Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Māksliniece karstajās vasaras dienās. (Foto: Facebook)

"Ja nebūtu ziedotāju, jau sen būtu atstiepusi kājas" - kā šobrīd jūtas māksliniece Ingvilda, kura cīnās ar pēdējās stadijas vēzi 7

Dzīvības loterija
13. jūnijā 14:40 2019. gada 13. jūnijā 14:40
Jauns.lv
58 gadus vecā māksliniece Ingvilda Knāviņa šajā karstajā vasarā cīnās par izdzīvošanu un dzīvošanu. Viņai pavasarī diagnosticēts metastātisks vēzis 4.stadijā, un ar Jauns.lv lasītāju palīdzību (gan naudas ziedojumiem, gan fizisku palīdzību sadzīvē) gleznotāja ir izrāpusies no bezcerības un izmisuma. Vēl vairāk - arī Latvijas valsts un institūcijas ir pagriezušas savu seju pret slimnieci. Tiesa gan, pagaidām tikai apsolījuma vēstuļu formā, nevis reālos iztikas līdzekļos.

Ingvilda turpina ārstēšanos, un mūsu visu saziedoto līdzekļu dēļ šobrīd var dzīvot. Vēl pirms divām nedēļām mākslinieces kontā bija tikai 12 eiro, bet sabiedrība viņai saziedojusi četrciparu skaitli. Ingvilda norāda, ka mediji jau sen vairs nav ceturtā vara, bet gan pirmā, jo pēc tam, kad par gleznotājas skaudro situāciju vēstīja Jauns.lv, viņai pavērušās daudzas durvis - arī valsts iestāžu durvis. "Tik daudz vēstuļu, kurās izskan ieinteresētība par manu situāciju, neesmu saņēmusi. Pat Labklājības ministrija ir pievērsusi uzmanību manam gadījumam. Invaliditātes pensija pēkšņi mainīja savu apjomu no 83,24 eiro uz divreiz lielāku," stāsta Ingvilda, "arī no Nacionālā arhīva saņēmu ļoti ātri izziņu. Sociālais dienests vēlas inspektēt manu dzīvesvietu. Tik daudz paldies vārdu kā saņēmu VSAA, nebiju institūcijās sen dzirdējusi. Man radās sajūta, ka pēkšņi debesis atvērušās un kaut kas ir stipri mainījies," viņa priecājas. Tas, viņasprāt, ir publicitātes un sabiedrības nopelns, jo citiem radošajiem, kuri arī cīnās ar vēzi, nav tā paveicies. Citiem, lai izdzīvotu, pat jāņem ātrie kredīti.

Palīdzība no Latvijas gan vēl nav fiziski taustāma, vienlaikus vērojami pozitīvi signāli, ka valsts tomēr nestāv pavisam malā. Ingvilda saņēmusi gan lielisku attieksmi un apkalpošanu, gan apsolījuma vēstules, ka pretimnākšana būs: "Pagriešanās ar seju pret mani ir notikusi. Gribētos, lai ideālā variantā tā notiktu pret katru. Lai nebūtu jāsaņem neiejūtīgas atrunas un trenkāšanu no kabineta uz kabinetu. Lai nav gaidīšana pie kabinetu durvīm, kuros tev faktiski atsaka".

Ķīmijterapija devusi būtiskus uzlabojumus

Apziņa, ka neesmu viena, ka man ir tik daudz atbalstītāju visā Latvijā, mani stiprināja un dziedēja, teic Ingvilda. "Es ik reizi domāju par jums, mani mīļie atbalstītāji, kad aptiekā pērku zāles, kad iegādājos pārtiku, samaksāju kārtējo rēķinu, arī maksājot par kārtējām analīzēm," viņa saka. Turklāt onkoloģiskie marķieri šobrīd uzrāda labus rezultātus. Vēl gan jāuzlabo asinsanalīzes, jo tās ķīmijas ietekmē krasi pasliktinājušās. Ir skaidrs, ka pilnīga atveseļošanās no vēža 4.stadijā būtu brīnums, taču ir iespējams stipri paildzināt dzīvi. Ingvilda paļaujas uz saviem zinošajiem ārstiem. "Pasaule ir sadevusies rokās ap mani. Jūsu atbalsts pavirza pasauli uz apvienošanos pusi. Esmu sākusi cerīgi raudzīties nākotnē, pārvarot onkoloģisko slimību," skaidro māksliniece, kuras pašsajūta šobrīd ļauj arī strādāt - gleznot. 

Palīdzēt Ingvildai Knāviņai viņas cīņā ar slimību var arī, nopērkot kādu viņas darbu. Arī tieša veida ziedojumus māksliniece ļoti novērtē un saka milzīgu paldies visiem, kas ar savu palīdzību atgriezuši viņā dzīvotprieku. Ingvildas konta numurs: 

Swedbank: LV38HABA0551032632267
PayPal: ingvildart@gmail.com

Saistītās ziņas

Vēzis pēdējā stadijā un nabadzība: māksliniecei Knāviņai sociālo palīdzību atsaka lauku īpašuma dēļ
Vēzis pēdējā stadijā, un kontā tikai 12 eiro - smagā situācijā nonākusi māksliniece Ingvilda Knāviņa
Atsakoties no tradicionālās medicīnas, viņa izvēlējās vēzi ārstēt ar vegānu diētu – britu sievietes neizbēgamais ceļš uz nāvi 61

Citi šobrīd lasa

Kā atbrīvot drēbes no humpalu veikaliem raksturīgā aromāta? 28
Mila Kunisa deg nepacietībā nokārtot rēķinus ar Demiju Mūru 31
Valsts drošības dienests ieradies veikalā, kur iepriekš tirgoja apģērbus ar Krieviju slavinošu simboliku
Tēmas: Vēzis
Skatīt visus komentārus

СМИ: Россиянка носила дочь-маугли в авоське и продавала ее педофилам за бутылку водки

Они созданы друг для друга: 4 самые красивые пары знаков Зодиака