Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Covid-19 perēklis Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas pedagogu vidū
Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskola

Covid-19 perēklis Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas pedagogu vidū 3

Esi vesels
9. oktobrī 11:16 2020. gada 9. oktobrī 11:16 | Papildināts, 9. oktobrī 14:13
  Jauns.lv
Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolā Covid-19 pozitīvs tests konstatēts vairāk nekā 20 pedagogiem, tādēļ nolemts visai skolai noteikt attālinātas mācības.

Lai izvairītos no plašākas Covid-19 infekcijas izplatības un nodrošinātu epidemioloģiskos piesardzības pasākumus, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments vērš uzmanību, ka skolām savā ikdienas darbā jāievēro Slimību un profilakses kontroles centra ieteikumus izglītības iestādēm.

“Aicinu visus Rīgas pašvaldības skolu vadītājus rūpīgi izvērtēt skolas pedagogu pulcēšanās nepieciešamību klātienē, izvēloties alternatīvus variantus – sanāksmes vai citas kopīgas aktivitātes organizēt attālināti, izmantojot citus saziņas līdzekļus. Būsim atbildīgi par savu un līdzcilvēku drošību un veselību”, norāda Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Māris Krastiņš.

SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs preses konferencē piektdien arī atklāja, ka kādā izglītības iestādē, testējot 42 personas, atklāti vismaz 20 Covid-19 gadījumi.

Viņš teica, ka šajā izglītības iestādē skolotāji esot piedalījušies ekskursijā, pēc kuras tika testēti.

Patlaban SPKC strādā arī ar vēl vienu skolu, kurā inficēts bērns turpinājis apmeklēt skolu, kā rezultātā inficējās vēl citi audzēkņi un darbinieki. Inficētie audzēkņi piedalījušies interešu pulciņos, kas nav saistīti ar skolu, līdz ar to Covid-19 gadījumi konstatēti arī sporta komandās, kur piedalījušies inficētie tieši no šīs skolas.

"Šīs skolas ir piemērs, ka Covid-19 var strauji izplatīties bērnu un darbinieku vidū," piebilda epidemiologs.

Jau ziņots, ka, turpinot pieaugt inficēto skaitam, Covid-19 saslimšana konstatēta vairākās izglītības iestādēs. 

Kopumā aizvadītajā diennaktī Latvijā veikts 4551 Covid-19 tests un reģistrēti 137 jauni saslimšanas gadījumi, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) jaunākā informācija.

Citi šobrīd lasa

Bet kāpēc īsti nedrīkst zīmēt pravieti Muhamedu? 13
VIDEO: neatrisinot strīdu ar "Mercedes-Benz", krievu blogeris nolemj automašīnu demonstratīvi nodedzināt 3
Viņķele saņēmusi draudus viņu nogalināt 5
Skatīt visus komentārus

Герцогиня Меган подогрела слухи о своей второй беременности

МакКонахи рассказал о сексуальном напряжении между Питтом и Энистон