Omega-3 palīdz uzlabot bērnu mācīšanās rezultātus
Pētot bērnus vecumā no 7 līdz 9 gadiem, tika noteikts, vai omega-3 taukskābju līmenis asinīs ietekmē bērnu lasīšanas prasmes un kognitīvās spējas.
Esi vesels
2013. gada 6. decembris, 08:05

Omega-3 palīdz uzlabot bērnu mācīšanās rezultātus

Jauns.lv

Katru septembri skolas vecuma bērnu vecākiem nodreb sirdis – kā bērnam ar mācībām veiksies šogad? Oksfordas (Anglija) universitātes pētnieki ir atklājuši: lai palīdzētu savam bērnam, ir svarīgi rūpēties par viņa uzturu, nodrošināt, lai asinīs būtu pietiekams daudzums omega-3 taukskābju, kas ietekmē bērna kognitīvās spējas.

Omega-3 taukskābes ir svarīgas bērna attīstībai – to apliecina pētījumu rezultāti. Šā gada jūnijā Oksfordas universitātes zinātnieku veiktajā pētījumā tika iesaistīti 493 britu skolēni. Pētot bērnus vecumā no 7 līdz 9 gadiem, tika noteikts, vai omega-3 taukskābju līmenis asinīs ietekmē bērnu lasīšanas prasmes un kognitīvās spējas.

Pētījumā piedalījās Apvienotās Karalistes skolu skolēni, kuriem ir nopietnas lasīšanas problēmas. Pārbaudot bērnu asins paraugus, tika konstatēts, ka bērni ar augstāku omega-3 taukskābju līmeni, it īpaši DHS neaizstājamo taukskābju līmeni, uzrādīja labākas lasīšanas un darba iemaņas, viņiem arī bija mazāk ar uzvedību saistītu problēmu nekā bērniem, kuru asinīs omega-3 līmenis bija zemāks.

Deviņi no 10 bērniem, kas piedalījās pētījumā, neēda zivis divas reizes nedēļā, kā to iesaka Lielbritānijas veselības aprūpes speciālisti. Kaut arī pētījumā netika ņemts vērā, cik daudz omega-3 taukskābju bērns patērējis iepriekš, kāda ir viņa ģenētika vai dzīvesveids, tomēr rezultāti skaidri parādīja, ka bērniem, kas mācās, ir ļoti svarīgs optimāls omega-3 taukskābju daudzums. Īpaši svarīgas ir DHS omega-3 taukskābes. Ja bērns ēd zivs trīs reizes nedēļā vai dzer trīs reizes nedēļā 5 ml mencu aknu eļļas, visdrīzāk, viņa asinīs būs sasniegta nepieciešamā omega-3 taukskābju koncentrācija.

Oksfordas zinātnieku veiktais pētījums apstiprina iepriekšējo pētījumu slēdzienus, ka bērna IQ un kognitīvo attīstību ietekmē arī tas, cik daudz mencu aknu eļļas (2,3) māte ir uzņēmusi grūtniecības periodā. Šajos pētījumos tika izvērtētas 4 un 7 gadus vecu bērnu kognitīvās spējas. Rezultāti parādīja, ka mencu aknu eļļā esošajām omega-3 taukskābēm var būt pozitīva ietekme uz bērna garīgo attīstību.

Moller’s zivju eļļa – 5 ml katru dienu – nodrošina, ka jūsu bērns saņem pietiekami daudz vērtīgo EPS un DHS omega-3 taukskābju, kā arī A un D vitamīnus.

Reklāmas materiāls tapis sadarbībā ar Moller's/ Publicitātes foto, Shutterstock