijas iestāde, kur varēs saņemt vakcīnu pret Covid-19 ar ģimenes ārsta nosūtījumu.

Tikmēr iedzīvotāji sociālo tīklu platformās sūdzas, ka dabūt ģimenes ārsta nosūtījumu uz poti brīvdienās ir ļoti sarežģīti vai pat neiespējami.

Aģentūra LETA pārliecinājās, ka atsevišķās ģimenes ārstu praksēs, kuru pacienti saņēmuši uzaicinājumu vakcinēties jau šajā nedēļas nogalē, atsakās risināt jautājumu par nosūtījumu izsniegšanu, jo ir brīvdiena.

Kā ziņots, sestdien Latvijā darbu sāks vairāki masu vakcinācijas centi.

Citi šobrīd lasa

"Nāves slazds vadības stulbuma dēļ". Pansionātā, kur vilcinājās ar vakcinēšanos, ar Covid-19 saslimst un mirst sirmgalvis 11
Ģimenes ārstes izmisuma kliedziens par vakcinācijas haosu 9
"Viņi neredzēja citu iespēju" - Harijs un Megana rūgti nožēlo skandalozo interviju ar Opru 3
Skatīt visus komentārus

Жанна Бадоева: 7 лет страданий покинувшей Литву ведущей

Василиса Володина: "Лучше станет только в 2025 году!"