foto: Zane Bitere/LETA
Stradiņa universitātes eksperts: "Jaunatklāto Covid-19 gadījumu neesamība vienā dienā vēl ne par ko neliecina"
Rīgas Stradiņa Universitātes Medicīnas fakultātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs profesors Ģirts Briģis.
Runā speciālists
2020. gada 12. jūlijs, 12:53

Stradiņa universitātes eksperts: "Jaunatklāto Covid-19 gadījumu neesamība vienā dienā vēl ne par ko neliecina"

Jauns.lv / LETA

Jaunatklāto Covid-19 gadījumu neesamība vienā dienā vēl neliecina, ka būtu izdevies izvairīties no atkārtota slimības uzliesmojuma, sacīja Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājs, profesors Ģirts Briģis.

"Pie nelieliem jaunatklāto saslimšanu skaitļiem svārstības no nulles līdz desmit ir dažu gadījumu ietvaros un tās var liecināt tikai par zināmu esošās situācijas stabilitāti. Par izvairīšanos no jauna Covid-19 uzliesmojuma tas vēl noteikti neliecina," sacīja Briģis.

Viņš uzsvēra, ka situācija ar saslimstību jāvērtē ilgākā laika posmā un kaut kādus secinājumus varēs izdarīt, tikai vērtējot vēl arī nākamās nedēļas testu rezultātus.

"Pieļauju, ka aizvadītajās diennaktīs veiktie testi bija mērķtiecīgi un tika testētas personas, kurām bija liela kontakta varbūtība ar iepriekš inficētajām personām. No šī viedokļa var pieļaut, ka izdevies atklāt vairumu no pagājušās nedēļas lokālā slimības uzliesmojuma kontaktpersonām," skaidroja Briģis.

Jau ziņots, ka pagājušajā diennaktī Latvijā veikti 1467 Covid-19 testi un nav reģistrēts neviens jauns saslimšanas gadījums, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Līdz šim valstī veikti 168 947 Covid-19 izmeklējumi, saslimušas ir 1173 personas un 30 mirušas. Savukārt atveseļojušies ir 1019 cilvēki.

Pēdējās diennakts laikā nav stacionētu pacientu ar Covid-19. Patlaban stacionāros joprojām ārstējas trīs ar jauno koronavīrusu sirgstošie, no tiem divi pacienti ir ar vidēji smagu, bet viens - ar smagu slimības gaitu. Kopā no stacionāra izrakstīti 183 pacienti, starp kuriem ir gan tie, kas izveseļojušies, gan tie, kas miruši.

Šonedēļ būtiski pieaudzis jaunu reģistrētu Covid-19 inficēšanās gadījumu skaits. Pirmdien un otrdien tika reģistrēti pa septiņiem jauniem gadījumiem, trešdien - 13, ceturtdien - 11, bet piektdien - astoņi.

Lai ierobežotu Covid-19 izplatību un novērstu arvien jaunus slimības uzliesmojumus, Ministru kabinets ārkārtas sēdē piektdien nolēma saīsināt sabiedriskās ēdināšanas vietu darba laiku.