Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Publicitātes foto. (Foto: Publicitātes foto)

IKEA 80 gadi: pirmā mēbele, kas iepakota un pārdota ikoniskajā iepakojumā

Noderīgi ikdienā
24. augustā 07:00 2023. gada 24. augustā 07:00
  Reklāmas projekts
Šarmantais LÖVET kafijas galdiņš ar lapas formu pirmo reizi parādījās veikalu plauktos 1956. gadā, un IKEA dibinātājs Ingvars Kamprads to raksturoja kā “burvīgu, kompaktu mēbeli ar ultramodernu dizainu”. Galdiņa virsma bija darināta no jakarandas koksnes, un tā kājas bija pārklātas ar misiņu. Tomēr galdiņš izrādījās mazliet par lielu pārvadāšanai ar mazāka izmēra mašīnām: IKEA darbinieks, kuram bija jānogādā LÖVET fotostudijā, lai uzņemtu tā attēlu uzņēmuma katalogam, nevarēja to ielikt savā auto. Darbinieks nemeta plinti krūmos – viņš nozāģēja galdiņam kājas un vēlāk pielika tās atpakaļ. Viss pārējais jau ir vēsture.

Galdiņš bija pieejams līdz 1962. gadam, bet tad uz ilgāku laiku pazuda no IKEA sortimenta, līdz atkal 2013. gadā atgriezās pārdošanā.  21. gadsimta sākumā daudzi sāka interesēties par dizaina klasiku, tāpēc IKEA nolēma atsākt ražot dažas populārākās preces. Viena no tām bija ikoniskais LÖVET galdiņš. Tā būtiskākā dizaina atšķirība ir materiāls – virsmu vairs neapdarina ar jakarandas koksni, jo mūsdienās šī koku suga ir aizsargājama. Šobrīd IKEA izmanto ilgtspējīgāku alternatīvu. Koks tiek apstrādāts ar specifiskiem paņēmieniem, lai izskatītos tieši tāpat kā oriģināls. Jaunā galdiņa nosaukums ir LÖVBACKEN un to vēl aizvien var aizvest mājās tāpat kā tā sākotnējo versiju – iepakotu IKEA ikoniskajā plakanajā iepakojumā!

Publicitātes foto. (Foto: Publicitātes foto)

Plakanā iepakojuma ietekme


LÖVET bija pirmais impulss daudzām lietām, kas šobrīd asociējas ar IKEA. Līdz ar šo galdiņu dzima ideja, ka cilvēkiem būtu vienkāršāk un izdevīgāk pašu spēkiem aizgādāt mēbeles mājās – plakanajā iepakojumā un tad tās salikt. IKEA plakanais iepakojums radīja veselu revolūciju mēbeļu ražošanas un mājokļa labiekārtošanas nozarē. Mūsdienās vairums IKEA mēbeļu tiek iepakotas plakanajā iepakojumā.

Plakano iepakojumu novērtēja arī pircēji, jo līdz ar to mēbeļu cenas kļuva tik zemas kā vēl nekad iepriekš. Viegla transportēšana un ērta pārvietošana bija vēl viens aspekts, kas guva lielu atzinību. Kompaktāk iepakotas mēbeles nozīmē mazāk kravas auto uz ceļiem. Mazāk kravas auto nozīmē mazāk CO2 izmešu. Savukārt dizainā plakanais iepakojums izrādījās lielisks izaicinājums, jo rosināja dizainerus radīt funkcionālas, atturīgi minimālistiska stila preces.

IKEA 80 gadi

Zviedrijas mēbeļu mazumtirgotājs IKEA ir plaši pazīstams visā pasaulē ar labu skandināvu dizainu un kvalitatīvām mēbelēm. Uzņēmums strādā saskaņā ar savu vīziju – "Radīt labāku ikdienas dzīvi daudziem". Vīzijas nozīme ir plašāka par vienkāršu mājokļa labiekārtošanu. IKEA lepojas ar 80 gadu laikā ieviestajām inovācijām, risinājumiem, izcilajām precēm un uzņēmuma iniciatīvu, kas ļāvusi katru jaunu desmitgadi veidot nākotnes dzīvesveidu un stiprināt savu apņemšanos reaģēt uz cilvēku vajadzībām, ņemot vērā viņu ieradumus un vēlmes.

Šā gada augustā IKEA svin savu 5 gadu jubileju Latvijā.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: kā tikko iemīlējušies! Zane un Vilis Daudziņi metas kaislīgās dejās aktieru ballē
Imants Parādnieks sagaidījis astoto bērnu
VIDEO: vairāku populāru Rīgas restorānu izveidotājs Murads Juško ar atvēzienu bārā iesit sievietei 3
Tēmas: IKEA, IKEA 80 gadi
Pievienot komentāru