Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Soctīklos zināmais vegāns Mārtiņš ielavās Saeimas ēdnīcā. Ko viņš tur dabūja par 3 eiro?

Diētas
14. jūnijā 06:30 2019. gada 14. jūnijā 06:30
Jauns.lv
Sociālajos tīklos daudziem labi zināmais vegāns, ceļotājs un velo entuziasts Mārtiņš Mičulis vienā no saviem jaunākajiem video centās noskaidrot, vai Saeimas kafejnīcā tautas kalpi maz var paēst, viņaprāt, īsteni veselīgi, proti, vegāniski. Lietas labad Mārtiņš kopā ar savu draugu deputātu un kameru rokās devās uz ēdnīcu galvenajā Jēkaba ielas namā.

Saeimas namā jūtūberi Mārtiņu ieveda viņa draugs, deputāts Artūrs Toms Plešs. Izstaigājuši gaiteņus un kāpnes, abi nonāca Saeimas ēdnīcā, kur Mārtiņš centās atrast ēdienu, kas atbilst šobrīd tik trendīgajam vegāniskajam dzīvesveidam. Kā redzams viņa video, tautas kalpi tiek ēdināti visai bagātīgi un dažādi - dažādi gaļas ēdieni, treknas un mazāk treknas mērces, vairāku veidu salāti, daudz piedevu. Ir arī atsevišķi pusdienu piedāvājumi veģetāriešiem, taču striktākajiem šī atzara piekritējiem vegāniem nekāda īpaša piedāvājuma Saeimas kafejnīcā vēl nav. Tas, iespējams, tāpēc, ka deputātu vidū pagaidām nav spēja pieprasījuma pēc akurāt vegāniskām gardām maltītēm. Arī pats Mārtiņš nezināja nosaukt nevienu no priekšstāvjiem, kurš būtu pārliecināts vegāns. Taču ar veģetāru maltīti Saeimas kafejnīcā problēmu nav. Turklāt paēšana tur ir salīdzinoši lēts prieks.

Mārtiņa izvēle krita par labu vārītiem kartupeļiem komplektā ar sutinātām bietēm. Plus mazliet kečupa virs tupeņiem. Vēl viņš nopirka vienkāršu dārzeņu zupiņu, kurā, kā redzams video, nepeldēja pat eļļas taukuma ripulīši, tātad tā bija patiesi diētiska. Zupa garšojusi ļoti labi, bet bietes gan bijušas diezgan "sūdīgas", jo šis dārzenis parasti tik slikti negaršojot, secina ēdējs. 

Pēc vizītes Saeimas kafejnīcā Mārtiņš portālam Jauns.lv teic: "Jā, veģetāriešiem tur ir lielāka izvēle. Todien sortimentā bijis arī vegānisks sautējums, bet tas jau citu apēsts. Kopumā kaut ko jau sakombinēt var," secina vegāns Mičulis, norādot, ka Saeimas ēdnīcai vajadzētu ieviest vairāk pākšaugu ēdienu un, piemēram, griķu kotletes. Par diviem ēdieniem viņš samaksājis 3 eiro un pēc pusdienām juties paēdis. 

Saistītās ziņas

Sandris Ādminis jau 10 gadus vegānu sektā: "Es nedomāju, ka visiem jāredz šausminoši kadri no lopkautuvēm" 25
Atsakoties no tradicionālās medicīnas, viņa izvēlējās vēzi ārstēt ar vegānu diētu – britu sievietes neizbēgamais ceļš uz nāvi 61
Vietējo jūtūberu saimē uzmirdz 15 gadus vecā Elizabete - piemīlīga vegāne no Rīgas centra skolas 26

Mārtiņš Mičulis ar savu kundzi Alisi jau vairākus gadus soctīklos popularizē vegānisku dzīvesveidu, vienlaikus ejot arī tik populārā "zero waste" virzienā. "YouTube" sekotāju skaita ziņā Mārtiņa sieva ir krietni priekšā vīram. Pāra veidotajiem video var sekot līdzi šeit un šeit.

Citi šobrīd lasa

Vecais pāris, kuri nesen Indijā kļuva par vecākiem dvīnītēm, cīnās par savām dzīvībām 6
Dzīve ērkšķos. "STV Pirmā!" raidījuma "Caur ērkšķiem uz..." dalībnieces Kristīnes dienasgrāmata
Skrastiņš miris no retas slimības. Atraitne Rita: "Viņa aiziešana bija smaga"

«Насте очень плохо»: адвокат рассказал о состоянии Заворотнюк

"Господи, помилуй": Новые фото Бориса Корчевникова навели фанатов на тревожные мысли