Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ilustratīvs foto (Foto: ddp/abaca press/ Vida Press)

Anglijas tiesa atļauj nomirt komā esošai Covid-19 pacientei, kura nesen laidusi pasaulē bērnu

Dzīvības loterija
25. februārī 15:05 2021. gada 25. februārī 15:05
  Jauns.lv
Tiesa Anglijā lēmusi ļaut no dzīvību uzturošām ierīcēm atvienot Covid-19 pacienti, kura kopš dēla piedzimšanas atradusies mākslīgajā komā, raksta britu mediji. Tiesa norāda, ka sievietei jāļauj mirt, neskatoties uz viņas ģimenes vēlmēm.

Sievietes precīzs vecums nav norādīts, bet viņa ir vecuma grupā no 30 līdz 40 gadiem.

Tiesnesis Heidens norāda, ka ārsti drīkst likumīgi pārtraukt sievietes dzīvības uzturēšanu, jo pierādījumi liecina, ka viņi vairs nespēj glābt sievietes dzīvību, bet tikai pagarina laika posmu līdz nāvei.

Viņš raksturoja šo lietu kā “gandrīz neiedomājamas dimensijas traģēdiju”, jo ir zināms, ka pacientes izredzes un jēgpilnu atveseļošanos ir "nulle".

Sieviete, kuras vārds netiek minēts, ir precējusies musulmane, kurai ir arī trīs gadus veca meita. Pirms mēneša, esot 32.grūtniecības nedēļā, viņa saslima ar Covid-19. Pēc neilga laika viņa nogādāta slimnīcā, kur ar ķeizargrieziena palīdzību laidusi pasaulē dēlu. Ārsti slimnīcā secinājuši, ka sievietei vairs nedarbojas aizkuņģa dziedzeris un viena plauša.

Sieviete cietusi arī no Adisona slimības - retiem dziedzeru darbības traucējumiem, kā rezultātā netiek ražoti būtiskie hormoni. Saslimšana ar Covid-19 saasinājusi veselības problēmas.

Prasību izlemt sievietes likteni tiesā bija iesnieguši Lesteras universitāšu slimnīcu pārstāvji, norādot, ka dzīvības uzturēšanas ārstēšanas izbeigšana būtu sievietes interesēs.

Savukārt sievietes vīrs un māsa sacīja, ka viņai ir jādod vairāk laika un jāturpina ārstēšana, jo ģimene tic, ka tikai Dievs var izbeigt dzīvi. "Atvienot ierīces ir tāpat, kā lūgt kādam, lai mūs nogalina," saka sieviete māsa. "Mēs mirsim tad, kad to liks Dievs."

Tomēr tiesnesis lēma, ka pacienta interesēs būtu ārstēšanas pārtraukšana, ļaujot mirt cieņpilni. "Šī ģimene gaida brīnumu," saka tiesnesis Heidens. "Šī ir ļoti jauna māte, kura nokļuvusi neaprakstāmi skumjos apstākļos." Viņš norāda, ka sievietes dzīvi un cerības ir izdzēsis "šis mānīgais vīruss".

Saistītās ziņas

Jauniete ar divām dzemdēm atmostas no četru dienu komas un uzzina, ka laidusi pasaulē bērnu 13
Mirkli pēc tam, kad vecāki bija piekrituši sava dēla orgānu ziedošanai, puika pamodās no komas 17
Soču olimpiskā medaļniece pēc 5 mēnešiem pamostas no komas un runā

Heidens sacīja, ka ārsti ir sagatavojuši paliatīvās aprūpes plānu, un sievietes ģimene viņu vēl varēs apciemot. "Mērķis nav saīsināt viņas dzīvi," viņš piebilda, "bet gan izvairīties no nāves vilcināšanas."

Citi šobrīd lasa

"Nāves slazds vadības stulbuma dēļ". Pansionātā, kur vilcinājās ar vakcinēšanos, ar Covid-19 saslimst un mirst sirmgalvis 11
Video fiksēts, kā noziedznieki uzbrūk Bezzubovam 5
90. gadu metodes mūsdienās: Latvijā arvien krājas neatklātas, brutālas slepkavības 2
Pievienot komentāru

Жанна Бадоева: 7 лет страданий покинувшей Литву ведущей

Василиса Володина: "Лучше станет только в 2025 году!"